bugün

milletin kitapçığını, cevap anahtarını, geçen sene kaç kişinin kopya çektiğini bilemediğimize göre dar kafalı, sabit fikirli bir anlayıştır. hiç bir şey ortaya çıkmamıştır. göstersinler bana herkesin kitapçığındaki işaretlemeleri, alınlarından öpücem.
geçen sene fazla 336 kişiye daha soruları vermişler bu sene o 336 kişi yamuk yapmış onlara vermemişler...
bence bir on beş senelik verilere bakılmalı.dar kafaları anca açar bu.
kesinlikle kopya skandalını çözmeyecek bilgidir. 30 ve 39 doğru arası yapanlar kaç kişi acaba. bildiğim kadarıyla şifreli soru sayısı 35 tane.
(bkz: milleti salak yerine koyma yolları)
matematik sınavının hepsinde kopya olmadığından hiçbir şey açıklığa kavuşmamıştır. savcılık araştırmalarını yaptıysa güvenmek "zorundayız".
geçen yıl çıkan sorularla bu sene çıkan soruları karşılaştırmasını önerdiğim yazar düşüncesidir.
ösym götümü ye , diye dusunduren kelime .
(bkz: tatmin olmanın dayanılmaz hafifliği)

ya da

(bkz: kılıfını hazırlayamamış minare hırsızları)
ulan mal kopya çeken adam 40'da 40 yapıp göze batar mı? demezler mi bunu diyen adama.. derler, derler.
kopya olmadığını düşünenlerinin tabir-i caizse kına yakmalarının mantığını çözmüş değilim. tabi sınava kendileri girmediği için, hele bir de meslek varsa ellerinde götler rahattır. ben lisede rehber öğretmenim ve şifre olup olmadığını bana her gün soran öğrencilerimin gözlerindeki kaygıyı korkuyu yaşayan birisi olarak, bu matematikteki 37 sorudaki mantığı önemsemek gerekiyor. neden bu sene böyle oldu ve şifre olduğunu kabul eden hükümet yetkilileri varken? bu insanlığa yapılan bir yazıktır, günahtır, ayıptır, çirkefliktir.
şöyle de bir durum var ki geçen seneki matematik soruları 1 tane mantık sorusu hariç gerçekten uğraşmaya değmeyecek kadar basit sorulardı ve 1 soru da iptal olup bütün adayların doğru kabul edilmişti. ayrıca olaya şu açıdan bakmak gerekiyor ki full yapan değil 30-40 doğru aralığındaki toplam sonuç sayısı önemli şifreli soru sayısı 36 tane çünkü. böyle bir sınav için şifre kullanan kazmaların diğer soruların hepsini yapamadığından veya bilerek 1-2 tane yapmadığından eminim.

bilmem anlatabildim mi?