bugün

evet sevgili dostlar sizinle paylaşmak istedim bu olayı.

yaklaşık 4-5 gün önce bir ramazan günü semtimin maçını keyifle izledikten sonra(anadolu üsküdar) serin bir beylerbeyi havasıyla evimin yolunu tutmuştum. metrobüse binip uzunçayır durağında indim ve yorgun argın bir şekilde otobüs durağına yürürken genç bir arkadaş elime zorla bir şeyler tutuşturdu. o kadar yorgundum ki ne olduğuna bile bakmadan elimde buruşturdum. az ileride kısa boylu tombalak bir arkadaş yolumu kesti. ve bana buruşturduğum şey hakkında hesap sormaya kalktı. ben de seni ilgilendirmez, zorla verildi deyip diklenince bana aynen şu lafı kullandı. sana bi dalarım! bu lafı duyunca zaten yorgun ve aç olan bedenim,tribüncü kimliğimi harekete geçirdi ve olanlar olacaktı ki sağolsunlar vatandaşlar sinirimi yatıştırdı. adamı da dayaktan kurtardı.

yorumu siz değerli yazarlara bırakıyorum. ne sanıyorlar kendilerini bu insanlar acaba?
şakirdlerin götünün ne denli kalktığının göstergesi olmuştur.
(bkz: idam serbest olsa asılması gerekenler)
cemaatiçilerin kendilerinden başkalarını kafir gibi görmeleriyle paraleldir..
haşa huzurdan küfre götürecek, insanı dinden çıkarabilecek yanılgı. da bu kimin aklına gelmişse tebrik ettim doğrusu. sokakta biriyle gerekli gerekesiz tartışmaya girip sonra da işi akp'ye, olmadı dine ilahlığa bağlamak için çok zeki olmak lazım çokk. tabi millet kadir gecesi ve oruç olması hasebiyle meşgul ya ortalık boşken atın tutturabilirseniz.
yanlış önermedir. doğrusu için;
(bkz: kendini türkiye nin aslı sanan chp li)
(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
haksız da sayılmazlar hani.
"başkanım bu yasa olmamış" değiştirirler.
"başkanım bu heykel puşt gibi ibne gibi ucube gibi" yıkarlar.
"başkanım stadımız yok" yaparlar.
"başkanım bdp liler kanımıza dokunuyor" dokunulmazlıkları kaldırırlar.
"başkanım bu diziyi beğenmedik" kınarlar.

adamlar istediği her boku yapabiliyorlar. yargı ellerinde ne de olsa.
din'i koruyacağını sanan topluluktan beklenen bir harekettir.
Din varoluşundan beri, gücü elinde bulunuduran insanların çıkarları uğruna kullanılan bir kavramdır. AKP bu verasetin devamını büyük bir başarıyla devam ettiriyor.