bugün

zikri turan

dil teorileri iyi olabilir ama bu zalim ve egolu ruh hastası bir adam olduğu gerçeğini değiştirmez. bölüm tek çift öğrencileri yer değiştirince son sınıfta eline düşmüştük. derslerinde genellikle pek bir şey anlatmaz iki sıkar üç doldurur, boş milliyetçi zırvalar okur iki tahtaya damga karalar. biz son sene ondan ilk kez ders alınca(2.sınıf eat) işleyişinden bir şey anlamadık bizi yazın sıcağında ramazan ayında yıldız teknik yollarına düşürdü ve üstelik o stres yüzünden hasta oldum. bol bol andım oruçlu ağızla tabi kendisini. zalim olmakla disiplinli olmak arasında ince bir çizgi vardır ki bu zat-ı muhterem ilk çizginin tam göbeğinde. vahit hocamıza bir derdimiz olduğunda çıkardık baba gibi bizi dinlerdi ondan 4 kez kaldım hiç birinde ağlamadım hatamı kabul ettim. bu vahşi adam öğrenciyi adam akıllı dinlemez bile odasına git üstten bakar sen derdini açarsın türkü çığırır. iki yıl bu hocanın saçma ego inatları yüzünden okulunu bir dersten bitiremeyip hayatı zindan olan bir çocuk vardı ki çektiği sıkıntıları ben bilirim. bizim yaşadığımız zorlukların üç beş katını oğlu kızı yaşasın demek isterdim ki zalim değilim. amma velakin ne yazsak eksik kalacak hocamsı bir adam.