entry'ler (157)

zorunlu haller dışında eldiven kullanmayın

Gayet mantıklı bir önerme. Normalde 5 10 kez elini yıkayan bir insan eldiven giyince temiz olduğunu sanıp el yıkamadan her yere dokunuyor yemek taşıyor vs vs bulaş riskini belki yüzlerce katlıyor. Bunu anlayamayan bir halkımız olduğu için böyle bir açıklama yapma gereği duyulmuş demek.

yapay zekanın temel mantığı

Bir takım teorilerdir. Bu konu için "the 100" dizisi incelenebilir.

Peki robotlar insanlığın yaşaması uğruna insanların yarısını öldürmek gerektiğini hesaplamışsa ne yapacağız? 2. kanun ile emir vermemizi de engellemiş oldun.

ilkokulda ne olacaksın diye soran sınıf öğretmeni

Çiftçi veya bilim adamı olmak istemiştim ilk 1-3.sınıflarda sonra 4 5. Sınıfa geçince özel oluşturduğumuz grupla deneyler icatlar yapa yapa sadece bilim adamı olmak isterdim ne olursa olsun büyük bir icat yapmayı isterdim. söylerdim sürekli nasıl koptum o insandan bilemiyorum. Keşke kopmasaydım ama yapacak bir şey yok. (Tıp 5. Sınıf)

yabancı dizi tavsiyesi

Banshee
Orphan Black
Nikita
Gangland Undercover
Genius
The Lost Room
Da vinci's Demons
Underrated olarak bunları önerebilirim.

içinden geleni söyle

Değişim, düzeni değiştirmeden olabilir mi?
-Tabi ki olur. Evren senin gördüğüne oranla o kadar büyük ki her şey mümkün olabilir.
-Hayır olamaz. Zaman kısıtlı olana kadar birileri ölecek, bir yeteneğin solacak. Değiştirmen gerekecek.
Düzeni değiştirince de sen eski sen olmayacaksın. Asıl soru bu durum seni güçlendirse olgunlaştırsa bile buna değer mi? Güç, olgunluk insana ne kazandırıyor? Çocukken ki güçlü olsam da şu çocuğa gününü göstersem diyen egodan çıkma gelişmemiş bir istek değil mi?

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

such a lonely day and it's mine.

intihar notuna yazılacak tek cümle

Ölümü merak ediyordum.

en son ne zaman 00 00 dan önce uyudunuz

2 haftadır okula dinç gitmek için 22-23 de uyuyorum. Benim gibi uykuyu seven biri için saat 7 de alarmsız uyanmak gibisi yok.

bir yıl sonrası için entry giriyoruz

Bir yıl sonra bugüne kadar;
Kendi bisikletimle istediğim yokuşu tempoyla çıkabilecek kapasiteye ulaşmam ve de farmakolojide kendimi çok çok iyi geliştirmiş olmam yeterli. Eğer ki yapmışsam bunları iyi gidiyorum, yarışlara çok yaklaştım demektir. Yapamamışsam da kaza fln geçirmişimdir yapacak başka şeyler bulmuşumdur heralde... bir de bunları yaparken asosyal oluyorum aslında ama yanlışlıkla felan garip,ilginç ve zayıf kızlarla da tanışabilsem çok güzel olurdu.

yemek yiyememek

Malesef stres durumunda bazı insanlarda aşırı yeme bazılarında hiç yiyememe durumu oluyor. Kendi açımdan çözümünü bulamadım ondan dolayı bu yaz 2 ay da 11 kilo alarak en azından aç kalınca göbeğimden yerim taktiğini uygulayacağım.

sabahlayan yazarlar derneği

sınav öncesi olduğu için ben. beynime saldım dopamin, kafeini şans dileklerinizi beklerim. 170 de 110 soru alt üstü rica ediyorum.

aslan burcu erkeği

bu başlığı görünce ilk defa günlük burcu okuyayım dedim sağlam yazmış nasıl denk getirdiyse artık tamamen hepsini.

Kurallara riayet etmeli, sınırları aşmamalı ve asıl işlerinize yoğunlaşmalısınız. Diğerlerini eleştiri yağmuruna tutmak size zaman ve efor kaybettirir. Yapılacak tek şey yarım kalan işlerinizi tamamlamak olmalıdır Sevgili Aslanlar.

Bugün bizi neler bekliyor? Gerçekçi olmakta zorlanıyoruz, yanılgılar ve engeller ön planda. Hayallere dalmak, hayallerin peşinden gitmeye çalışırken gerçekçilikten tamamen uzaklaşmak riski söz konusu bugünlerde. Oysa, daha mantıklı düşünebilir, ayağı yere basan hayaller kurabilirsek gerçekleştirme şansımızda olacaktır. Dolayısıyla, tutamayacağımız sözler verirken pratik düşünmeye ve gerçekçi olmaya gayret edelim. Aşk hayatı ve ekonomik başlıklı konularda stresli hava bugün de devam edebilir. Yapmamız gereken şeyler, görev ve sorumluluklarımız var. Engellerle karşılaşmış gibi hissedebiliriz, ama bunlar gerçek engel mi yoksa hayallere daldığımız için gerçeklerle mi yüzleşiyoruz ayırd etmeye çalışalım. Yanlış anlamalara, yanlış yönlendiren kişilere ve karışıklıklara özellikle dikkat edelim! Öğle ve akşam saatlerinde manevi açıdan güçlüyüz fikir alışverişlerimiz olabilir ya da ruhsal çalışmalar yapabiliriz. Hepinize mutlu günler, sağlık ve sevgi ile kalın…

concerta

sadece sınav için 10 gündür kullandığım ilaç etkisindeyken bile 2-3 saat çalışınca dahası gelmiyor. ve de etki bitiminde depresif hale soktuğu doğrudur.

yazarların hayal ettiği yaşam tarzı

Tek derdimin gezmek, oynamak, yemek için para kazanmak olduğu bir yaşam tarzı. Para kazanamadığım zaman sokaklarda yattığım, aç kaldığım; kazandığım zaman ise gönlümce yanımdaki insanlarla harcayıp o gün bitirebilecek kadar sorumsuz olabilmek. Ve bu para için fazla zaman gerektirmeyen farklı işleri zevkle yaparak çalışmak. Geçmem, başarılı olmam, memnun etmem,sorumlu olmam gerekmeyen bir yaşam tarzı. Kafamı sadece zevklerim için çalıştırmam gereken bir hayat tarzı.
Bıktım kendimi bunun tam tersi bir hayat için yaşamaya motive etmeye çalışıp çalışıp başarısız olmaktan ve tekrar motive etmemin gerekmesinden.

sözlükte tıp okuyan yazarlar

egoya, abartmaya gerek yok bir bilim dalı işte herkes gibi normal yazarlar tıpçılar da.

sözlükte tıp okuyan yazarlar

okuyoruz da ne oluyor sanki..

köpek saldırınca yapılması gerekenler

O size havlıyorsa siz de ona havlayın ki empati yaptığında mal gibi göründüğünü anlayacağı için susacaktır.empati yoksunu köpek ise siz de empati yoksunu olun ve köpeği ısırın.

tuz buz deneyi

Küp şeklinde buzları ve bir miktar buzu alıp tuzu elimize döktükten sonra buzu yaklaşık 1 dk sıkıyorsunuz. Sonuç olarak eliniz çok hoş oluyor. 1 dk dan çok tutabilene helal olsun

bağımlılık yapan şeyler

oyunlar. bununla yaşamaya alıştım fakat karakterime bu kadar yapışmış olmasını ve çıkartmaya çalıştığım zaman ise bu kadar kafayı yedirmesini kendime yediremiyorum. önümde duran şey beni o kadar çekiyor ki bırak özsaygın olmazsa olmasın zaten kendi saygını kaç defa çiğnedin bir kere daha ezmenden bir şey olmaz diyor. beynim dopamine açlık çektiği için acaba yanımda duran concerta dan içsem bu bağımlılığımı önlemiş olur muyum diye düşünüyorum sonra o ilaca bağımlı olmaktan korkuyorum. birini engelleyip diğeriyle uğraşması daha kolay olabilir mi acaba?

sözlük yazarlarının şu an hissettikleri

Defterime "insan düştükten sonra ölmeli" imza cedcal yazmamın nedenini merak ediyorum.