bugün

yere çömelip elleri dizlerin önünde kavuşturmak, eğer elde yiyecek varsa onu yere atmak gibi köpeğin psikolojisinden anlayarak yapılması gerekenlerdir. bir de kaçmak vardır ki o yapılmaması gerekenlerin başındadır.
gözünün içine bakarak korkutmaya çalışın.
sacma sapan davranislar sergilemeyin. korktugunuzu belli etmeyin. adam gibi durun oylece.
saldirgan itin sifatina tukurup "puuuhh!!..utanmaz seni" diye cemkirmek. akabinde afallayan kopegin boslugundan faydalanip kacmak yahut karsi taaruza gecmek. orasi size kalmis.
ölü taklidi. *
yerden ufak çapta bir kaya alın beynine gömçürün.
ikilem,
insan hayatı mı? hayvan hakları mı?
(bkz: cevap ver ulan allahsız sözlük)
3 kulhuvalla 1 elhamdü okuyun artık saldıran saldırmış zati...
pitbul, kangal, bulldog, doberman vb. agresif itlerden değilse yani bildiğimiz alelade sokak köpeklerindense ve niyeti ısırmaksa burnuna tekmeyi çakın manyak olur üveyk üveyk şeklinde sesler çıkararak kaçar. yok ben insancılım diyorsanız eğilip taş alma hareketi yapın kaçar. yukarıda türleri sayılan köpekler söz konusuysa kaçıp bir yere sığınabiliyorsanız tabi ki kaçın. yok yapamıyorsanız,

(bkz: #3275070)
yanınızda veya yakınlarda bir kedi varsa ortaya onu atın kaçın.
(bkz: seni tanıdılar ben kaçıyorum)
etki;
- köpeğin saldırısı

genel tepkiler;

- "cici köpek", "akıllı köpek", "deliganlu köpek", "aslan köpek" [bu da var], "sevgili köpek", "sevgi pıtırcıım", "yalarım", "agugu bugugu", "gudu", "ay senin kulakların mı varmış", "ay senin ne güzel dişlerin var öyle"... gibi hayvanı bi nevi "biz dostuz" diyerek kandırmak.

- "amua koyim köpek var lan", "kaç kaç kaç...", "has.ktr", "allah belanı...", "allahım beni affet"... gibi spontane akla gelen küfürlerle veya köpeğin rabbine yakarışla gerçekleşir.

genel reaksiyon;

- köpek tarafından ısırılmak,
- köpek tarafından dişlenmek [bu genelde hemcinslerine karşı yalvardı acıdım imajı için],
- köpeğin ısırılması [vay it oğlu it],
- köpeğin kaçması [rabbin duaya cevabı],
- ısırılmadan kaçmak [pek bi başarı elde edilememiş bu konuda],
- köpeğin sahibinin "gel oğlum johnny" diyerek köpeğin sağlığını düşünmesi...
köpekler insanların korkularını hissedebilme yeteneklerine sahip canlılar olduğu için saldırı anında korkmamak için kasmayınız, zira başaramazsınız. böyle bir durumda yapılması gerekenler daha çok köpeğin davranışlarına bağlıdır. korkutup kaçırabilirsiniz de, boğuşup mücadele de edebilirsiniz. yani işiniz allaha kalmış.
derler ki "kıtmir'in selamı var" derseniz köpekcik yoluna gidermiş.
okul cantasini kafasina gecirebilirsiniz. denenmis ve garantili bir yontemdir.
teslim olun.
çok seri bir şekilde (bkz: tabanları yağlamak)
Besmele çekip karşı saldırıya geçmek .
garip sesler cikarmaktan kacinin, gerekirse isirsin..
o an kendinizi atina olimpiyatlarında hissedip türkiye için koşmaya başlıycağınız yalanına inandırın beyninizi ve koşmaya başlayın.

ya da:

eğer köpek karşınıza aniden çıktı ve havlıyor ise siz ona daha yüksek bir sesle bağırın. bakın havlayın demiyorum sadece daha yüksek sesle bağırın emin olunki kurtulucaksınız.
(bkz: gotu kola)
köpeğin boyutuna ve bacak kuvvetinize göre sağlam bir tekme ile nakavt ederseniz ne mutlu. yok edemezseniz de hakkımı helaldir.*
köpeğe ''sen benim kim oldugumu biliyor musun akıllı ol akıllııııı'' demek.
uzunca bir hoşştttttttttttttttt demek lazım efendim kendisinin gözlerine bakarak.
sizde canhıraş vaziyette ona saldırın,ağzınızı burnunuzu köpürtün,ne yaparsanız yapın .
titremeyen ve her an saldiracak bir psikopatin ses tonuyla " o kuyrugu bi indir" diye bögürülür.
yolda araba varsa üzerine çıkın. sahibi gelirse korkunuz olmasın... sonuçta o arabanın sahibi bir insan. durumu açıklamak en fazla 10 dakikanızı alır.