bugün

genelde kötü film seçiminden kaynaklanır.
(bkz: at gözlüklerine elveda demek).
konsantrasyon eksikliğinden kaynaklanır.
metroport ve airport avm de film izlemekten kaynaklanır.
genelde uyumakla sonuçlanır bu sevmeme durumu.
üşenmektir aslında
Bittiginde hissedilen yalnizlik duygusuna katlanmak istememektir.
tercih meselesidir.
Sıkılmaktan kaynaklanıyor olabilir.
(bkz: mizahtananlayanhatun)
Uzunca bir süre herhangi bir şeye odaklanmak zorunda kalmak bana zulüm geliyor.
Film izlemeyi sevmekle sevmemek arasında kalan da vardır. Benimdir bu. Sebebi ise tarz olarak seveceğim tarzda filmlerin pek sıklıkla yapılıyor olmaması. Bir matrix bir memento bir interstellar kolay kolay yapılmıyor. Tutkuyla izlediğim filmleri tekrar tekrar izlerim. Hayırlı forumlar bu arada.
Anti-kahraman filmlerini sevmeme rağmen genelde film izlemeyi sevmiyorum. Çünkü sıkılıyorum. Sonunu bildiğim bir şeyi niye izleyeyim ki!

Aslında bundan sonra filmi biz yapmalıyız. Böyle olmalı. Aynı bir spor oyunu gibi. Sonucunu kestirebilmemiz imkansız olmalı.

Hem ben çok hayal kurarım ve filmler benim hayallerimin yanında gerçekten solda sıfır kalır. Keh Keh Keh.
Bana zaman kaybı gibi geliyor. Yani iki üç saat bir film izlemektense o vakitte bir şeyler okumak bana daha kaliteli zaman harcamışım hissi veriyor.

Biri zorlar da izlersem "iyi ki izlemişim güzel filmmiş" diyorum çoğu zaman.

Bilim kurgu dışında, dönem filmlerini seviyorum.
bu benimdir. etrafımdaki herkes 13-14 yaşından itibaren deli gibi film izlemeye başladı. herkesin sevdiği bir dizi veya film vardı. hayranı olduğu bir aktör vardı. bende yoktu.

ömrümde izlediğim tek film recep ivedik ve hep yek filmi serisidir. ne yaptım ettim bir türlü film, dizi izlemeyi sevemedim.

benim yaşıtım olup da ömründe bir kez ama bir kez bile aksiyon filmi izlememiş birini kesinlikle tanımıyorum

komedi, aksiyon, bilim kurgu hiç izlemedim. bazen bakıyorum da ne kadar çok dizi var. ne kadar çok film ne kadar çok aktör.. işin garip yanı öyle filmler, aktörler var ki sorsan somali deki çocuklar bile bilecek ama hiç birini bilmiyorum, izlemedim tanımıyorum. belki sadece adını duymuşumdur.

bazen de düşünüyorum ki belkide izlesem acayip bağlanacağım filmler vardır. ama ben yine izlemedim. türümün son örneği olmalıyım ki benim gibi 18-19 yaşında olup da tek izlediği film recep ivedik olan bir kişi bile tanımıyorum.

sanırsam ben çok şey kaçırdım..