bugün

hamdolsun devletlülerimizin bizi düşündüğünün apaçık delilidir. giriş ücreti bu kadar yüksek olunca insanın daha çok çalışası geliyor. işi gücü bıraktım sırf şu verdiğim paraya değsin diye daha çok çalışıyorum.
Yökdile girmek için sebeptir. Hem kendi bölümünden oluyor, Hem daha ucuz, hem de daha kolay.
Nerden opecegini bilememektir devlet tarafından.
türkiye'de akademik kariyer yapmak kadar zor değil.

bu sınav hiçbir şey ifade etmiyor biliyorsunuz. ales'ten de yeterli puanı alacaksınız ve ortalamanız da iyi olacak. sonrasında mülakatlarda hocalar sevdiği bir öğrenciyi sizin önünüzde kayırmazsa belki hayallerinize bi adım yaklaşabilirsiniz.
işin kötüsü sınavdan verdiğin para kadar puan alsan bile devlete girme konusunda bir işe yaramamasıdır.
Sınava girmekten vazgeçirmiştir. 70 puan alabileceğimi düşündüğüm zamana kadar girmemeyi düşünüyorum.
90 lira yine verilsin itirazım yok.

ancak bir kişi de çıksın desin ki. bu sınavın kişi başına giden optik masrafımız şu kadar, dağıttığımız kalem-silgi gibi şeylerin masrafı şu kadar, hadi 10-20 lirada sebepsiz sınav ücreti olsun kabul.

ancak 90 lira nereye gidiyor be vicdansızlar?

bazen utandıklarından ötürü bir sıfır sildiklerini düşünüyorum. yoksa 900 lira da olabilir pekala.
Holly shit şeklinde tepki verdiren durum.
Oha God damn it bu ne!
Döviz kurundaki artışın yansıması olabilir. Ülkeye bak sınav ücreti bile sorun.
Yoksa siz hala ÖSYM kombine kart almadınız mı?
demek ki varlık fonu yeterli olmadıysa!
sınavlar ücretsiz olmalı...
Ben bugünkü sınav için 120 ödedim şahsen. Bir de Ales’e girmiştim, doktora yapıcaz diye bir dünya para.