bugün

Nihayetinde onlar da insan. 3 kıtada hüküm sürmüs osmanlı torunları olarak sahip çıkmamız gerekasdfssdsaaas.

Şaka lan şaka kıçlarına tekmeyi basarak derhal ülkelerine postalanması gereken asalak sürüsü.
ülkelerindeki iç savaştan başka ülkelere kaçak yollarla girip canlarını kurtarmak isteyen insanlardır.

bunların %70'i şerefsizdir arkadaşlar neden mi? çünkü vatanlarında savaş varken vatanlarını bırakıp türkiye'ye kaçıyorlar ve o kadar yüzsüzler ki türkiye'yi beğenmeyip avrupa'ya kaçmaya çalışıyorlar. bu kadar aç gözlü bir toplum olamaz arkadaşlar. ve kaçanların %65i genç nüfus. sadece yuh diyorum ve susuyorum.
serbest çağrışım

(bkz: dokumacı kızlar)
her gün istanbul'un bir ilçesinde olay çıkarıyorlar.
türkiyeli sığınmacılardan bir farkları olmamasına rağmen bu topraklarda kendini türk olarak betimleyen insanların hışmına uğramaktadırlar. Suriyelileri aşağılayan hor gören, kendilerine türküm diyen bu türkiyeli dünya sığınmacıları suriyelileri potansiyel suçlu ya da tehlike olarak görseler de en az onlar kadar tehlikeli zihinlere ve kokuşmuş kalplere sahiptirler. çoğu şeyin farkında olan insanların, daha olumlu bir dünya için çocuğunu tek düzeleştiren ve zihnini ve kalbini körelten bu eğitim sistemine bırakmamasını temenni ediyorum.
ülkemize bölücü gereksizlerden daha kolay intibak edecek kişilerdir.

akp doğru düzgün şekilde iskân etseydi suriyeli vatandaşlarımız da biz de mutlu olurduk.

hem onlar tarimsal üretimi artırırdı hem de Türkler daha kolay suriyelileri bünyelerine alırlardı. er geç bu yapılır.
kafaları karışık insanlardır. 4-5 sene içerisinde kendilerinin buranın yerlisi bizim sığınmacı olduğumuzu zannetmeye başlamışlar. bir 5 sene daha sonrasını düşünemiyorum.
Ülkeye hangi mantıkla alındıkları kavranamayan iğrenç yaratıklar.
insan değillerdir.
inanılmaz derecede sevdiğim insanlar. Ülkeyi sahibi zannedenlerin sevmemesi normal. Onlar şu anda sn. cumhurbaşkanımız ülkeyi yönettiği için de kuduran nefretle beslenen belli bir kesim. Yaşayın bu topraklarda sorgusuz sualsiz özgürce. Bir türkçü karşınızdaysa bin müslüman yanınızdadır.
ülkenin anasını sikti ibneler. şu koduğumun savaşı adam akıllı bitse de bunlarda siktir olup gitse.
başımıza daha da fazla dert açacak olan insanlardır. yanına erduvan'ı ve yalayıcılarını da alıp suriyeye geri dönebilirler.
her biri kahramandır. faşizme karşı mücadele verenlere selam olsun !
Gelişleriyle farklı suç tiplerini de ortaya çıkaran primatlar. Tez zamanda siktir olup gitmeleri dileğimle.
Belki de 500 yıl sürecek bir ortaçağın başlangıcındayız.
türkiyenin 100 yıllık sorununun tohumlarıdır. Peki 100 yıl sonra bitecek mi bu sorun. hayır alışıp gideceğiz.
tarihte türklere atılmış en büyük kazıktır bunlar.
toplum içinde konuşurken ses düzeyini ayarlayacak zeka seviyesine bile sahip olmayan orospu çocukları.

ulan bir şey desen hepsi sanki anında bir yeriden bıçak çıkarabilecek potansiyele sahip keko tipler.

benim kendi vatandaşım sokaklarda dileniyor devlet bir şey yapmıyor amk, anasını sikeyim tüm suriyelilerin ben.
Sığınması mı kaldı bunun amına koyim ?
Anadolu topraklarını Bedevi zihniyetleri ile dolduran Tiplerdir.

Halen '' osmanlı mirası'' diyen ahmaklar Açıp bakın tarihe osmanlıyı satan hainler Bunlar değil mi?
hepsini kastetmiyorum; lâkin en sıkıntılı güruh bizde. sayılarının çok olmasının yanı sıra
entegrasyon gibi bir dertleri yok, daha da acısı sağolsun ülkeyi yöneten devlet adamlarımızın da yok.
suriye'nin kürt ve çingene kesimleri geldi diyenler de var. onu suriye'yi bilenlere sormak lâzım.

ama açıkçası ülkemizde suriyelilerin an az yarısı suriyeli kürtler.

arapça konuşuyorlar; ama etnik olarak kürtler muhtemelen.
savaş bitse dahi gitmeyecekler. gideceklerine gerçekten inanan varsa inanmaya devam etsin. kendinizi bir onların yerine koyun. düşünsenize kendi ülkenizde bir sike merhem olamayıp başka bir ülkeye hiç bir karşılık ödemeden alınıyorsunuz üstüne bir de o ülkenin vatandaşlarından daha iyi yaşayıp ülkenin vatandaşlığını da alıyorsunuz. siz olsanız o ülkeden gider misiniz?

ulan hadi her şeyi geçtim. eğer bunların içinde gerçekten vatandaşlık alan varsa cidden artık ülkeden hiç bir beklentim kalmayacak. millet ülkelerden vatandaşlık almak için götünü yırtıyor lan. en kıçı kırık ülkenin vatandaşlığını almak bile bu kadar kolay değil amk.
Bu insanlara kucak açılıyorsa, arkasındaki politika ve duruş olmalı, olmalıydı.

Ülkeye kabul et, ama sonra takip etme... işte kabul edilemeyen de budur.

Ülkedeki işsizleri bile istihdam edemezken, ülkedeki yoksulluk sınırı da yaşayan yüzbinleri dahi doyuramazken bu kadar insana nasıl yaşam alanı açılacak?

işin bir de sağlık boyutu mevcut. Ki bunun üzerinde henüz durulmuyor ancak yakında buradan da patlak verecek.

Kızım Suriyeli göçmenlerin getirdiği hastalıklar yüzünden 4 senede ekstra 3 aşı oldu. Uzun senelerdir Türkiye de görülmeyen hastalıklar tekrar görülmeye başlandı.

Bir destek ve yardım yapılacaksa, bu bir politika ve düzen dahilinde yapılmalıdır.

Alalım, salalım, Allah verir rızkını yöntemi bir politika değildir.
Farkındaysanız geldiklerinden bu yana Enflasyon arttı, özellikle gıda üzerine ithalatımızda arttı.
Yani zaten kendi nüfusumuza zorla yetebiliyorduk ki fazladan 4-5 milyon gelince cortladık.
kokmasalar bari.
türkiye'yi beğenmeyen sığınmacılardır. adamlar avrupa'ya bas bas bağırıyor "bizi içeri alın türkiye bok gibi" diye. bizim götü boklu ülkemiz de daha kendi vatandaşlarına adam akıllı bakamadan suriye nüfusunun tamamına bakmaya çalışsın.
Zeytinburnu kaymakamlığı önünde 2 suriyeli gördüm elinde kimlik fotokopisi vardı sanki. Çipli kimliğin fotokopisi gibiydi.

Bunlar vatandaş yapılıyor beyler.

Akp, iktidara bunlarla tutunacak anlaşıldı.