bugün

entry'ler (147)

16 temmuz 2016 boğazı kesilen asker

Yapilanlari kesinlikle tasvip etmiyorum. Lakin sunuda göz ardi etmemek gerek burda yorum yaparken düsüncelerimizi, zamanin vermis oldugu rahatlikla dile getirebiliyoruz. Olayin yasandigi esnada bunun muhakmesi nasil yapilabilir ? Bir belirsizlik icerisindesiniz, her taraftan farkli duyumlar aliyorsunuz gözünüzün önünde sivil insanlara, arkadaslarina, akrabalarina namlu dogrultuluyor ve kazara/bilincli ates ediliyor o anda sizin tepkiniz nasil olurdu ? Daha basit bir örnek vermek gerekirse en sinirlendigimiz anlarda bazen hic yapmadigimiz yada yapmak istemedigimiz bazi davranislarda bulunmuyor muyuz ? Tabiki burdaki askerimin(Erlerimizin) hicbir sucu yok ama bu kaos ve kargasa icerisinde bunun ne kadarini aklimiza getirebiliriz ? Yasanan olaylar hepimizi üzdü ve istenmeyen kayiplar verdik, tabiri caizse kötünün iyisini yasadik. Gecmise dönüp bakarsak bundan daha vahim durumlar oldugunu görüp bu halede sükür edebiliriz.

yazarların sinek öldürme taktikleri

düşmanımın düşmanı benim dostumdur. sinek için kurbağa yada örümcekle arkadaş olabilirsiniz. Kurbağa sorun çikarabilir fakat örümcek işini temiz yapar. Birden fazla sinek varsa ağına zula yapar sizde keyifle incelersiniz.

insanı uyuz eden sorular

hangi partiye oy verdin ?

evlilik için en uygun yaş

30 - 35 yaş aralığı. Çocuk sevmek istiyorsa 30 yaş iyidir.

uludağ sözlükte yazar sorunu

geçmişe yönelik açılan başlıkları incelediğimiz zaman geçmişten günümüze devam etmekte olan sorundur. Bu zamana kadar herhangi bir yaptırım uygulanmamışsa bundan sonra ne yapılabilir ki ? sorusunu akıllara getirir.Önerileriniz varsa bir başlık altinda toplayıp konuyu enine boyuna değerlendirebiliriz.

yazarların kullandığı sigara markası

meyve aromalı elektronik sigara.

fringe vs six feet under

x-files kiyaslanmayacak kadar iyi oldugu icin kiyaslamaya alinmamistir.

an itibari ile sözlük durumu

alternatif arayışlar içerisine zorlayan durum. Gereksiz kişilerin gereksiz başlıklarına gereksiz insanlar cevap verdiği sürece an itibari ilede, geleceğe yönelikte değişmeyecek durum.

babam annemi aldatıyor yakaladım

ileri dönük düşünecek olursan ilk olarak bu resim vs. bunlarin birer kopyasini almakla işe başlayabilirsin sonrasinda kriz masasi yada daha yetkili bir merciden yardim isteyebilirsin. Annene söylemeni hemen tavsiye etmiyorum zira söyledigin anda işin seyri değişerek istenmeyen sonuçlar dogurabilir.

babadan araba isteme bahaneleri

ciddi ciddi konuş arabayı neden istediğini söyle karşı tarafa guven ver arabayı alırken verdiğin sözleri tut. Gelecek için arabayı istemek daha kolay olur.

cafede 10 saat çalışıp 25 lira almak

asgari ücret / 30 a göre normal olan ücrettir.

wehrmacht nasıl okunur sorunsalı

vermaht
r harfi cok vurgulu okunmaz.

gay bara isim önerileri

gay2(to)gay
gayın babam
gayın yeri (mekanı)
gaymayana gaydırırım
gaymazsan gayacaklar.

şekeri azaltmakla ilgili içinden çıkılamayan soru

gerçek bir bal alıp çayını öyle içmeyi denesen ? Bu vesile ile bal da yemiş olursun.

online olup bir şey yazmayan yazarlar

gereksiz başlıklara entery girmeyen yazarlar olabilir. En azindan ben öyle yapiyorum.Bu istisna olsun.

sevgililer günü

benim takvimimde özel olmayan gündür.Içinden gelerek alınan hediyenin manevi değeri daha iyidir. kapitalizim başka birsey degil. Sevgililer günü yerine fakirler günü olsada bugüne harcadiğız parayi ihtiyaci olanlara verseniz manevi olarak daha huzurlu olmaz misiniz ?

sözlük yazarlarının tespitleri

istisnalar hariç ciddi konularda dahi gırgır şamata yapılabiliyor. Böyle olunca yazarlarin akıl yaşını sorgular dururum. Siyasetin sanal ortamda degil yüz yüze yapilmasi taraftariyim. yine istisnalar hariç herkes siyaset bilimi okumuşcasina siyaset yapiyor. Kelime kalabalikligi ve zaman kaybindan başka birsey degil. burayi sanal izdivaç niyetine kullananlarda var izdivaçtan kastim kişinin düşüncelerine bagli ama çoğunluğun erotizm le alakali olduğunu düşünuyorum. Kisacasi sözlük sözlük dışında anı defteri yada müsvedde kagidi gibi kullaniliyor oysaki amacin bilgi edinme yada bilgilendirme olmasi gerekir. gunde ortalama 200 konu aciliyorsa belki birkac tanesi bilgilendirme yada bilgi amacli digerleri fantaziye bagli konular haliyle boyle oluncada entry girmek kendi adima zor oluyor.

tecavüzün önüne geçmek için çözüm önerileri

böyle bir başlık açtığı için yazarimiza teşekkür ederek başlamak isterim. Tecavüz olayi bilindiği gibi nerdeyse her ülkede mevcut lakin bizim ülkemizde daha farkli fark şuki tecavüzle kalmayip tecavüze uğrayan kişinin hayatinada son verilmesi. Toplum olarak din,örf,adet ve kültür açısından da her kesim mevcut. Bu konuyu derinlemesine araştirip sorunun kaynagini ögrenmek gerekir. olay aslinda basit fakat uygulamak icin nefisle beraber azim de gerekir. Gerçekten ahireti düşünerek adim atarsak bu olaylarin daha çok önüne geçilebilir tabiki bu demek degildir din herşeyin çözümu diye buna ilaveten eğitimde sarttir. Eger bu ikisini harmanlayip dogru ve bilincli bilgiler aktarilirsa şuanki yaşanilan bircok iğrenc olaylarin önune gecilebilir düsuncesindeyim.

bu saatte 101 yazar ne yapıyor

quake live oyunundan anca kalkabildim. Uykuya dalmadan öncede sözlüğe bir göz atayim dedim.

sanal ortamda siyaset yapmak

Siyasetin sanal ortam yerine yüz yüze yapılması gerektiğini düşünerek sanal ortamda siyaset yapılmamasi taraftaryim lakin sözlük USMM ( uludağ sözlük millet meclisi ) konuma yakındır. Herkesin siyasi görüşü farklı olabilir. Siyaseti burda yapmak yerine bağlı bulunduğunuz il millet vekil yada vekillerine konuyu aktarabilirsiniz zira burda gereksiz yere alakalı ve alaksız siyaset yapılması zaman kaybından öteye geçmemekle beraber hiç birimize herhangi bir getirisi yoktur.