bugün

meydanlarda haftalardır hayır oyu toplamak için dolaşan "kayısı fiyatlarına faydası yoksa referanduma hayır" diye gerçekçi sebeplerle halkı bilgilendiren kılıçdaroğlunun seçmen olmadığı ve seçimde oy kullanamama ihtimalinin olduğu ortaya çıkmıştır.

daha kendinden haberi olmayan bir adamın peşine düşüp onun aklıyla iş yapan halkımızın durumu içler acısıdır.

http://www.stratejikboyut...ullanamayacak--41010.html
medyanın yalan bir haberidir. öyle hemen sazan gibi atlanmamalıdır. Adamın oy kullanırken çekilen fotoğraflarını ve görüntülerini arşivden çıkartır koyarım önünüze kalırsınız öyle ortada...

edit: bununla beraber yazdığım tüm entryleri olumsuz oylayan arkadaş, ne oldu? eline ne geçti?...
taşınmış ve yeni adresini bildirmemiş olması sebebi iledir.

adam geçen ibb ye adaydı, orada zor oy verdi. şimdi kağıttepeden ankara'ya tekrar taşındı ama nüfusunu aldırmamış.

neyse bulurlar yolunu.
arşinden alınacak oy kullanırken çekilmiş resimlerin 12 eylül 2010 referandum oylamasına faydası olduğunu sanan kişilerin anlayamadığı bir durumdur. adres değişikliğinden dolayı şu an seçmen değildir ve referandumda oy kullanamama ihtimali vardır, ama arşivden çıkacak resimleri 12 eylül günü photoshop yöntemini ile allayıp pullayıp kullanabilirsiniz.
arşivden alınacak görüntü ve fotoğraflar bahsi geçen kişinin bir seçmen olduğunun net bir delilidir.
haaaa bu seçimde oy kullanır ya da kullanamaz bu farklı bir konudur.
(bkz: caps yok mu caps)
Bu seçim döneminde pek çok seçmenin başına gelen durum. Belki de Akp'nin bilerek uyguladığı bir politika. 2007 Nüfus sayımları zaten sakattı. Bunun üstüne adrese dayalı bir sistem getirir de bunları seçmen kütükleri olarak kullanırsanız ve ayrıca bu adrese dayalı sistemin insanlar tarafından güncellenmesini beklerseniz; Onun da üstüne adresini yanlış beyan edenlere 300 lira ile 600 lira arasında ceza keserseniz seçmen sayısı azalır ve daha demokratik(!) bir referandum/seçim elde etmiş olursunuz.
KEMAL KILIÇDAROĞLUNUN ACiZLiĞiN AÇIK ÖRNEĞiDiR. DÜN AKŞAM Ki KONUŞMASINDA "BEN 2 GÜN ÖNCE ÖĞRENDiM OY KULLNAMAYACAĞIMI" DiYEN KILIÇDAROĞLU KEŞKE YALANLARINA VE BECERiKSiZLiKLERiNE DEVAM ETMEKDEDiR. BURADA GÖRÜLDÜĞÜ GiBi O GÜNLERDEN YALANLAYANLAR KEŞKE BiRAZ ARAŞTIRMA YAPSALARDI.
(bkz: yazık)
HAYIR-SIZ BAŞKAN. YAKTIN BiZi...
güncel Önemli Başlıklar