bugün

entry'ler (223)

gazze de hastane vuruldu

ben buna benzer bir filmi daha önce gördüm. filim suriyede çekilmişdi. filmin sonunda 10 milyon arab türkiyeye girmişti.

fetullahçılar

heryerdeler, hala varlar, ve hala çok belliler. değişen birşey yok.

fethullah gülen için kırmızı bülten çıkarılmaması

sulh var artık. mücadele sadece askere.fetö ve fetöcüler için hala sıkıntı yok. hem niye gelsinki al başına belayı ondan sonra.

recep tayyip erdoğan

eskisi gibi fetöye ve fetöcülere yüklenmiyor. hatta geçen gün isteyen olursa pensilvanyaya gitsin biletlerinide biz alalım dedi.acaba diyorum bizim bilmediğimiz bir sulh falan mı var. merve kavakçının babasının açıklamasından sonra fetöye karşı sanki bir yumuşama var sanırsam. hiç bir şey olma değildir.

fetö ile müzakere

mücadele sadece askere var sanırsam artık. diğer alanlarda fetö unutuldu gibi. yusuf ziya kavakçının yazdığı yazı, fetöcü gazetecilerin serbest kalmaları, zenginler zaten çoktan tahliye oldu. ergenekon hakimlerinin serbest kalması,bank asya yöneticilerin serbest olması hata başkan yapılması, fetönün gündemden düşmesi hatta unutulması vs vs sanki müzakere dönemine mi girildi ne oldu?

recep tayyip erdoğan

merve kavakçının babasının yazdıklarından sonra kafamda büyük sorular oluşmadı değil. bir insan bu kadar göstere göstere fetöye methiyeler düzecek ve hala kızları o makamda duracak. başkası yapsa aklım bile almıyor başına geleceklere. ama hala tık yok merve kavakçının babası ile ilgili olarak.

merve kavakçı

babasının koyu bir fetöcü olduğundan haberi yokmuş.

fetönün iyi partiye umut bağlaması

bana kalırsa hiç bir parti ile sorunu yok. merve kavakçının babası kabak gibi ortada. başkası yapsa kıyamet kopardı. adam bildiğin buz gibi fetöcü ama dokunabilen varmı.

feto yu türkiye ye davet eden akit yazarı

fetöyle mücadelede gelinebilinen en son nokta. inanmam bunlara artık bir dahaa. insan utanır savunmaya. zaten babasını savunurken bile fetö diyememiş. ihtiyar ne dediğini bilmiyor babında kesip atmış. Fetöyle barışın ayak sesleri gibi geldi bana. anlaşılan sulh yakında. artık hiç birşey imkansız gelmiyor bana.

fetöyle sulh olurmu korkusu

okadar attık tuttuk, yazdık çizdik, sövdük saydık, ya sulh olursa ? 15 temmuz, fetö artık eskisi gibi değil gündemden düştü. milletvekilleri unutalı çok oldu, bürokratlar zaten oralı değil. çoğu siyasetci kendine birşey olmazda yakınlarına birşey olur iş çıkar diye artık bitsin istiyor. inşallah hocaefendili günlere geri dönmeyiz. birileri arabulucuğa soyunur, zaten tam yapılmayan mücadele biter diye tırsıyorum.

fetö nün 1 numaralı siyasi ayağı

neden? idris naim şahine, idris bala, sadullah ergine, bülent arınça bunlar en bilinenleri hiçbir şey sorulamaz ve hiçbirşey yapılamaz. adamlar ortalık yerde elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. iş memur, polis, öğretmen, sıvacı, boyacı olunca mücadeleye devam. gerçi fetö artık bitmiş öyle diyorlar. korkuyorum bir gün fetö ile sulh olacak diye.

törenle uğurlanan suriyeliler

esenyurtta 3 suriyeli aileyi ugurlamak için protokolle, özel araçla ve mehteranla yapılan tören. beş milyon suriyeli gitmeye kalkarsa bu ülke bunu kaldıramaz.

dolardaki geçici yükseliş

4 yıldır durmadan geçici geçici yükseliyor ekonomiden ve ülke yönetiminden sorumlu kişiler hala geçici yükseliş, sıkıntı yok normale dönecek diyor. nedir bunun normali bir bilen anlatsa bari. dinlenip dinlenip yükseliyor melet. anlaşılan yıl sonu 5 lira. neredeyse benzin fiyatıyla kafa kafaya.
umudumuz başkanlık sistemi. bu gaz bana 1 yıl yeter.

15 temmuz neden aydınlatılmıyor sorunsalı

sıkıntı yok. feto zaten yavaş yavaş gündemden düşmeye başkadı bile. daha dün telefonunda bylock çıkan il ablasına ev hapsi verildi. verilen cezalar düşmeye başladı, herkesin bildiği malum şeyleri itirafçıyım diyenleride serbest bırakıyorlar. feto muhabbeti artık bitti. unutun fetoyu. ben çoktan unuttum. başta pensilvanyadaki elebaşı olmak üzere kodamanlılara hala dokunulmadı veya dokundurmuyorlar. devlet kurumları hala bunlarla dolu. neyse birileri tarafından hala çok güzel korunuyorlar.

rusyadan et ithal edecek olmamız

2 aya kadar gelecek olan et. hey allahım ne günlere kaldık. tarımda kendi kendine yeten ülke değilmiydik biz ya. neyse helal gıda etiketiyle gelir artık afiyetle yeriz.

neo nurcular

sosyal medya ve youtube de hızla yayılan, saçma sapan çıkarım ve paylaşımlarla güya insanlara dini anlattıklarını düşünen, anlatılanlara bakınca seviyenin ve espiri kalitesinin yerlerde olduğu gözlerden kaçmayan yeni tayfa takımı.

ah yıkadım kuruttum çarşafı serdim ipek yorganı

altını ıslatılınca yapılan eylem. şarkı olmuş güzel olmuş.

recep tayyip erdoğan

kendisine kamu kurumlarında (tsk hariç) gerçek anlamda fetöyle mücadelenin olmadığını, kimi siyasetçiler tarafından korunup kollandıklarını, safları sıklaştırarak daha hızlı ve etkili hareket ettiklerini, bu yapının sadece kendisiyle uğraştığını, akpli çoğu milletvekili ile uğraşmamalarının nedeninin onlar tarafından korunup kollanmaları olduğunu, hala örgütlenme ve kamuda görev alma faaliyetlerine devam ettiklerini ve daha bir çok şeyi anlatmayı çok isterdim ama ne mümkün. malesef kendisini fetö konusunda hala kandırıyorlar.

cami tuvaletlerinde neden müzik olmaz

kapitalist düzenin avm, kültür merkezi ve benzin istasyonlarındaki tuvaletlerde ücret alınmıyor, temiz ve dünya klasikleri dinlettirilirken camilerin tuvaletleri paralı fakat aynı hizmet yok. en azından halk müziği olsa fena mı olur. halkımız bunu hak ediyor bence.

fethullah gülen

bir zamanlar, hayır duasını almak, nur yüzünü görebilmek hele hele elini öpebilmek amacıyla pensilvanyaya akın akın göçe neden olan zaaat. seveni hala ama halaa çok. gizliden, derinden ve içten seveni kum gibi. artık ne borçlularsa bu adama. ama benim merak ettiğim mesele şu, bu adama hemen hemen herkes sövüyor, küfrediyor fakat fetö hala yanına kimler geldi, kimler elini eteğini öptü, kimler medet umdu, kimler ne danıştı, kimler dua aldı ve birden yükseldi bunları hiç açıklama gereği hissetmiyor yani niye günah çıkartmıyor. bu adam herşeyi biliyor fakat niye konuşmuyor? bildiklerini niye anlatmıyor? atan, tutan, söven, küfreden herkesle ilgili herşeyi biliyor ama konuşmuyor. çok enteresan.