bugün

entry'ler (110)

ya bir rengi herkes farklı gorüyorsa

çok kafa silken bir düşüncedir.

ben bunu çocukken düşünüyordum, hala da düşünüyorum. dostum sonun galiba paranoya yada şizofreni olabilir. dikkat et yaşamayı seviyorsan.

ışık hızını aşmanın tek yolu

ışık hızını aşmanın tek yolu ışığı yavaşlatmaktır. gerisini biliyormuş gibi anlatmayayım buyrun vikipediden okuyun. http://tr.wikipedia.org/w...Yava%C5%9F_I%C5%9F%C4%B1k

türkiyede bisikletçi olmak

türkiyede bisikletçi olmak bazen ise sağda sürdüğün zaman "niye sağda sürüyon lan!!" diye böğürmelere şahit olmaktır.

Kırmızı ışıkta bekliyorum taksici de yanıma yanaştı. sinyaline baktım yanmıyor. kalkarken 5 saniye kala yine baktım yine yanmıyor. dedim bu düz gidecek herhalde. sonra yeşil yanınca ilerledim, adam sinyalini dönerken açmış beni eziyor bi de bana bağırıyor.

sağda sürmenin diğer dezavantajı da sağda parkeden araçlar. kapıyı aynaya bakmadan mı açan dersin. geceleyin farını sinyalini açmayıp üstüne üstlük aynaya bakmadan çıkanlar mı dersin.

türkiye nin ilerlememesinin nedeni dindarlar

nereden bakarsanız bakın her şeyin altında dinler vardır. insanlar haklarını aramıyor amk. aramıyorlar lan. allaha havale ediyorum. ya hakkımızı çalsalar da rızkımız bellidir. allah bize verir zaten rızkımızı. onlar da cehennemde yanar. bu mudur olum? adamlar dini tebliğ edip cihat yapmaktan başka bi bok bilmiyorlar ki lan? devlet cihat yapar. köylüler de taşralarda askerler yetiştirir. devlete yüklü vergi verir. ama allaha şükürler olsun karnımız doyuyor. her şeyi allah bilir biz yaşarız. bu mudur amk?

o bilimde, edebiyatta çok ilerleyen osmanlıya bak hele halkının ezici çoğunluğu okuma yazma bilmez, okuma yazma bilse bile aydın kesim tarafından yazılmış farsça arapça karışımı bir dili anlayamaz. gelmiş burda vikivikvikvivkvi yapıyor. hadi diyelim halkı da okuyan, okuyabilen bi devlet. amk şeytan aleti diye almadılar lan matbaayı.

charlie charlie challenge

bu challengeı bitirmek çok zor. oyunu yarıda bırakamıyorsunuz. bırakırsanız ne olur biliyor musunuz? işte buyrun çok korkunç... https://www.youtube.com/watch?v=_OBlgSz8sSM

allah ateistleri cehenneme atacak zanneden tip

ali imran 131 Kâfirler için hazırlanmış olan ateşten sakının
beyyine 6 Elbette, ehl-i kitaptan [Yahudi ve Hristiyan] olsun, müşriklerden olsun bütün kâfirler Cehennem ateşindedir, orada ebedi kalırlar. Onlar yaratıkların en kötüsüdür.
nisa 14 Allah’a ve Resulüne karşı isyan edip sınırlarını [dinin hükümlerini] aşanı Allah ebedi kalacağı bir ateşe sokar.

sadece 3 ayetle bile çürütebildiğim önerme.

bonus olarak deistler de cehennemliktir. Âyetlerimizi yalanlayan kâfirler, Cehennemliktir, orada ebedi kalırlar. Bakara 39. sadece tanrının olduğuna inanmanız yetmez

mini etek giyenleri uyarmak

yanlıştır. kimse karışamaz. ahlakı düzeltmek isteyenlerin başkalarını uyarması değil kendi ahlakını düzenlemesi gerekir. bakınca ahlakın bozuluyorsa bakmayacaksın. bu kadar basit.

youtube un oynatıcı tasarımını değiştirmesi

güzel olmuş tasarımdır, yenilik çoğu zaman iyidir. dün böyle değildi büyük ihtimalle sabaha karşı değiştirdiler.

gayrimüslimlerin de cennete gideceğine inanmak

internette, orada, burada karşılaştığıma göre bazı müslümanların, iyi olan insanların allah'a iman etmese bile gideceğine, bazı müslümanların da allah'a iman ettiği sürece islamı kabul etmese de iyi olan insanların gidebileceğine inanıyor. gitmeyeceğini bilenleri es geçiyorum çünkü onlar büyük ihtimalle betiğini okumuş veya bilgili insanlar, yani en azından bu konuda.

sandığınızın aksine gayrimüslimler cennete gidemiyor. bunu ayet ayet çelişkileriyle beraber işleyelim.

bakara 62. ayet şöyle der: Şüphesiz ki; âmenû olanlar, yahudiler, hristiyanlar ve sabiiler, bunlardan her kim, Allah’a ve yevm’il âhire inanır ve ıslâh edici ameller işlerse (nefsini tezkiye ederse), bu durumda onların mükâfatları Rab’lerinin katındadır. Onlara korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır.

yani burada söylediğine göre, buraya kadar okuyan müslümanlar, diğer semavi dinlerden olanların da cennete gideceğine inanır. fakat bunun dahası var ve bu da kur'an'da çelişki oluşturmuş oluyor.

ali imran 85. ayet şöyle der: islam dininden başka din isteyenlerin, dinlerini Allah kabul etmez. Bunlar ahirette en büyük zarara uğrayacaklardır.

ali imran 19. ayet şöyle der: Muhakkak ki Allah'ın indinde dîn, islâm'dır (teslim dînidir). Kendilerine kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonra aralarındaki hased sebebiyle ihtilâfa düştüler. Ve kim Allah'ın âyetlerini örterse (inkâr ederse), o taktirde, muhakkak ki Allah, hesabı çabuk görendir.

bakara 217. ayet şöyle der: Kâfir olarak ölenlerin yaptıkları işler, dünyada da, ahirette de boşa gider, Cehennemde devamlı kalırlar.

ibrahim 18. ayet şöyle der: imansızların yaptıkları faydalı işler, fırtınalı bir günde rüzgârın savurduğu kül gibidir. Ahirette o işlerin hiçbir faydası olmaz.

söylenen kafir sözcüğü "islam'ı kabul etmeyen, hiç müslüman olmayan" anlamı taşır. http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%A2fir daha fazla açıklama yapmama gerek yok galiba ayetler zaten yeterince açık durumda.

ilk verdiğim bakara 62. ayetinde diğer semavi dinlerden olanların da cennete gidebileceğini söylüyor fakat diğer ayetler öyle demiyor. çelişki burada, allah'ın sözü olan kitapta böyle bir çelişki olması ayrı bi ilginçlik zaten.

yani allah insanların iyiliklerine göre değil bencil bir tavır sergileyip dünyanın en iyi insanı bile olsanız onu tanımadığınız, ona ibadet etmediğiniz için cennetine almıyor. sorarım size müslümanlar siz tanrı olsaydınız böyle mi olurdunuz? sizin ahlakınıza (ahlakın türkçesi törebilim imiş galiba bu da bilgi olsun, yakın zamanda bu sözcüğü türkçeleştirelim) bu uyuyor mu? sonsuz merhamet sahibi tanrı nasıl böyle bir şey diyebilir? nasıl bu kadar gaddar olabilir? en basitinden bu çelişkiyi nasıl yapabilir?

neyse sorgulamanızı geçtim müslümanlar. lütfen betiğinizi okuyun, okutun. arapçasını değil türkçesini. kulaktan duyma müslüman olmayın.

eğer yazıyı okumadıysanız sonuç olarak sadece islam dinindekiler cennete gidebiliyor.

müslümanların cevap veremeyeceği sorular

allah zamandan özgür ise ve onun için zaman kavramı yoksa bu bizim bütün yaşayacağımız hayatı bildiği anlamına gelir. sonu da başı da görebilir. peki biz şu an sınav mı oluyoruz yoksa rollerimizi mi oynuyoruz?

düzenleme:

--spoiler--
hz. adem ab olsa hz. havva 00 olsa:

çocuklar: a0 b0 olur

torunlar: ab a0 b0 00

bi alt nesil: aa a0 ab b0 bb olur.

iki kişiden 4 grup gayet normal olabilir demekki.

edit: ergenin birinin caprazlama bilmeden müslümanlığı çürüttüm sanması.
--spoiler--

düzenlemeye kadar sakindim, mesajıma da cevap vermedin burada içimi dökücem.

ergenin biri daha kitabını okumamış kendi masallarını bilmeden gelmiş burda "çaprazlama bilmiyor vikvikvik" yapması da ayrı bi olay. havva, adem'in kaburgalarından çıkmadı mı neyin çaprazlaması bu? adem ab ise havva da abdir.

etsiz bulgursuz baharatsız çiğ köfte

akla temel'in fıkrasını getirmiştir. (bkz: sokayım öyle arıya)

rus bayan polisleri

eğer gerçekten bunlar polisse (ki sanmıyorum) bunlarla yarışmaya katılıyorum.

görsel
görsel

telefonun şarja takılıyken şarjının bitmesi

olasıdır ve yaşanmıştır. bunun diğer bir versiyonu da şarja taktığını sanıp dışarı çıkacakken şarjının olmamasıdır.

yazarların şifre oluşturma hikayeleri

saçma sapan harflere, sayılara shiftle harf büyütme falan. sonra onu ezberleyip şifrem yapmıştım. hatta şifrem böyle eğer şifremi yazınca bilgisayarım otomatik şifrelemezse: **************** evet 16 karakter

işitme engelli öğrencilere dayak

başlığı açanın vicdanından da şüphe duyarım, o haber sitesinde o başlığı atan için de. he normal öğrenci olsaydı normaldi değil mi? nedir bu? işitme engelli olunca dayak atılamıyor mu, onlar birey değil mi? aynı zekaya, aynı davranışlara sahip değil mi? bi duyusu olmayan insanı diğer insanlardan ayırma gayretiniz nedir?

dayağın hiçbir türlüsü güzel değildir. fakat siz böyle bireyleri işitme engelli, yürüme engelli diye ayırırsanız oho daha çok işimiz var bizim. önce insan olun.

tavuğu öldürüp yeniden canlandırmak

videodaki amcanın yaptığı şey. açıklamaya çalıştım kendimce açıklayamadım, nedir bunun bilimsel cevabı merak ettiğimdir. https://www.youtube.com/watch?v=v26rV2IXwDg

avrupa da meyveyi taneyle alıyorlarmış diyen güruh

o kişiler bu kişilerdir efendim https://www.youtube.com/watch?v=TtNiNQNfhMM

çok yakışıklı olmak ama cebde bir kuruş olmaması

yakışıklılık yaramıyor zaten anasını satayım ki bir işe? lise hayatında yine pek maddiyatın önemi olmuyor ama pek dedim oraya dikkat çekelim. paran olmayınca bir şeyler yapamıyorsun, ot gibi yaşıyorsun, sonra özgüvenin, yaşam sevincin azalıyor, "bu kız niye baksın ki amk bana" diyorsun. falandı filandı. paran olunca eğlenmeyi de bilirsin, istediğin şeyi de yaparsın. mis valla.

armut yerken kürt diye çıkan ses

dişinizden gelmiştir. malum ses dişinizi ortadan ikiye bölmüş olabilir.

toplu taşımada kalk ordan hamileyim diyen kadın

otobüslerde ön sıradaki koltukların hamile, engelli vs. kişilere ayrıldığını bilmeyen yazardır. eğer hanım abla da gidip arkalarda böyle söylüyorsa o da bilmiyordur. kimse bilmiyor mu, kim ulan bu erol egemen?