bugün

entry'ler (869)

yazarların favori bilgisayar oyunları

son zamanlarda GTA V açık ara favorim.

islamiyetin türk toplumunu gerilettiği gerçeği

islamiyet değil islamiyete uygun davranmamak ülkenizi geri götürmüştür. çok iyi her ibadetini yapan bir müslüman olarak söylemiyorum belki bunları ama islam diyor ki çalmayacaksın, çalışanın hakkını vereceksin, insanlarla iyi geçineceksin. ayrıca "oku" emri ile insanlığa gönderilmiş bir dindir islam. peygamber efendimiz hz. muhammed'in (s.a.v.) savaşlarda esir aldığı düşman askerlerini halka okuma yazma öğretmeleri karşılığında serbest bıraktığı bir dindir islam.

şuan müslümanlar nasıllar peki? adamı yolda görürsün hacı-hoca sanarsın ama adam haram yer, harama bakar, aylak aylak dolanır. ne kendine ne müslümanlara hayrı dokunur. adama bakarsın namaz kılar ama insanlara tebessüm etmez, hoşgörülü davranmaz. bu dünya yalan diyerek bu dünyada ne yakınındakilere ne de gelecek nesillere miras bırakmaz. böyle bir ümmet olduk ne yazık ki.

oysa ibn-i sina da, mimar sinan da, kaşgarlı mahmud da müslümandı.

şirinler

şirinler'in ülkemizdeki teknik liselerden esinlenerek yaratıldığı rivayet edilir. yoksa 100 tane erkek 1 tane kadın şirinin başka türlü mantıklı bir açıklaması olamaz.

ırkçı olmamak için nedenler

düşünebilme yeteneği. düşünen insan ırkçı oluyorsa gerçekten o insanda ciddi bir sorun var demektir.

deniz yıldızı nın imdb puanı

paralel lobinin oyunudur. deniz yıldızı hain oyunlara kurban gitmiştir.

yusuf miroğlu

kuşçunun "yuzufum" seslenmesiyle hatrırladığım deli yürek'in deli dumruludur.

deli yürek

tekrar izlemeye başladığım dizidir. oyunculuk şimdiki dizilere nazaran çok vasat kalsa da kuşçusuyla, miroğluyla, ağabeyiyle kendini severek izlettirmeye devam edebiliyor yıllar sonra bile. bu vesileyle sözlükte "racon" kelimesinin şaka olarak bile olsa kullanılmasını yasaklıyorum.

max payne

geçen gün tekrar önce ilk sonra ikinci oyunu bitirdim. sanki oyunu ilk bitirişimmiş gibi mutlu ve heyecanlıydım. sadece ikinci oyunun üstünden 11 yıl geçmiş az değil 11 yıl. bu tarz şaheserler pek fazla gelmiyor oyun dünyasına. hala oyunu oynamamış bünyeler bence yaptıkları hatadan en kısa sürede dönmeliler.

not: o berbat sinema filmi ile biz max payne sevenlere atılan kazığı hala unutmadık, unutmayacağız da.

yerine yenisi konulamayan diziler

how i met your mother
spartacus

türklerin üstün olduğu konular

her türlü tamir işleri.
(bkz: kapat aç düzelir)
(bkz: çalışmayan kumandayı dize vurarak düzeltmek)
(bkz: bitmiş bataryayı el ile ısıtarak şarj etmek)
(bkz: oynayan masanın altına kağıt sıkıştırmak)

sabah ezanı iptal edilsin kampanyası

bir küfürün anatomisi.
bir tezatın anatomisi.
ve daha niceleri sıralanabilir. sabah ezanı zaten uykudan kalkıp da ibadet edilmesi için okunuyor. uykumu bölüyor diye namaza şikayet tezat sanatının nadide bir örneğidir.

peygamberiniz sizin olsun atatürk bana yeter

"Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur. O olmasaydı, seni de, yer ve gökleri de yaratmazdım." Hak teâlâ böyle buyuruyor. Yani Türkçe daha anlaşılır olarak söylemek gerekirse:

Allah Hz. Muhammed'i (S.a.v.) yaratmasaydı olmazdık.

lord snow

--spoiler--
4. sezon 9. bölüm itibariyle duvar'ın lordu olarak hiçlikten piçliğe, piçlikten lordluğa terfi etmiş jon snow'un lakabıdır. hatta kendisi ilerleyen bölümlerde lord stark ve daha da fazlası olacaktır.
--spoiler--

game of thrones

--spoiler--

Lord Snow is coming! 4. sezon 9. bölümündeki Lord Snow yükselişiyle Prince Oberyn'in ölümü unutulmuştur. Lord Snow oldu çok da iyi oldu çok da güzel iyi de oldu. Starkların tam bir Stark olmasa da bizim için bir piçten daha fazlası olan Jon ile yeniden doğmaya başlaması intikam çanlarını çaldırmıştır. Çok yaşa Stark Hanesi.

--spoiler--

üçüncü havalimanına isim önerileri

(bkz: vecihi hürkuş) türkiye'ye havacılığı tanıtan adam, yiğit teyyareci vecihi hürkuş'un adı verilmelidir.

atatürkün en büyük hatası

2. meclistir efendim. 1. meclis dönemi kitaplara demokrasi ve cumhuriyet yönetimi olarak ders olarak sunulabilecek kadar güzel iken 2. meclis ile bu tamamen bozulmuştur.

denizde bikinili kadın görmek istemiyoruz

denizden şahin k çıkmasını isteyen yazar söylemi.
(bkz: denizin azgın suları beni azdırdı) (bkz: denizden gelen adam)

da vinci demons dizisinde türklere hakaret

adamlar tarihe türk düşmanlığı ve caniliğiyle geçen vlad tepeş'i nasıl göstereceklerdi peki? sıkı bir da vinci's demons izleyicisi olarak söylüyorum ki dizi türklere hakaretin aksine türk tarihinden övgüyle bahsediyor. ayrıca kesinlikle ülkemizdeki muhteşem yüzyıl saçmalığından daha başarılı anlatıyor bizim tarihimizi. birazcık akıl ve mantık kullanıldığında herkesin anlayabileceği bir şey bu.

türkiye de en çok küfredilen şeyler

hakemlerin anneleridir ne yazık ki. hatayı hakem yapar cefasını analar çeker. dümdüz hakeme sövmek varken neden annesi tercih edilir bilinmez.

kuran ı kerim i yırtan türk kızı

orospu dersek orospulara hakaret etmemize neden olacak kızdır. söylenecek söz bulamıyorum çünkü dünya üzerinde böyle varlıklar için henüz bir kelime üretilmedi.