entry'ler (20)

ekonometri

4senede bitirenlerin önünde saygıyla eğilmesi gereken iibf'nin en baba bölümü. mezun olduktan sonra iktisat, işletme mezunlarından farklı davranılmadığını görünce neden ben bu kadar kasmışım o kadar sene diye kafanızı duvarlara vurma isteğinizi arttıran saygıdeğer bölüm.

dost kazığı

hiç beklemediğiniz anda hiç beklemediğiniz canım dediğiniz kişinin size yamuk yapması.her yamuktan soora "yok abi akıllandım artık kimseye güvenmiyorum" desenizde sürekli kendini tekrarlayan boktan durum.

oss den ciktiktan sonra soylenen laflar

dötüme kaydı yine bakalım hayırlısı,seneye var daha olmadı diğer sene yine deneriz.zaten her sene değişiyor bu değişiklikler bizi bu hale getirdi.

cocugun mu var derdin var

anne-babamdan günde defalarca duyduğum ve her seferinde "madem öyle niye beni bir an önce evlendirip çocuk sahibi olmam için sıkıştırıyorsunuz" diye cevapladığım tiksinç söz.

sevi

genelde sevilay'ın kısaltılmış halidir.çok nadir duyulan en güzel anlama sahip bayan isimlerinden biri.

yapilan arastirmalar gosteriyor ki

artık nerdeyse her reklamda duyduğumuz,gerçekliği şüphe uyandıran klışeleşmiş söz.

erkekleri çekici yapan detaylar

tatlı bi gülümseme,beyaz dişler,kirli salak,yanakta gamze,tatlı ve şirin konuşma ve size özel olduğunuzu hissettirmesi...

sen dunyanin en guzel kadinisin

-sen dünyanın en güzel kadınısın bengüsu
-daha önce kaç kıza sööledin bunu hayatım
-şey yani ilk söylediğim kız sensin...
şeklinde yalanların sıralanmasına neden olan cümlecik.her bayana söylenen en büyük yalanlardan biri.

para biriktirmek

şunu alcam,bunu alcam diye bir gazla başlanıp,bir kaç ay sonunda kumbarada yalnızca bozuk bikaç ytl olduğu görülen gerekli ama bi o kadar da gerçekleşmesi imkansız eylem.

evlenene kadar babasindan izin alan kiz

ailesinin bikaç gün şehir dışına çıkması ya da bi nedenle kendisinin o şehirden uzaklaşması için her gece dua eden kız.

iş görüşmesi

türkiye'de kaç adet benzin istasyonun olduğunun sorulduğu,kendinizi anlatmanızın istendiği,resmi,gergin ve tedirgin durum

sadece yatmak icin bir kizla cikmak

genelde kızların farketmeyip aşk sandığı,ama erkek cinsinin çaktırmadan yatmak için gereken tüm yalakalığı yapıp "şirin sevgili" kişiliğine büründüğü,hatun cinsinin olayı anlayıp salya sümük,yataklara düşmesiyle sonlanan garip ilişki türü.

karisini aldatan adam

erkek cinsinin kendine görev edindiği aldatmak fiilini gerçekleştirmiş şereften yoksun adam.

yaşlı otobüs teyzeleri

yorgun artık otobüsün arka koltuklarında yayılmışken,otobüse binen yer vermeniz için gözünüzün içine bakan,eğer yerinizden kalkmıyorsanız tepenizde "ahh ahh hiç saygı kalmamış bu gençlerde" diye konuşmaya başlayan ve olayı sizin artık sussun diye yer vermenizle sonuçlandırmaya zorlayan,dırdırcı kadınlar.

eski sevgilinin ebesi

daha çok terk edildikten sonra hatırlanan,insanın küfür etme konusunda becerisini geliştiren büyük ve nefret edilesi kişilik.

mini cooper

mini minicik,sevimli mi sevimli,şirin mi şirin, uğruna ölünesi,size hediye edebilcek kişiye düşünmeden verilesi arabacık.

ergenlik çağındaki erkek

yeni çıkan sakalları,yüzünün çeşitli yerlerinde çıkmış sivilceleri,irileşen yüz hatları,bazen çekinik bazen azgın tavırları olan;milli olmak için çırpınan,milli olduktan sonra da ömür boyu o olaydan başka hiçbirşey düşünemeyen delikanlı.

kadınları bile utandıran kadınlar

olmadık yerde abuk subuk hareketler yapan,küfürlü konuşan,dekolte olayını abartıp artık frikik üstadı olan,insana "senin anan-baban-kocan-kimsen yok mu?" dedirten hatun türü.

lerzan mutlu

sapsarı saçları,ilginç makyajı özellikle de pembe rujlarıyla dikkat çeken,sürekli birilerine laf atmayı kendine görev edinmiş,hiç susmadığını düşündüğüm yapmacık kişilik.

dut yemiş bülbüle dönmek

bi olay karşısında tepki verememek..o an kelimeler,cümleler aklınızdan dolanıp durur ama bi türlü ağzınızdan çıkamaz..