bugün

asimile olmuş insandır.

edit: başlığı bana bırakan hain kim? eksilere doyamadım.
kendini alman hisseden mesut özile gösterilen tepkiler empati yapmaları için yardımcı olabilir insanımıza.
türkiyeli hissetmek duyguyla olur. doğrudur.
bana göre pascal nouma'dır. yani en azından dışarıdan öyle gözüküyor.
türkiye de yaşamayı tamamen hak eden, alkışlanası insan.
(bkz: pascal nouma)
asimilasyona uğramıştır.

ne kadar da hoşuna gider türklerin. hatta bazı türk grupları asimile olup slavlaşmış olsa bile onlara ısrarla türk muamelesi de yaptıkları olur...
türktür, doğrudur-çalışkandır.
ayırıcana
-ne mutlu türküm diyene!...
yoğun bir şekilde empoze edilen milliyetçi/kavmiyetçi zihniyetten etkilenmiş insandır. türk olmanın, bir ırka mensup olmanın üstünlük olduğunu zannederek kendini 'türk' olarak yansıtmaya çalışmaktadır. halbuki genlerini tek tek değiştirse dahi türk olması mümkün değildir. insanların 'ırkı' kendi ellerinde değildir. ancak bizim kavmiyetçi/milliyetçi bir takım soytarılar, hergün çocuklara okullarında zorla 'türküm' dedirtmektedirler. bir insan türk değilse, türk olması da mümkün değilse neden bir 'türk' olarak görsün kendini? farklı ırklara sahip olmak tanışıp, kaynaşmak içindir. neden ırkınızı üstün görüyorsunuz? türk olsan ne olacak, kürt olsan ne olacak? insan olmadıktan sonra ne farkeder? bir kere kimlik bir üstünlük taşıyacaksa bu, insan iradesi elinde olan bir unsur üzerine olmalıdır. inanç gibi. bu da maddi bir çıkarı temsil etmemelidir. bunun içindir ki islam'da üstünlük takvada. siz yaşayış olarak bir baltaya sap olamadığınız için, hatta sadece bir sap olmaktan öteye gidemediğiniz için, elinizde olmayan unsurları 'üstünlük' olarak görüyorsunuz. işinize gelmiyor çünkü. kıçınızı kaldırma iradesini dahi göstermediğiniz için, türk olmanız ya da kürt olmanız sizi avutuyor. sanki ölünce aynı toprağa gömülmeyeceksiniz.
(bkz: marco aurelio) adam gibi adamdır. türktür!!
mustafa kemalin bahsettiği milliyetçiliğe inanmış insandır. kültür milliyetçiliği.
türk kültürünü benimsemiştir.
(bkz: isyan sonucu silindikten sonra tekrar açılan başlık)
takdir edilesi insandır. örneğin karadenizde lazlar çoktur ve hepsi sorduğunuzda türk'üm der.
aslını inkar eden insandır.
annemdir kendisi. cezayir'e akrabalarını ziyarete gittiğinde;
-bu araplar insan değil ya
diye etiket yapıştırmışlığı var.
atatürk "ne mutlu türk'üm diyene" sözünü sadece türk olanlar için değil kendini türk hissdenler için de söylemiştir. dolaysıyla garip bir durum değildir.
bol taşşaklı insanlardandır. zira (bkz: türklük her kula nasib olmaz)
sırrı süreyya önder in kendini kürt hissetmesi gibidir. veya türkmenleri ve zazaları kürt göstermeye çalışmak gibi birşeydir.

ya da aslında 2 milyon olan kürt sayısını 12 milyon kadar göstermek gibi birşeydir.
normaldir, saygı duyulmalı sevgiyle kucaklanmalıdır.
her türlü sevilmesi gereken, kardeşim diyeceğim insandır.
türk halkının ezici bir çoğunluğudur.
mesudun kendimi alman gibi hissediyorum demesi gibi bir şeydir.
asaletin nerede olduğunu hissetmiştir.
Bir milliyete ait olmanın ırka bağlı olmadığını, hayata gelinen coğrafya ve/veya yaşanılan toplum ile ilgili olduğunun kanıtıdır. Ayrıca çerkezlerin durumunu düşünürsek Rusya'da gördükleri baskılar sonucu Osmanlı'ya sığındılar ve Türkler tarafından onlara Anadolu'da yeni bir hayat şansı verildi. Onlarda savaş zamanı, kendilerine en zor dönemlerinde yardım eden devlet için savaştılar ve gerekirse canlarını feda ettiler. Şimdi biri çıkmış asimilasyona uğramışlar diyor. Arkadaş önceden onlar kader birliği yapmış iki millettiler şimdi ise tek millet oldular ve ev sahibi takımın adını önce söylüyorlar sadece, olay bundan ibarettir.
"ne mutlu türk'üm diyene" sözünün anlamını bilen kişidir.
ne mutlu türk'üm diyene.
güncel Önemli Başlıklar