bugün

entry'ler (218)

sinem için bağırıyoruz

Susturulan tüm kadınlar için, tek ve güçlü bir ses için bağırıyoruz. Tüm bu çığlıklara kulaklarınızı nasıl kapalı tutabiliyorsunuz?

feridun düzağaç

ilk aşkımdır kendileri. Yaş 5 falan televizyonda her gördüğümde yerim seni yerim diye ekrana sarılırdım. Tüm yaşlarıma bir şarkı armağan ettim kendime. Var olsun.

yeni mesajınız olabilir

Canım vatsapım olmayan mesajı oldurmaya çalışmış yine.

kocasına erkek evlat doğurmayan kadın

demek erkek yollamış x’leri. Yeterince de bilgisiz ve yobazmış, ne yazık.

günlük tutma

görsel
Açık sözlülüğüm doğuştan geliyormuş.

hikaye tamamlama oyunu

Bahçeye çıktığında kuzusunu göremeyen Kemal deliye döndü. Taşındığından beri maddi zorluk çektiğini ve tek seçeneğin hindiyi kesip yemek olduğunu düşündü. Madem kuzusunu hindi yemişti, hindiyi yanına pilav yapıp Kemal yemeliydi.

şu an dinlediğiniz şarkıların sözleri

istasyon insanları burdalar tesadüfen
Aynı rüyayı görüp ayrı yerlere giden
Eskiden, çok eskiden
Ben daha çok küçükken...

ayrilik cumlesi

Ortada cümle falan olmayınca sessizlikten anlamak gerekiyor çocuklar.

gecenin şarkısı

Scarlett Rose- Dark Times.

evgeny grinko field

Bedenim burada yataktayım ama ruhumu bulamıyorum. Bomboş pütürlü beyaz tavana bakıp tüm iyi güzel anılarımı görüyorum aynı zamanda. Tüm duygularım karıştı.

tüm uyarılara rağmen gürültüye devam eden komşu

Öğrencidir öğrenci.

uyumadan önce yapılan şeyler

tuvalete miiiii gitmek.

kendime not

Mışıl uykuyu hak ediyorsun.

lipton un yeni reklamı

Demlikten gelen ses sinirlerimi hoplattı. Hipnoz olmuş gibi dakikalarca izledim. Kaç dakika sürdü biri söylesin.

insana zevk veren basit şeyler

görsel
Onlar da güneşin neşesine yakalanmışlar.

anın görüntüsü

görsel

yeni yıl dileğim

Az önce mutfak kapısına kafamı çarptım, duuu bakalım belki 2017yi komple unuturum.

neden uyumuyorsun

Canım evimin canım odam köşesinde biriktirdiğim 20 seneyi izliyorum bu gece, ilkokul yaşlarında bi kız çocuğu var hatrımda sabah serinliğinde uyanmış okula gidiyor, her sabah camdaki annesine el sallıyor muhakkak, eğer dönüp el sallamazsa gününün kötü geçeceğine inancı tam. Lise yaşlarında bir kız çocuğu var hatrımda, her sabah servise koşarak yetişen, koşarken karışmış kulaklığı çözmeye çalışan, müzikle başlayan günlerin güzelliğine inancı tam. Üniversite yaşlarında bir kız çocuğu var hatrımda, her sabah camda el sallayan annesi bugün üzerini örtüp iyi geceler diliyor, annesinin gözünde asla büyümeyeceğine inancı tam.

aynı olmaz dedi ayna

mis gibi bi kalben sözü. yitip giden her şeyin kayboluşudur o, nasılsa insan da kendini bir tek ayna da görebilir.

anın görüntüsü

görsel
Canım ergonomi hocam siz de mi buralarda takılıyosunuz? Kitaba kaynak gösterecek kadar.....