bugün

entry'ler (46)

israil le savaşmaktan korkanlar

bazıları ucuz ayarlara gelmezler. bir avuç pkk itini öldüremiyorsun (ilginç!), sonra israil'e mi gidiyorsun? millet götüyle güler lan adama.

eylem yapılabilecek israil konsoloslukları

çıkmaz sokak no 5. sen önce kendi şehidine protesto yap, konsolosluğu ordaki bakkal amcaya sorsan söler.

fenerbahçe maçları satın alıyor diyenler

serkan kırıntılı'ya parası yetmiş ama kendisine milyon eurolar kazandırıcak maçtan önce aniden parası bitmiş olacağını iddia edenler. iktisat bilimi şokta

fenerbahçe maçları satın alıyor diyenler

şimdi nerde oldukları bilinmeyen züğürtcanlar. yıllarca fenerbahçe'nin parası züğürtlerin çenesini oldukça yordu. bu sene de üst üste kazanılan maçlardan sonra aynı nakarat hep aynı aynı, yarısı bayat.. şampiyon olsaydık şimdi bunlara tempo tutturulacaktı. bi istikrarlı ol canımı ye. satın aldık mı almadık mı !? kimlik bunalımı gibi birşey bu lan.

semih şentürk

bugünkü superfb'deki yazıyla baya şaşırttı kendisi. birkaç gün önce yedekte oturmak şereftir sözüne oha ulan helal olsun demiştim. bugün de daum'a kızıp yemişim fener'i ayarı veriyor. yakışmadı. hayır gitmesin demiyorum isteyen gitsin de bari bu sözlerin arasına 2-3 ay koysaydın be güzelim. garip oldu

allah gerçekten varsa arabistan a kar yağdırsın

bu ve bunun gibi "eğer allah varsa .." ile başlayan ve sonucunda da kanıt görülmek istenen sözlere karşı cevap vermek için istersen 5000 sayfa yaz yine de etkisiz olacaktır. çünkü iman edenlerin tek kanıtı kuran'dır. sorulan soruya kuran ile cevap verilecektir. müslüman tek kaynak kuran'ı bilir. yani aslında bu tarz söylemler kuran'a ispat istemektedir. halbuki müslüman için kanıt kolaydır.
bakara 255. ayetinden;
"ve la yuhitune bi şey'in min ilmihi illa bi ma şae"
"Onlar O'nun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar."

sen çirkinsin diyen insana verilecek cevap

- çirkinsin sen yea
+ paran kadar konuş
- güzelleştin sanki
+ uza

kız arkadaşın bakire olmadığını öğrenmek

görmekten usandığım başlıklardan sadece biri. yok sukut-ı hayalmiş, yok cinayet sebebiymiş. ben söyliyim sana ne olduğunu, senin sikinle beynin arasındaki çatışmanın pis kokulu, bozuk ürünüdür bunlar. şimdi elini vicdanına! koy ve söyle "sevişmek istiyorum" diyip sağ omzundan çıplak tenini gösteren bir kadına, sevgiline ne tepki veriyosun? "yapma ayıptır" diyor musun? "ben bunu kimse ile yapmadım, kendimi karım, eşim dediğim kadına saklıyorum" diyor musun? diyosan sen geç kenara şöle, diğer pisliklere benim lafım. öyle pisliktir ki bunlar seviştiği kadınların pis ter kokularını sevdiği kadına bulaştırırlar ama konu başka adamların kokuları olunca kendileri cennet bahçesinin miski amberi kesilirler. babacım hacı yağı kurtarmaz söliyim. o bok attığın kadınla aynı kokudasın, ötesi berisi yok. ee ama sen hala sukut-i hayal diyosun, nasıl olacak bu işler? yaz bi köşeye bunu;
1. senin yarattığın bu durum kadının psikolojisinde tahribata yol açacak, kadın anorgazminin doruklarında yaşayacak, gün gelecek senin sikinden bile keyif almayacak. ( türkiye'nin yarısı böyle kadınla dolu neden acaba? )
2. bitki değil bu olm, mekanizma çalışıyo, eğer istediğin zarsa parayı bastırıp en kalınından yaptıracak. çok mu fantastik, bombastik geliyo sana bu, havada sikerler ruhun duymaz. ( türkiye'nin yarısı böyle kadınla dolu neden acaba? )
sadece bu iki maddeyi saydım çünkü bu göt hoşaflarına ancak bu kapasitede kadınlar yaraşır ve yanaşır.

peki diğer kadınlar? diğer kadınlar eğitimini alacak, kendi ekonomik özgürlüğünü, parasını kazanacak, 2. sınıf vatandaş muamelesi görmeye itiraz edecek, kimseye müdanası olmayacak, sevabıyla günahıyla ama her zaman başı dik olacak, onurlu yaşayacak. eğer dini inancı varsa hesabı sadece allah'a verecek, iki densiz herife değil. eğer dini inancı yoksa hesabı sadece kendine verecek. güneşe, aya, öküze tapıyorsa psikoloğa gidecek falan fıstık.. konu dağıldı, neyse, bunlara rağmen aşk yoksa hayatında, buna rağmen hayatını adayacağı o güzel erkek yoksa hayatında sezen aksu'nun muhteşem parçasını keyifle söylemeli.

ben derim utanma, iftihar et, sevmeyenler utansın
aşksızlığa mahkum edildiyse bu dünya yansın

yaşlanıyo muyum ne!?

aile bireylerinden gelen komik sms ler

anneme yıllardır mesaj atmasını öğretemedim efenim. telefon dahi annemin kızlık soyadının üçüncü, beşinci ve yedinci harflerinin 2li kombinasyonlarını hesaplayacak duruma geldi ama annem bu işi hala çözemedi. bir gün uzak yolculuğa çıkarken, "vardığında -ben geldim- diye mesaj at daha tasarruflu olur" dedim. 3 adet arka arkaya "ben geldim" diye mesaj atmış telefonuma. tasarruflu olmanın kitabını yazdı resmen

life s a bitch

nas'in debut albümündeki rap klasiklerinden sayılan şaheseri. ilk başta sample olarak Mtume'un juicy fruit parçasını kullanmak istemiş, daha sonra the gap band'in yearning for your love'ında karar kılmış. albümdeki tek konuk sanatçı Anthony Cruz namı değer az parçanın ilk dizelerini yazmış, nas'in sözleriyle gereksiz bir sidik yarışına sokulmuştur. parçanın sonundaki trompet performansı nas'in babası olu dara'ya ait. bu jazz soundu öyle cuk oturmuş ki sözler bittiğinde bile sanki hala konuşuyor parça.

Ayo what's up what's up let's keep it real son (AZ)
Count this money, you know what I'm saying?
Yeah yeah (Nas)
Ayo put the Grants over there in the safe you know what I'm saying?
Yeah yeah (Nas)
Because we spending these Jacksons
The Washingtons go to wifey, you know how that go (az)
I'm saying, that's what this is all about right?
Clothes, bankrolls, and hoes you know what I'm saying?
Yo then what man, what? (nas)
[verse 1 - az]

Visualizin the realism of life and actuality
Fuck who's the "baddest"; a person's status depends on salary
And my mentality is money-orientated
I'm destined to live the dream for all my peeps who never made it
cause yeah, we were beginners in the hood as five percenters
But somethin must of got in us cause all of us turned to sinners
Now some, restin in peace and some are sittin in San Quentin
Others such as myself are tryin to carry on tradition
Keepin the schwepervesence street ghetto essence inside us
Cause it provides us with the proper insight to guide us
Even though, we know somehow we all gotta go
but as long as we leavin thievin
we'll be leavin with some kind of dough
so, and to that day we expire and turn to vapors
me and my capers will be somewhere stackin plenty papers
Keepin it real, packin steel, gettin high
Cause life's a bitch and then you die

[Hook - AZ]

Life's a bitch and then you die
That's why we get high
Cause you never know when you're gonna go
Life's a bitch and then you die
That's why we puff lye
Cause you never know when you're gonna go

[Verse 2 - Nas]

I woke up early on my born day, I'm twenty years of blessing
The essence of adolescent leaves my body, now I'm fresh in
My physical frame is celebrated cause I made it
One quarter through life some Godly-like thing created
Got rhymes 365 days annual plus some
Load up the mic and bust one, cuss while I puffs from
my skull cause it's pain in my brain, vein, money maintain though
go against the grain, simple and plain
When I was young at this I used to do my thing hard
robbin foreigners, take their wallets, their jewels and rip their green cards
Dipped to the projects flashin my quick cash
and got my first piece of ass smokin blunts with hash
Now it's all about cash in abundance,
niggaz I used to run with is rich or doin years in the hundreds
I switched my motto; instead of sayin "fuck tommorrow"
That buck that bought a bottle could've struck the lotto
Once I stood on the block, loose cracks produce stacks
I cooked up and cut small pieces to get my loot back
Time is Illmatic, keep static like wool fabric
Pack a 4-matic that crack your whole cabbage

not:
I switched my motto; instead of sayin "fuck tommorrow" that buck that bought a bottle could've struck the lotto: lanet olsun dostum zamanında parayı anlık boktan zevkler için harcadım ve inan bana koca kıçlı, şans oyunlarına para yatırmak da aynı boktanlıkta ama şuan kahrolası gelecek için plan yapmak en iyisi ahbap

But as long as we leaving thieving We'll be leaving with some kind of dough, So, and to that day we expire and turn to vapors, Me and my capers will be somewhere stacking plenty papers : siyah kıçım ölene dek para kazanmak için suç işleyecek

Keeping it real, packing steel, getting high: silah taşımak lanet hayatımı korumama yardımcı oluyor anlıyor musun dostum ve dumanlanmak birgün öleceğim gerçeğini unutturuyor, işte budur benim kahrolası tarzım

Visualizin the realism of life and actuality Fuck who's the "baddest"; a person's status depends on salary And my mentality is money-orientated: dinim imanım para, yemişim statüyü

we were beginners in the hood as five percenters But somethin must of got in us cause all of us turned to sinners: 5 Percent Nation saçmalıklarını dinledim zamanında, hepsinin canı cehenneme, para diyorum para!

ayedaş

bunlar yaklaşık iki haftadır geceleri sürekli elektriği kesiyorlar. internet sitelerinde bu konu hakkında herhangi bir bilgi yok. telefonla aradığımda ise "zaten gece 3 gibi kesiyoruz" diyor bana. doğru haklısınız, gecenin 3ünde kendi evimde herhangi bir elektronik alet kullanma hakkım yok. bu saatte yaşadığım elektrik kesintisi problemi tamamen benim gece oturan bünyemin terbiyesizliği. ayrıca prize takılı tüm aletlerin bu kesintilerle bozulma riski vardır, ben mi öğreticem elektrik firmasına bunu. yiyiyosa gündüz vakti yap bu kah 1 saatlik kah 5 saniyelik (evet 5 saniyelik!) kesintileri. zamlara karşı ses çıkartamıyoruz bari bu tarz eksik ve bozuk hizmet konusundaki tepkileri kaale alsalar. çok değil sadece ödediğim yüksek fiyatlı elektriğin karşılığında yüksek kalitede hizmet almak istiyorum.

bilgisayarı yavaş çalışanlara tavsiyeler

(bkz: disk birlestirme)

markafoni

100 150 liralık ürünlerin çatır çatır tükendiği alışveriş sitesi. arkadaşım tamam anlıyorum normal fiyatı 300 ama kampanya mailı bu sabah 6da gelmiş, saat 10da girdim yarısı tükenmiş. nası bi manyaksın, rüyanda mı gördün uyanıp hemen para harcamalıyım falan diye

türkiye nin en gereksiz şehri

(bkz: neyin peşindesin)

reddeden kıza it gibi peşindeyim diye mesaj atmak

benimsenen mottonun gerçekçi ol imkansızı iste olması muhtemeldir.

ay yüzeyinden çin seddi nin fotoğrafını çekmek

über gereksiz bir harekettir. ulan aya çıkmışım, hala made in china ile mi uğraşıyorum !? yaktığım hidrojene yazık

erkek mi kız mi başlıklarından gına gelmesi

duruma ek olarak, kadın-erkek çekişmelerinin, savaşlarının ne kadar gündemde olduğunun da kanıtıdır aynı zamanda.

"yarıştırılan sidikken birkaç minik dağ gider elden .."

kızların erkeklerden daha seksi olması

bakan gözlere göre değişen durumdur. şahsen bir kadın olarak ben erkek vücudunun oldukça seksi olduğuna inanmaktayım. zaten kıyaslanabilir bir durum değildir. eğer straight bir kadınsanız, başka bir kadın vücudu size oldukça sıradan gelir. bunun yanında, bir erkek ellerinden omuzlarına, göğsünden karın kaslarına, bacak kaslarına kadar (eğer fit ise) oldukça çekici ve seksi görünür.

bir kızın bir erkeğe teklif etmesi

avrupa ve amerika'da gayet doğal bir eylemken türkiye'de tamamen abestir. bu farkın sebebi ise türk erkeklerindeki abazanlık ve sığ bakış açıları diyerek özetlenebilir.

yaran diyaloglar

- klitorisin nasıl çalıştığını biliyo musun?
- evet
- nerde olduğunu biliyo musun?
- evet
- olduğunu sandığın yerin 5 santim uzağında