bugün

ayan bayan gerçektir efendim.

bu hıyartolara gelin gençler akşam sohbet var desek "yok babuş ya akşam fenerin maçı var" derler. beynâmâzlar... televiziyonda top izleye izleye gafaları da dop olmuş bunların haberlerü yok. halbuki iki kadir mısıroğlu sohbedi açıp izlese feyizlenecek, bu sacmalıklar silsilesine bi son verecek.
(bkz: Ayan beyan)
yok yok o (bkz: ören bayan) da olabilir. *

Yazdığı entrylerle düşük iq seviyesine sahip olmadığını gösteren, çünkü bir iq puanı var mı o dahi belli olmayan, içten patlamalı motor edasıyla, patlak kavurga heyecanıyla ortaya çıkan yazar tezidir.

Futbol dünya üzerinde ayakları ön plana çıkaran tek spordur. Ne kadar spor dalı varsa hepsinde ayak arka plandadır, futbol hariç. Futbol izlemek de başlı başına IQ düşüklüğü değişkeni olamayacağı için, tez ispatlanamazsa -ki ispatlanamayacak- sahibinin iq puanının düşüklüğü tartışma konusu olacaktır.
Futbol heyecandır. Aktivasyondur. Sosyalliktir. Geniş bir yelpazesi ve perspektifi vardır. Takımlar oyuncular maçlar transferler derken insanı epey meşgul eder. Aşırı fanatizme kaçmamak kaydıyla erkeklerin futbolla ilgilenmesi toplum içinde normal karşılanır. Bunun neresi düşük ıq? Ha Şahsen milli maçlar harici süper ligi pek takip etmem, ispanya ligini severim o başka.
Bilinmesi gereken bir gerçek.

Topun 22 adamın nesini izliyorsunuz?

Aç bir belgesel kültür olsun aq.
Kezolar anlayamaz.
bir lafa bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adam mı diye.
ne alakaya maydonoz anlamadım.. bunu diyenin sabahtan akşama kadar ders çalıştığını ve başka bir işe yaramadığını düşünüyorum. kusura bakma ne kadar çalışsanda olacağın belli. kasmayalım.
Futboldan nefret eden bir insan olarak saçma bulduğum düşünce. Evet,futbolu günümüzde daha çok avamın takip ettiği doğrudur. Ancak bu futbol izleyen bütün insanlar düşük zekalıdır anlamına gelmez. Bunun dışında "belgesel izlesin de kültür olsun." diye cümle mi kurulur?

Sonuç olarak futbol izlemek fanatikliğe vardığı zaman düşük zekalılık belirtisi olsa da fanatikçe izlemek,spor kültürüne hakim bir şekilde izlemekle bir tutulmamalıdır diye düşünüyorum. Bu fikrim elbette futbol dışında herhangi bir spor için de geçerlidir.
görsel