bugün

entry'ler (7)

uzun saç

bakımı ve uğraşması zordur, ilgi ister. özellikle benim gibi dalgalı ve hafif kıvırcık bir saçınız varsa.

kaçak çay

uzun süren araştırmalarım neticesinde, çay dediğimiz şeyin bir yaprak olmasını anlamamla birlikte, ülkemizde satılan tüm marka çayları almayı bıraktım. şimdi mis gibi yaprak kaçak çay ile çok mutluyum.

sigarayı bırakmak

nikotin bandı ile başladığım, en fazla dört gün bırakabildiğim eylem. o dört gün boyunca yaşadığımı farkettim. yakın zamanda elimdeki stresli işleri bitirip tekrar başlayacağım.

kaş

küçük mü küçük, sakin ve huzur bulduğum bir antalya ilçesi. fakat bu yaz döneminde o eski sakinliğinin kalmadığını farkettim. ipini koparan buraya gelmiş gibiydi.

güzel insanlar biriktirmek

babamın sürekli bana aşıladığı öğüdü. para biriktir ama daha önemlisi güzel insanlar biriktir derdi. yaşım 30 olunca anladım kendisini. etrafında güzel ve iyi yürekli insanlar olunca, hayat daha keyif veriyor.

uyku açma yöntemleri

dolabı açıp, buzluktan buz alıp, gözlerinize sürmeniz neticesinde yaklaşık 5 dakika sonra uykunuzu açabilirsiniz. Sonra bir fincan filtre kahve ile uykunuzu yerle bir edebilirsiniz.

uludağ sözlük

sürekli takip ettiğim ve sonunda kayıt ol butonuna tıkladığım, sevimli ve seviyeli bir sözlük.