bugün

entry'ler (30)

bir kitaba 25 tl veren insan

emeğe saygı babında korsan kitap almayan kişidir. fakat ve lakin çalışmadığım bu zaman zarfında enayilik görüntüsü sezdim. yine de emeğe saygı.

sözlük yazarlarının itirafları

bazı günler yozlaşmış istanbul trafiğinde araç kullanırken, öyle tiplerle karşılaşıyorum ki adamın yüzüne karşı ana avrat küfür edip bakmaya devam ederken uzaklaşıyorum. Küfür ettiğim şahsın yüz ifadesinden rahatladığını, memnuniyetini gözlemliyorum. hal bu iken bir de sözlükte bazı hatta bir çok entry okuduğumda iki konu arasında fark göremiyorum. medeniyetler şehri, adına onlarca şiir, yüzlerce yazı yazılmış kutlu şehir ve yeni nesil, eski beşpara etmez insanlar. Tanrı sonumuzu hayır eylesin. Tanrı yazmamdaki kasıt küçük harf kuralından kaynaklıyor.

uludağ sözlük ün kazandırdıkları

sözlüğün yazarları bilgilerini paylaştıkça, birbirlerine sövdükçe, biribirileri faydalanıyor. misal bugün ikinci bir başlık açayım dedim son anda vazgeçtim. siz saygıdeğer yazar arkadaşlarımla bu başlığı paylaşmak istiyorum; orospu çocuğuna, orospu çocuğu diyen orospu çocuğuna orospu çocuğu demek. ne mutlu bizlere ki sözlükten feyz alıyoruz.

psikoloğun reçeteye sözlük te yaz yazması

sözlüğün ateistlerle dolmasına sebebiyet verir. zira ateist arkadaşlar inançsız oldukları kadar psikolojik rahatsızlığı en çok bulunanlardır.

orucum bozulacağına kızlığım bozulsun diyen kız

yalancı bir zaman sonra kendi yalanına inanırmış misali, fake profil ya da çalınan bir hesapla yapılan iğrençlik. kaldı ki ateist arkadaşlar bu gönderiye vb. inanırlar bir yaradan'a inanmazlar.

game of thrones

7. bölümü henüz yayınlanmadı sanırım. dizipub bölümlerini halen yayınlıyor.*

2 girls 1 cup

arkadaşımın ısrarı üzeririne meraksız bir şekilde açıp sadece yirmi saniyesine kadar izleyebildiğim kısa bir videodur. kolpaçino üçüncü devrede sabri abiye denilen tabağa bıraksınlar yerim sözünün ne kadar uygulamaya geçirilebileceğine dair de ipucu vermektedir. afiyet olsun.

şiir sokakta deyip duvarları kirleten şerefsizler

görsel

barbara palvin

(bkz: geleceği parlak)

gecenin duvar yazısı

görsel

en iyi rap parçaları

türkçe'sinde (bkz: gölge haramileri)

geçmişe takılmak

(bkz: gezi direnişi 3 yaşında)

10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz

(bkz: kaf dağı)

ateistlere verilmiş en güzel ayarlar

fıkrayla verilen en güzel ayar ise ;

temel yıllar sonra amerika'dan izne köyüne döner,
kahve ahalisine selam verir, tokalaşır,
kahve ahalisi - ula temel hiç teğişmemişsun der.
temel - çok teğiştum uşaklar ben ateist oldum cevabını verir.
ahali bihaber sorar temel'e - ula ateist ne temektur?
temel cevap verir - ben tanru'yu tanımayrum!
ahalinin bozulduğunu gören temel eve gitmek üzere kahveden ayrılır.
yolda yaşlı bir amca ile karşılaşır, selam verir.
amca da tıpkı ahali gibi - temel hiç teğimemuşsun der.
bunun üzerine temel yine - amica çok teğiştum ben ateist oldum der.
amca sorar - ula ateist ne temektur?
temel - amica ben tanru'yu tanimayrum der.
amca boynunu sağa sola çevirir ve ayaru verur
- ula temel tanru'nun çok ta sikindeydu tanıyup tanımaduğun.

dublaj türkçesi

oyuncuya diğer oyuncunun soru sorduğunda cevabın yes alt yazının hayır olmasıdır.

sözlük yazarlarının hedefleri

kırkına kadar çalışıp, pılını pırtısını, tasını tarağını toparlayıp köyüne gidip, karadeniz'de kaz beslenmez diyenlere inat kaz besleyip, otun, çalının, çırpının üzerine boylunca uzanıp, doğal ve sakin yaşayıp, yaşlanıp ölmek hedefleri arasındadır.

nefret edilen yabancı diziler

vampirli dizilerdir, gına getirmiştir.

arkadan almak

taharcıların ip dizerken yaptığı eylem.

küfürün bazen gerekli olduğu gerçeği

kimi vakit küfür edileni mutlu eden bir gerçektir.

pontiac

1990 larda istanbul'da oldukça sık gördüğüm ve büyünyünce bir tane de benim olmalı dediğim otomobil markası. büyüdüm fakat hiç pontiac'ım olmadı, iyi ki olmamış zira breaking bad dizisinde walter white'ın kullandığı aztek modeli oldukça tiksinç. ve hatta en tiksinç otomobilller arasaına girmiş.