entry'ler (48)

durup dururken gelen kahkaha atma isteği

genelde ciddi ortamlarda gelen histerik bir durum olabiliyor bazen.

sözlük yazarlarının ruh halini anlatan şarkılar

teoman-uçurtmalar.

benden geçti aşk

muhtemelen sevgilisinden yeni ayrılan ve hayal kırıklığına uğramış insandır. zararı yok bir süre sonra yeniden adeta bir aşk pıtırcığı olacaktır.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

sezen aksu-gülümse.

şifresini 123456 yapan insan

birisi şifreyi deneyecek olsa akla ilk olarak gelecek rakamdır. günümüz çakallıklarında nesli tükenmek üzere olan saf bir arkadaşımızın kullandığı şifredir.

kinyas ve kayra

içten gelen tüm insani pislikleri bütünüyle yansıtan bir kitap olması itibariyle enteresan bir kitaptır. pek değerli yazar olduğunu düşündüğüm hakan gündayın düşündüren, insanı hayrete düşüren karakterlerinin her zamanki halidir.

bir kadını anlamak

anlamak diye birşey yoktur sadece anlamaya çalışmak vardır. kadınlar kendi içlerinde devamlı değişimin olduğu bir kısır döngüde yaşarlar. onlar bile kendilerini anlamazken bunu hayal etmek dahi sınırları zorlar diye düşündüğüm sorunsal.

gecenin şarkısı

erik satie-gymnopédie no.1

doctor who nun doktorları

the day of the doctor da gerçekten paradoks yaşadığım olaydır. Modern seride David Tennant ve Matt Smith ise doctor rolünü başarıyla kotardığını düşündüğüm oyuncular. açıkcası doktor karakterine garip bir sempati duyduğum da doğrudur.

hercule poirot

agatha christie kitaplarının bir kısmının vazgeçilmez kahramanıdır. ayrıca ingilizceye gayet ilgili olmama rağmen isminin herkül diye okunduğunu sonradan ayrımsadığım karakter.

seni seviyorum a verilecek duygusal cevaplar

kesinlikle şu olmamalıdır.

-seni seviyorum

-bende

bende mi? bende nedir ne ? sende seni seviyosun yani
(tam bir tıkanma, romantizmin içine eder )

doctor who

dünyanın en uzun soluklu bilim kurgu dizisidir. dizinin konusu kurgusu ve karakterleri çoğu kişiye saçma ve anlamsız gelsede. benim de gönül verdiğim severek takip ettiğim bir dizidir.

çok düşünülmesi zararlı konular

varoluş.

sevmeyen kadın

suçlu ve eksik hisseder.

kitap okumayı sevmek

kitap okumayı sevmekten ziyade kitaplara sığınmaktır. çoğu kez bir kitap karakterinin yerinde olmak istemektir.

almanca

kullanıcı adımı hangi kafayla bilmiyorum ama seçtiğim dil. çok sevgili yazar Goethe` nin ölmeden önce yatağında söylediği son sözdür. kabul edersiniz ki genç wertherle beni de oldukça etkiledi.
mehr licht (bkz: )daha fazla ışık anlamında.

gecenin cümlesi

acıktım.

sözlük yazarlarının en son aldığı kitaplar

marquez ~ yüzyıllık yalnızlık.

en sevilen ingilizce cümleler

you will never walk alone.

demons run when a good man goes to war.

ben bu yazıyı sana yazdım

Kimin hayatına girdiysem onları yıkıntı olarak bırakıp çekip gittim. kimi sevdiysem bana düşman oldu. Bu defa o kelimeyi ben söylemeyeceğim. bir kez daha veda kelimeleri kullanacak cesaretimde halimde yok. Gözlerimin önünde sırf benim gitme arzum yüzünden acı çekmesine katlanamam. bu defa ben değil.