bugün

entry'ler (42)

tayt giyen kızın asıl amacı

Rahatlık.

aniden gelen mutluluk hissi

Şaşkınlık yaratır.

bir kadını dövmek için haklı gerekçeler

Kadın erkeğin kölesi değil, döverek terbiye edebileceği bir şey hiç değil. Adam olan zaten böyle bir şiddete başvurmaz, kadına şiddet uygulayan ve adamım ben diye geçinen sadece acizdir. Başkasına sinirlenip kendi haklarını koruyamayıp karşısındaki güçsüz insandan hırsını çıkarır. Sonra da kendini kral ilan eder. Öyle bir dünya yok.

bebeği kız olacağı için eşine tavır yapan erkek

Sığırdır.

izmirde namaz kılacak yer var mı tatile gidecem de

izmir'de camii veya namaz kılabilecek bir yer bulabilmeniz mümkün çünkü izmir hala daha Türkiye sınırları içerisinde. He bu tarz bir soruyu sorabilecek derecede olan bir insanın ibadeti ne kadar doğrudur orasını da Allah bilir. işiniz gücünüz nifak tohumları ekmek.

sevgiliyi yolcu etmek

Göz yaşı, anında kocaman bir özlemin gelip çökmesi ve gelene kadar bu duygunun gitmemesi.

ilkokulda aşık olup evlenen çift

Ablam, enişte demeye dilimin varmadığı abim. 15 sene insan nasıl bekler, birbirinize nasıl katlandınız anlatsanıza dediğimde şahit olduğum olayları onlardan dinleyip keyif alıyorum.

yazarların başkanlık sistemiyle ilgili görüşleri

Elle tutulur tek bir yanı yok. Hayır

evetçi ülkücüler

Evet diyen ülkücü sadece ve sadece ortamlarda ülkücüyüm ben biz şöyleyiz böyleyiz demek için ülkücüleri savunuyormuş gibi geliyor bana yoksa başka bir açıklaması mantığı olamaz.

bisiklet sürmeyi bilmemek

Eksik yaşanmış çocukluk hatta yaşanamamış çocukluk. ilerde öğrenmeye engel değil tabi ama insanın içi illaki burkuluyordur ve öğrenmek yerine sevmiyorum demeyi tercih ediyordur.

kadınlar neden ahlaksızlığı temsil eder

Geçmişten günümüze kara leke gibi yapışmış olan bir algı. Kadın oturmasını kalkmasını bilecek, açık giyinmeyecek, erkeğini memnun edecek, evinde oturacak, çalışsa da eve gelip yemeğini yapacak vs vs. Kadının ahlaksızlığı temsil ettiği yok, örümcek beyinlilerin kafalarında kurup kurup her gün yeni bir kalıp olarak önümüze koyduğu aslında kendilerinin de dahil olduğu ahlaksızlık kuralları adı altında toplanan iç seslerinin dışa vurumu hepsi bu.

en sevdiği yemek pırasa olan insan

Zeytinyağlısı da efsanedir ama size ben mayalı pırasalı böreği nasıl anlatayım. Arnavut olanlar bilir, ıykk pırasa mı deme gibi bir hakkınız yoktur ki zaten demezsiniz.

kadınlık görevini yapmayan kadın dayağı hak eder

Neye göre kime göre?

birisine çok kırılınca yapılacaklar

Susup kırıldığımı anlamasını beklerim anlamazsa beynini kemirircesine ona verdiğim değerden bu davranışı beklemediğimden bahsederim. Baktım hala daha anlamıyor ya da anlamamazlığa vuruyor giderim. Çaba da bir yere kadar.

şenol güneş in kjaer e saldırması

Sıkıyor, ittirip vurmaya çalışıyor yanlış, 1 saniyelik olayın videosunu izleyince zaten bu açık ve net bir şekilde gözüküyor. He tombalaya gelmeden önce bir sürü çirkeflik yapan Fenerbahçe futbolcularının savunulur tek bir yanı yok. iyi ki etrafımda futbolcularının bu hareketlerini savunan ve bu galibiyetle böbürlenen fenerbahçeli arkadaş yok.

beşiktaş

Canım, ciğerim. Yıllarca şampiyonluk göremeyen insanlar olarak sırtımızı dönmedik aksine kucakladık. E şimdi her şey yolunda dolu dizgin bir Beşiktaş var. Kim kan doğramak üzere maçı yönetmeye çıkıyorsa Allah var ve tepe köyün muhtarı değil elbet bir gün çıkar bunların acısı. He bu arada ŞAMPiYON KARTAL YAZDIRACAĞIZ!

hayır diyenler 15 temmuz da neredeydi

Evde balkonda biramı yudumlarken karşı evin balkonundan gelen haberleri dinliyordum. Bir yandan da her seferinde kısıtlama getirilen internetten insanların çağrılarını okuyup bir yudum daha içiyordum. Birbiriyle iyi anlaşırken, her göreve birbirinin kuzucuklarını yerleştirirken ben kimdim? Hiç kimse. Sadece istanbul ve Ankara'da olan olaylarla kimsenin darbe yapamayacağını az çok bilen bir birey olarak ve daha önemlisi hiç kimse olarak hiçbir şey yapmadım.

suriyeliyim ne istiyorsunuz bizden

Ülkenize gidin savaşın ya da daha ucuz fiyatlara çalışıp insanların ekmeğine mani olmayın, kadınlara ilk defa görüyormuş gibi tren muamelesi yapmayın. Kısacası gerçekten ülkenize dönün.

gece gölgenin rahatına bak

Sabah dinleyip bütün gün mırıldanıyorsun, öyle bir etkisi var.

erkeklerin hoşlanmadığı kız tipi

-Yapamıyorum, edemiyorum, gidemiyorum, bilmiyorum- Bunları demeyen, deme gereksiniminde de bulunmayacak olan kızlardan hoşlanmayan insanlar var mesela.