entry'ler (26)

her gün kitap okuyan insan

Huzuru kitaplarda bulan insandır. Çalışma hayatına başlamadan önce bende her gün kitap okurdum. Sahilde bir bankta oturup keyif yapardım. Aslında çok özledim o günlerimi. Şimdi zaman buldukça bir kafeye gidip kahve eşliğinde kitap okuyorum ama eskisi gibi olmuyor.

sevgiliyle darılmak

Delice sevsen de bazen öyle bir an gelir onun yüzünü bile görmek istemezsin, darılır çekip gidersin. Ama zordur ayrı durmak. Onunla küs geçirdiğin her saniye bir asır gibi uzun gelir. Aramak için elin telefona gider ama sonra sabret o seni arasın diye düşünür vazgeçersin. aradan beş dakika geçmeden tekrar elin telefona gider. Böyle bir kaç sefer kendine engel olabilsende sonunda içindeki sevgi galip gelir ararsın sevdiğini. Önce soğuk bir merhaba dersin ardından uzun bir sessizlik olur. Bir şekilde konuşma açılır iki tarafta pişmandır birbirini suçlar ve dayanamayıp birer birer özürler, aşk sözleri dökülüverir ağızdan...

her şeyi bırakıp çekip gitmek

Çoğumuzun en çok düşündüğü şeydir. Yaşadığımız ortamdan, sıkıntılardan yorulup çekip gitmek isteriz. Sanki hiç yaşamamış, varolmamış gibi farklı bir yerde yeniden doğmak iyi olurdu.

türk kahvesi

Özel bir içecektir ve özel pişirilmelidir.
Pişirme önerisi;
Öncelikle cezveye 1 fincan su koyulur içine kaç kişilik yapılacaksa o kadar kahve ve şeker ilave edilir. Biraz karıştırdıktan sonra kısık ateşte pişirilmeye başlanır. Kaynamaya başlayınca kaç kişilik yapılacaksa o kadar fincan su eklenir. (ilk koyduğunuz fincanı da saymayı unutmayın. Çok az karıştırıp kısık ateşte pişirmeye devam edin. Kaynayınca alıp fincanlara doldurup servis yapabilirsiniz...
Şahsen kendim tarafından denenmiş çevrem tarafından onaylanmış bir tariftir.

cilt bakımı

Cilt bakımı her insanın yapması gereken bir bakımdır. Çünkü cildimizi olumsuz olarak etkileyen bir çok faktör vardır bunlar; makyaj, stres, sigara ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri vs.

zayıflama

Bir çok insanın hayalini kurduğu, gerçekleştiğinde olağanüstü mutluluk sağlayan bir durumdur.
Yaz gelmeden bende biraz incelmek istediğim için biraz araştırma yaptım. Geçen cumartesi Citybeauty adında bir güzellik merkezine gittim orada Hypoxi diye bir cihaz var 1 seans ücretsiz deneme hakkı veryorlardı denedim. işe yarayıp yaramayacağını bilemiyorum eğer kullanan ve memnun olan varsa bilgi almak isterim. Eğer iyi bir yöntemse devam edebilirim.

iron maiden

Harika bir gruptur. Senelerdir dinliyorum gerçekten parçaları hiç eskimiyor.

bir erkeğin susma sebebi

Derin bir acı yaşıyor demektir. Erkekler sıkıntılarını, üzüntülerini paylaşamazlar. içine attıkça susar, sustukça acılarını büyütürler.

aşk

Hayatını kararttığını, zarar verdiğini bile bile vazgeçememektir. Acı çekersin, ağlarsın, dayanamaz isyan edersin ama genede seversin...

ilkokul aşkı

En saf, en temiz duygularla yaşanan aşktır.

seni sevmek

Cenneti dünyada yaşmak, gözlerine bakarken erimek, gerçek olmayana inanmaktır.

eski sevgiliye yeni sevgilinin ismiyle seslenmek

Cinayete sebebiyet veren davranış biçimi.

ben

Duygusal, kırılgan, yeri geldiğinde çabuk sinirlenip çabuk sakinleşen kişi benim.

gerçek aşk

Kendinden önce onu düşünmek, canın pahasına her zorluğu sırtlamak, gözlerine baktığında dünyayı unutmak, özlemek, ağlamak, gülmek, yaşamak, ölmektir gerçek aşk.

üsküdar

Doğduğum, büyüdüğüm, aşık olduğum, hayallere daldığım, eşsiz manzaralı ilçem. Yaz akşamlarının vazgeçilmezidir kız kulesinin karşısında demli bir çay içerek ışıltılı denizi izlemek.

hiç gelmeyecek birini beklemek

O, hayallerinde canlandırdığın bir kişi yada seneler önce seni terk edip giden bir sevgilidir. Gelmeyeceğini bildiğin halde beklersin, özlersin ve kendini kandırırsın. Bazen rüyalarında kavuşur uyanmak istemezsin.

gökkuşağı

7 renkten oluşan, her gördüğümüzde çocukluğumuzdaki heyacanı yaşattıran bir doğa harikasıdır. Her renginde ayrı bir güzellik vardır.

fare

Dünyanın en sevimli, en şirin kemirgenidir. Deneylerde kobay olarak kullanılmayacak kadar önemlidirler.

aziz yıldırım

Türk futbolunda çok önemli bir yeri olan, Fenerbahçe camiasının kıymetli başkanıdır.

gelecekteki sevgiliye mektup

Gelecekteki sevgiliye mektup yazmak, bir hayale dalıp gerçekmiş gibi ona içini dökmektir. Hepimizin hayalinde bir prens yada prenses vardır. Ama bir türlü o kişi karşımıza çıkmaz. Bir sürü yanlış ilişkiden sonra gelecekteki sevgili hayalimiz daha belirginleşir ve ona mektuplar yazarız bazen kalem kağıt vardır yazarken, bazende sadece zihinde canlanan yazılar...