bugün

entry'ler (70)

newyorktimes in aradigi yazar

(bkz: sözlüğün erkek yazarlarının kalitesiz olması)

hz muhammed in namaz kılmadığı gerçeği

Provakatörler burayıda basmış anlaşılan. islam diniyle uğraşmak neden bu kadar hoşunuza gider bilmem ki? Başka bir uğraş bulamadınız mı kendinize EY KAFiRLER! Madem bu kadar ilgilisiniz haydi hep birlikte ''eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhû ve resûluh.'' Kafirlikten kurtuldunuz haydi bakalım alkış.

uludağ sözlük oğlanlarının aşırı kalitesiz olması

Kafalarının sadece sekse basmasından dolayıdır. Zaten hep o konualrla ilgili başlıklar açarlar ee başka konulardan anlamazlar kafaları basmaz bilgisizlerdir başlık açsalar ne yazacaklardır? Adamlarda haklı bir nevi kızlar.

gaza getiren sözler

''Yürü be Aslanım.''

cv hazırlarken olmazsa olmaz şeyler

Hobiler kısmına Okunmasa bile ''Kitap okumak''yazmak.Dürüst olun şimdi hepiniz yaptınız bunu.

yazarların sevmediği tv kanalları

Samanyolu,Show,Atv,Fox,Star kısacası taraflı haber ve dizilerden başka hiçbir şey bilmeyen tüm kanallar. (bkz: Türk Kanalları)

hayattan zevk alamamak

Eşittir Üniversite sınavına hazırlanıyor olmak.

whatsapp

Android telefonum olmadığı için bir türlü tanışamadığım program. . .

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

MFÖ-Benim hala umudum var.

ankara denince akla gelenler

(bkz: La bebe)

bir dönem kitap kaplamış nesil

Ben hala o neslin evladı mıyım? yani benden başka kalmadı öyle mi? çok feci bir durum.

koç burcu kızlarının kıskanılması

Liderlik duygumuz falan var ya hani yapacağım dediğimizi yapıyoruz ondan hep ondan.

yazarların yıldız olsa kayacakları ilk kişi

ÖSYM başkanı.

melih gökçek in başkan olmasını isteyen insan

Aldığı hizmetten memnundur.

ankara denince akla gelenler

''Oyun havası''
''Kızılay''
''TBMM''
''EGO''
''Anıtkabir''
''HACI BAYRAM''
(bkz: Melih gökçek)

gaza getiren sözler

''Senden iyisini mi bulacak?''

ankara lıların k harfi yerinede g kullanmaları

Hiç hoş olmayan bir durumdur yalnız insanlar bunu cahil oldukları için yapmazlar çevrenin etkisi,
Bölgeler arası ağız farklılığı vb. gibi durumlarla ortaya çıkmıştır.
-Saat gaç?
-hatçe teyzenin gızı olmuş.
-Annem bana gazak ördü.
Ben kurtuldum sizleride (bkz: Allah kurtarsın)

türk milletinin son model telefon yarışında olması

Çok boş işlerle uğraştığımızın ve tüketici bir millet olduğumuzun kanıtıdır.özellikle telefon ve bilgisayar konusunda ciddi anlamda yarış içerisindeyiz.
+Olum duydun mu S5 çıkmıs.
-Ben aldım bile sen hala uyu zaa.

Mesela japonya üretir ama adamlar en eski telefonları kullanır çünkü adamlar telefonu gerçekten telefon olarak kullanır. (iletişim için). Bizse asgari ücretlerimizle en son çıkmış telefon peşinde oluruz.
Onlarda bizlere maliyeti 10 lirayı geçmeyen telefonları bin liraya kakalarlar durum bu yani.

görülmez olunduğunda yapılacaklar

Hemen bir ayna bulup görünüyor muyum? Görünmüyor muyum? sorusunun cevabını bulmak. Türküz neticede şüpheleniriz biz.
(bkz: eşeği sağlam kazığa bağlamak)

fecr i ati

edebiyatımızda ilk edebi bildiriyi yayımlayan topluluktur.sanat kişisel ve saygıya değerdir görüne bağlıdırlar. (sanat şahsi ve muhteremdir.)
fecr-i ati sanatçılarına göre edebiyat bu zamana kadar boş vakitleri değerlendirmek için yapılan bir uğraştı edebiyatın asıl değeri anlaşılmamıştı edebiyatın bu değerini halka anlatmak ve edebiyatın ciddi bir iş olduğunu halka benimsetmeyi amaçladılar. dil bakımından servet-i fünunun devamıdır. farsça ve arapça kelime ve tamlamalarla dolu,halk dilinden uzak bir şiir dili oluşturmuşlardır.servet-i fünunculara tepki olarak doğdular ancak onların devamı olmaktan öteye geçemediler. bu dönemin en önemli temsilcisi ahmet haşim'dir. fecr-i ati topluluğuna en sadık sanatçı ahmet haşim olmuştur. topluluk dağıldıktan sonra bile başka bir topluluğa girmemiştir.ahmet haşim olmasaydı bu topluluk kısa sürede dağılır ya da adı bile duyulmazdı.