entry'ler (24)

türk polisi

Amir sınıfının yetersizliğinden dolayı kurumsal değişim yaşayamayan kurum.

Acilen tüm amir sınıfının memurlar arasından seçilmesi gerekiyor. Akademi, fyo mantığı ile ancak günü kurtaracak meslek sınıfıdır.

Her şeyden önemlisi; "çıraklığını yapmadığın işin ustası olamazsın."

türk telekom un açıkladığı yeni internet fiyatları

Alanen batık Türk Telekom'un halkın sırtından kurtarılma çabasıdır.

seni tanıyan son kişi öldüğünde

mesela eser bırakıp ölümsüz olmaktır.

birincilik demedim birinci lig dedim

Bir ingiliz konya gelsin. Biriniz gonuya gelsin.

idealhosting

Uzun zamandır çalıştığım host firmasıdır. Fiyat olarak uygun ancak destek anlamında bir Turhost değildir. Destek taleplerinize geç cevap verirler.

mesut geylani

kod adı memduh olan, yüksekova'da bir kapıcı.

geleceğe dair hayaller

şöminenin önüne ayı postunu serip çırılçıplak uzanabilecek kadar zengin olmak.

laptop kamerasını bantlayan insan

laptop bataryasını bantlayanı bilmemde bu başlığı görünce laptop kamerasına cia bağlanıp evi izlemesin diye kamerayı bantlayanlar aklıma geldi şimdi durduk yere gerildim.

usb bellek

Çoğu zaman hayat kurtarır ama çok kolay virüs kapar usb belleğin içindeki veriler kaybolur. Kurtarmak için fellik fellik gezersiniz canım google mecralarında.

yüksekova

Yaklaşık 3 senedir kamu görevi sebebiyle içerisinde bulunduğum ilçedir. 2016 yılında ilk geldiğimizde savaştan çıkmış, yaşlı ve yorgun bir kent görünümündeydi. Kayyum belediyeleri Türkiye genelinde çağ atlarken Yüksekova malesef yeteri kadar nasibini alamadı. Yinede büyük toparlanma belirtileri gösterdiğini söyleyebilirim. Toplumsal olaylar yok denecek kadar azaldı, Selahaddin Eyyubi havalimanı sayesinde her gün Ankara ve istanbul seferleri mevcut. Ankara bir buçuk, istanbul iki buçuk saat uzaklıkta. ilçe genelinde devletin sözü geçiyor denilebilir. 2019 yerel seçimlerinden sonra ne olacağı bilinmemekle birlikte genç nüfusu bir hayli fazla. Ancak istihdam konusunda sıkıntılar var, önceleri daha rahat yapılan kaçak yolları azalınca doğal olarak halk geçim derdine düşmüş durumda. Çalışılabilecek bir fabrika yada kurum kuruluş yok. insanlar genellikle sağda solda sigortasız biçimde asgari ücretle çalışıyorlar. Hem vatandaş hem de kamu personeli için hatırı sayılır şekilde konut yapıldı toki tarafından. Zaman zaman il olacağı konusu gündeme geliyor ancak daha sonra vazgeçiliyor. Batıdan gelecek olanlar için şunları söyleyebilirim; asla önyargılarla gelmeyin, iç anadolu coğrafyasını andırıyor. Adı üstünde ova. Gelecek potansiyeli olan bir kent tabi devlet elini çekmezse. Ha birde Van - Yüksekova karayolu çok kötü 3 buçuk saat kadar sürüyor. Acilen bölünmüş yol yapılmalı. Ulan 32 virajlar senin ben...

ayda 125 bin lira nafaka almak

iyi günlerde harcasın anasının ak sütü gibi helaldir.

sinirlenip insanı duvara fırlatan telefon

Kendini aşmış telefondur iPhone falan tırt kalır yanında.

korku neyden doğar

Bilgisizlikten kaynaklanır bilgisizlikten.

tiktok

ben hayatımda bu kadar lanet bir nesne görmedim.

gelecekteki sevgiliye not

gelecek çabuk gel gelmeyeceksen hiç bekletme.

sade kahve

Kesinlikle favorim ben kahveyi şekerli içemiyorum böyle bir şey oluştu bende.

dul bir bayanla bekar bir erkeğin evlenmesi

tehlikeli konular bunla bu konulardan uzak duralım sözlük olarak.

ece seçkin

manitasının pilot olduğunu bildiğim gereksiz sanatçı ablamız.

e kitap fiyatları

hiçbir zaman gerçek kitap hissini yaratmayacağından ucuz olmasını düşündüğüm mesele.

hayatınızdaki en anlamsız şey

iphone cep telefonunun pil sağlığı oranının %73 olması.