bugün

entry'ler (20)

mısır da ölen çocuklara iyi olmuş diyenler

sadece biyolojik olarak kalp taşıyan insanlardır. çok korkunçlar çok.

güneşi beklerken zeynep

güzel mi çirkin mi olduğuna karar veremediğim kız. dizinin iyi mi kötü mü olduğuna da karar veremedim. aman neyse vakit geçsin diye izliyoruz işte

bir insana bro diye hitap etmek

bro hitabı gerçekten çok iticidir. kim bilir hangi yaratıcı zekadan çıktı bu hitap biçmi?

uludağ yazarlarının en fazla tükettiği kuruyemiş

kaju tabi ki de. biz çok zenginiz de.

ahmet ile anne bir kız kardeşi ayşenin oğlu mehmet

soruyu okuyorum anlamıyorum. tamam, bak bunlar heyecandan hep falan diyorum. hadi bak bu sefer olacak şeklinde kendi kendime bir şeyler yaptım. sonra soruyu anladım haaaa Ahmet ile Ayşe üvey kardeşmiş diyerek Newton' un kafasına elma düştüğünde yaşadığı bulmuşluk duygusunu yaşadım(bulmuşluk duygusunu şu an uydurdum.) ve soruyu çözdüm.

anlatım bozukluğu içeren soru.

hafızasını kaybeden insanın konuşmayı unutmaması

demek ki;
anısal belleğin kaybedilmesi işlemsel belleğin çalışmayacağı anlamına gelmiyor. işlemsel bellekteki bilgiler nasıl yaptığımızın farkında olmadığımız bilgilerdir. yürümek, elimizi-yüzümüzü yıkamak ... konuşmak da bunun gibi.

moğolistan da yeni türk kitabelerinin bulunması

kpss 2014 sorusu olur.

kar yağınca mutlu olmak

o insan ben değilim. hangi botlarımı giysem, hangileri daha az kayar? hangi kazağımı giysem de üşümesem? gideceğim yere nasıl kısa yoldan gidebilirim? gibi çılgın sorularla boğuşurum. soğuğu sevmeyen ve çok kar gören biri olmamdan kaynaklansa gerek.

atatürk ün hz muhammed den iyi bir lider olması

gereksiz karşılaştırma içeren bir başlık. neyin karşılaştırılmasıdır bu ve türevleri? o güzel beyinleri daha yaratıcı şeyler için kullanmak gerekir

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/gny_e

2014 eurovision şarkı yarışması

Danimarka'da olacakmış. kpss'de güncel bilgi sorularında çıkar diye düşünmüştüm ama hiç oralı olmamışlar

sihirli annem izlemiş normal nesil

çok ciddi bir problem bir durumu aslında. normal nesilmiş gibi davranan ama bilinçaltında o dizinin saçmalıklarını barındıran nesil. bastırılmış düşünceler, durumlar, olaylar v.s. tehlikenin farkında bile değilsiniz. alın bakın jenerik sözleri bile akıllarda, sözlüklerde dile geliyor. gelecekte olacakları düşünemiyorum o my god!

lahmacuna ketçap sıkmak

ketçap sıkmanın suyunu çıkarmak işte budur.

rüyadayken rüyada olduğunu anlamak

çok garip bir duygu bu.
kötü bir rüyaydı, bu bir rüya diyorum kendime. sonra seviniyorum şükür rüyaymış diye. rüyadan bir ses hayır bu rüya değil gerçek diyor. ben kaldığım yerden başlıyorum gene durumları çözümlemeye. kıvranıyorum, üzülüyorum falan. ardından gerçekten uyanıyorum ya gerçek miydi rüya mıydı? diye soruyorum kendi kendime. şekil-zemin kargaşası yaşıyorum derken kendime geliyorum

nike topuklu ayakkabı

ay olmuş mu o şimdi? dedirtendir. nike illa ki bir değişiklik yapmak istiyorsa ne biliyim sandalet olayına falan girseydi

bundan zarar gelmez denilen insanlar

en çok zarar veren insanlardır. dahası için: yere bakan yürek yakan. adamın yere bakanından suyun ağır akanından kork

ömer seyfettin

yayınladığı yeni lisan makalesiyle edebiyatımızda değişiklik, yeni bir akım getiren yazardır. olay hikayesinin bizdeki kurucusudur. bütün hikayeleri çocuklara yönelik değildir aslında. çocukların okumaması gereken hikayeleri de vardır. yani direkt çocuk hikayecisi diye nitelendirilmemesi gerekir.

çocukken okuduğum kaşağı hikayesi beni en çok hüzünlendiren hikayesidir.

flash tv

hep aynı ruh haliyle program yapan kanal. halaylarında mutlu ve umursamazlar zaten o normal de bunlar haber programlarında da mutlular. 'gerçek kesit' programına da değinmeden geçemeyeceğim. orda da potansiyel oyuncu kalitesine şahit olursunuz.

bilinçaltı

Freud'a göre bizi yönlendiren asıl durumların, hazların, düşüncelerin olduğu yerdir. bunun yansımalarını rüyalarımızda, dil sürçmelerimizde görebiliriz. tabi bir de bilinçaltındakileri dışarıya çıkarmak için kullanılan hipnoz durumu var.

program kelimesini proğram diye yazan insan

öge mi öğe mi ? sorunsalını da yaşayan insandır. ikilemlerle boğulan insandır. baktı olmuyor bakmayan insandır. bn msglm glb sn yat ii gclr diyen insandır