bugün

Müthiş bir şeydir. Ne olursa olsun umrunda olmaz.
-Remzi abi çekil ordan araba geliyoor.
+Rüyadayız hıammına bak şimdi.
Ondan sonra arabaya tır filan çarpar. Bazen gerçek hayatta olmak istediğiniz kişi olarak görürsünüz rüyanızı. Ve böyle olmadığını bilirsiniz. Bu bize evrenin anca rüyanda görürsün çüküne koyim deme durumudur. Biraz olsun üzer insanı.
Ama genel olarak rüyada olduğunuzu çaktıysanız , özgürsünüzdür.

Edit: bazen de Kabus dönüşür bunlar.Çok saçmaları da olabilir:
Mesela bir keresinde arkadaş ortamında şaka yapayım derken nerden aklıma geldiyse Teksas los angelas a , los angelas D.C. ye Sonra hepsi beraber new yorka demiştim. Sonra da gülmüştüm . Helikopter isteyip durumu görmek için Kıta üzewrinde dolaşıyordum (bkz: akşamdan kalmaya sıçmak) Sırayla şehirlere tek tek bakarkendaha yaygara başlamadan önce New yorkta helikopter düşüyordu. Öyle kan ter içinde uyandım bu rüya da da .
rüyadayken iyidir fakat esasında hiç de hoş olmadığı ve hayırlı bir şey olmadığı söylenir. rüyadayken sık sık rüyada olduğumu anlarım ve çoğu zaman veririm coşkuyu. gördüğünüz rüyada roket gibi hatunlar varsa çok güzel oluyor. *
Müthiş bir duygudur. Etrafta uyuzu olunan insanlar varsa hepsine pata küte girilir. iç rahatlamasıyla birlikte uyanılır.
3 kere art arda yaşadığım olay. En son here uzanıp uyanmayı bekledim meğer uyanmışım. Goren olsa manyak der.
akabinde olağanüstü hareketlere yönelmenize neden olur. küçükken çok sık içinde uçurum ve büyük bir yaratık barındıran rüyalar görüyordum. sürekli boş bir arazide yaratıktan kaçar uçurum kenarına gelince mecbur atlardım ve rüya son bulurdu. bu rüyaya o kadar alışmıştım ki bir gün kaçarken "yahu bu rüya değil mi zaten" dedim, bütün korku gitti hop salıverdim kendimi aşağı. sonraki günlerde iş "gel lan gel sanki yakalıcan iki adım sonra uçurum olum"a kadar geldi. o değil de neden bir kere de atlamak yerine canavara dalmadım ki? her şeye rağmen yemedi mi acaba?
bazen rüyada sevinirken hass. rüyadayız dersin
bazen rüyanda askerdesindir bi bakarsın rüyadasın bi oh çekersin.
hah. yıllardır farkına varmak için götümü yırttığım hadise.

geçen bir rüyamda kızın biri saçını mı kestirdin diyordu. cevap olarak 'ne kestirmesi ya, rüyadayım beenn...' der demez amuğa kodumlu nidalar, dur laaaann bi dkk demeye kalmadan uyanıverdim.

eğer bunu başarabiliyorsanız rüyanızı da pekala yönetebilirsiniz.
mükemmeldir, rüyada sonsuz özgür hissetme halidir. Ha birde rüya içinde rüya görüyorsanız tadından yenmez.
çok garip bir duygu bu.
kötü bir rüyaydı, bu bir rüya diyorum kendime. sonra seviniyorum şükür rüyaymış diye. rüyadan bir ses hayır bu rüya değil gerçek diyor. ben kaldığım yerden başlıyorum gene durumları çözümlemeye. kıvranıyorum, üzülüyorum falan. ardından gerçekten uyanıyorum ya gerçek miydi rüya mıydı? diye soruyorum kendi kendime. şekil-zemin kargaşası yaşıyorum derken kendime geliyorum
inception izlemiş nesildir. benimde başıma gelmiştir. rahatsın arkadaş, zenciler gibi. düşme riskin yok.
mümkün olmayan durumdur.
rüyanın bittiği an akla gelir hep.
lucid rüyaya geçtiğinizin işaretidir. yani rüyada istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz çok güzel bir durumdur.
Çok sık başa gelmeyen durumdur. Birkaç kere yaşadım, üstüne rüyamı kontrol ettim, ilginç bir deneyimdi.
benim için en büyük sorunsal. bu yaşıma geldim hala rüyamda tuvaletimi yaparken görünce salıveriyorum.
Rüyamda kendimi çimdiklememe sebep olmuş durum.
bu tip ruyalara lusid ruyalar denir.
Koşmaya başlayıp ardından bir yerden düşmeyle uyandıran eylemdir.
Açık rüyadır. Lucid dream. Rüyanın içerisinde bir çeşit rüyayı yönetebilme yeteneği. Harikadır. istediklerinizi rüyanızda gerçekleştirebilirsiniz.
insanı mutlu eden olaydır.
hayatımda bir kez yaşadığım olaydır. çok sevinmiştim ulan. yine olsa yine sevinirim.
Bir kere yaşamış olduğum durum. Bunu tekrar yaşamak için ne yapabilirim?
uyanmaya delalettir.
Rüyadan uyanmak ve rüyayı bilinçli şekilde devam ettirmektir.
semptomlar ve sonuçlar:
1)genital bölgede hissedilen serinlik. genelde deniz su mu felan görülen rüyalarda başa gelir. sende dersin ki heaaa.
öyle bakarsın işte.
2)dudakta oluşan tebessümle yüz kaslarındaki gerilmenin hissedilmesi anı ile rüya anının birebir çakışması.
3) yorgan dışında kalan ayak bu ayak genelde fırtına, rüzgar ve afete dair rüyaları tetikler. sende böyle bi rüyadaysan şöyle dersin vay amk gene ayak açıkta kalmış. fakat uyanıpta ayağını içeri çekmezsi. niye mi çünkü gerçekdışılığı gerçekliğe tercih edersin. ayağını içeri çekmek vakit kaybıdır çünkü.
4)ve benzerleri.
iki kere gusül gerektirecek durumdur.