bugün

entry'ler (7)

az kişinin bildiği muhteşem türk filmleri

Nuri Bilge ceylanın tüm filmleri. Filmlerin hepsinde insan o kadar yalın ve sade bir biçimde anlatılmıştır ki kendinizi film değil de hemen karşınızda yaşanan gerçekleri izliyor zannedersiniz.

soğanlık

Büyük projelerin ve çok katlı sitelerin yoğun olarak göze çarpmaya başladığı Kartal ilçesine bağlı bir istanbul semtidir. Asayiş anlamında çok fazla sorun yaşanmaktadır.

avşa adası

2021 Haziran ayında düzenlenen yarı maraton vesilesiyle ilk kez gitmiştim. Adanın etrafını tam tur koştum. Dolayısıyla adanın büyük bir kısmı görme fırsatım oldu. 2 gece de konakladım. Deniz kenarında bulunan Diğer turizm beldelerinden kendine has bir yaşam kültürüyle hemen ayrıldığını görmek mümkün.

adana

Memleketim olduğu için söylemiyorum. Kendine has insanlarının ve yeme içme kültürünün olduğu gidilesi görülesi güzide bir ilimizdir.

muhlis asan hayatını kaybetti

Allah rahmet eylesin! Mekanı cennet olsun! Sevenlerinin başı sağolsun!

ekşicileri neden sevmiyorsunuz

Bulunduğumuz coğrafyada insanların büyük çoğunluğu kendini ancak bir topluluk içerisindeyken değerli buluyorlar. Bundan dolayıdır ki insanlar futbol takımı, siyasi parti, memleket vs gibi motivasyonla bir gruba dahil olup o grup dışındaki insanlarla çatışma içerisine girdiğinde bulunduğu grubun gücü oranında kendini güçlü hissediyor. Bu durum tamamen ilkel çağlardan kalma bir insan davranışı. Bu başlık altında yazılan yazıların bir çoğunda da maalesef bu durum gözleniyor.

istanbul

Doğuyla Batının birleştiği şehir. Sadece coğrafi anlamda değil, doğu ve batı kültürlerinin de birleşme noktasıdır istanbul.