bugün

entry'ler (80)

sigarayı bırakmak

bıraktıktan sonra herkese "içmeyin olum" demeye başlıyorsunuz.

kaçak trafo sökülmesini engelleyen kürtler

kaçak trafo mu adamlar ilk defa para haracamışlar bu sektöre bula bula bunu mu buldunuz.

nescafe xpress

Önceden ‘soğuk kahve’ olmasından mütevellit kimsenin bir eleştirisi yoktu. Çünkü soğuk kahve başlı başına avalı bir şeydi. Böyle elimize alıp sokakta içerek dolaştığımızda bir şekle falan girerdik yani. O durumdayken kaliteyi falan sorgulamak ne haddimize. Şimdi o soğuk kahve herkes tarafından kanıksanınca, e bir de cidden güzel alternatifler türeyince ‘ulan biz yıllarca ne içtik’ sendromu oluştu.

Hatta geçen youtube’da karşıma bununla alakalı videosu düştü. Çocuk 3’ü 1 arada alıp soğuk suyu basıyor, biraz da buz atıyor. Diğer eline de XpressOriginali alıyor, karşılaştırıyor falan. 75 kuruşa xpress ürettim geyiği yapıyordu.

Video hit almaya başlayınca marka şikayetle kaldırttı sanırım, keza videoya ulaşamadım şimdi.Formülleri ifşa olunca telaş mı yaptılar nedir.

türkiyenin son 20 yılına verilecek isim

osmanlı ikinci çöküş dönemi. malum pek cumhuriyet varmış gibi harekette edilmiyor. meclis falan yalandan var.

bahçeşehir üniversitesi

cafeden hallice beşiktaş bebesi olarak takılınabilecek bir paralı eğitim merkezi.

hayvanları koruma günü

ve story atma etkinlikleri.

filimadami com

sitedeki Film ekleme olayı tüm kullanıcılara açılmıştır. her kullanıcı sitede olmayan herhangi bir filmi ekleyebiliyor, tabi moderatör onayıyla...

hocaların saçma sapan esprileri

-evet arkadaşlar haritayı tahtaya astık,şimdi de kurşunlayacağız.

ismail yk

az önce cine5'teki röportajında şu muhteşem sözleri sarfeden türk filozof:

dumur 1

muhabir : evlenmek istiyor musunuz?
ismail yk: tabi,evlenmeyi severim yani...

dumur 2

muhabir :peki baba olmak ister misiniz?
ismail yk :ya hayır baba olmak istemem ama çocuğum olsun isterim.çünkü baba "baba" bir kelime yani...

kemalist düzene tokat

karamanlis'in anıtkabiri ziyaret etmesini eleştiren ve ona bu nedenle "hain" diye başlık atan yunan gazetelerini kaale alan demokratik korku cumhuriyetinin yılmaz bekçilerini bir bir afişe eden başlıktır.olum korkmayın lan sönmez bu şafak! ayrıca "muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kandadır" başka yerde de aramayın,hadi bakim...

(bkz: siyaset meydanının gençliğe negatif etkileri)
(bkz: demagoji)

15 yaşında hayatı çözdüğünü sanan kız

çözümün sağlamasını da yapması gereken kızdır.

sevgilisinin baş harfini insan üstüne kazıyan ağaç

yakaladığı adamın götüne pipet sokup,şişirip patlatan kurbağa ile aynı zihniyettendir.

(bkz: şaşırtan başlıklar)

en kotuden iyiyi ogren ama iyiden kotuyu ogrenme

başlık:en kotuden iyiyi ogren ama en iyiden kotuyu ogrenme

an itibariyle sözlüğün sol framesindeki şeyhli,türbanlı,kitaplı,üzerli,üzmezli başlıklara bakınca aklıma gelen alman alimi lavater'in bir sözüdür.

gavtabaz

eski dilde dalgıç demektir ancak kişisel kullanımımda argodaki anlamıyla "sazan" kelimesine eşdeğerdedir,severim bu kelimeyi.

(bkz: çok pis kişisel kullanırım)

otobüste iki kişilik yer işgal eden türbanlı

bunca yıllık otobüs yolcusuyum ama böyle kaseye..ee..pardon...türbanlıya rastlamadım.bu da ilginçtir,bir yere not edilsin.

sabri kaleye baktı ve taç

sabri'nin yavaş yavaş futbolunu geliştirdiğinin bir göstergesi olan cümle.evet,sabri artık kaleye de bakabiliyor...

alternatif yeminler

gılgamış çarpsın!

turkiye de adi degistirilen yerlesim yerleri

pera-beyoğlu

istiklal

Nazım Hikmet'in 1956'da yazdığı,emperyalizme karşı savaşan arap gerillalarına adadığı şiiridir.

Bu zırhları bu orduları tanırım
Benim de sularıma girdiler
Benim de toprağıma asker çıkardılar geceleyin
Kanıma susamıştılar
Çalmak istiyorlardı gözlerimin nurunu
Hünerini ellerimin
Döktük denize onları
1922'ydi yıllardan

Mısırlı kardeşim
Şarkılarımız kardeştir
isimlerimiz kardeş
Yoksulluğumuz kardeştir