bugün

şırnak'ın silopi ilçesi kırsalında tarlalara dikilen kaçak trafolara müdahale etmek isteyen dedaş ekiplerine direnen ve kaçak trafoların sökülmesini engellemeye çalışan hırsızlardır.

kaçak trafoların sökülmemesi için kadınlar direklere tırmanmışlar.
görsel
görsel

videosu da var;
https://www.youtube.com/watch?v=PLVL1DaUZys

hayır neyin protestosu, neyin direnişi bu?
kaçak trafo, kaçak elektrik.
görsel

hiç mi utanmıyorsunuz yetim hakkını çalmaktan, gasp etmekten?

"hırsızlığımızı engellemeyin" diye dünyada protesto yapan başka bir millet var mı acaba?

kaynak, dedaş'ın kendi sitesi.
https://www.dedas.com.tr/haberdetay/3521

edit: arkadaşlar bu ilk değil, son da olmayacak. geçen sene de mardin'de kaçak trafo operasyonu vardı.
(bkz: mardin de 9 ayda 550 kaçak trafo tespit edilmesi/#40370215)
Belki trafoyla başka bir işi vardır heheh.
bunlar hep danışıklı dövüş daha yeni cizre’den kurtulmuş biri olarak şöyle açıklayayım çalışanlar lcd tv, buzdolabı, bilgisayar fatura 274 tl itiraz ettim geldiler baktılar normal dediler yüzlerine siktirin gidin lan dedim. Bu herifler isteseler kaçak elektriği anında tesbit ederler ulan bir evde 3 tane klima olur mu gez cizreyi kontrol et kes elektriği ama yok namuslu adama yıkarlar faturayı çünkü bamusluysan kerizsin bu ülkede.
adamın genetiğinde hata var. zor düzelir.
Kürtlerin ne kadar şımardığını gösteren haber. Birileri buna artık bir dur demeli, adamlar bildiğin devletin hiç bir kurumunu siklemiyor artık iş o boyutlara geldi.
Onlar o trafoları dikerken devlet neredeydi? Şaşkınlık içerisinde izledim. Şimdi bu ülke sahipli mi?
Gerçekten bu ülke sahipli olsa o uğursuzlar tek bir çivi çakamazlardı.
itin, köpeğin faturalarını. niçin masumlar ödüyor?

Elektrik için kendini yerden yere atan paçoz da ancak bu soysuzlardan çıkar.
Malûm ırk ve buna yıllardır göz yuman ırk.
Yalan haber kedi vardi onu indirmeye çalışılıyor.utanmazlar iftira atmayin.
ekonomik savaş yapıyorlar .herifler

acayip millyetçi ....

bu arada 2.habur ,açılım yaklaşıyor .....
Valla biz vergisiyle cartuyla curtuyla kol gibi faturaya ödeme yaparken bu pezevenklere hakkımı helal etmem.
Trafonun bir yerlerine girmesi dileğiyle.
ülkemin hâli hep düşün taşın...
bunlar hep böyle, alışmışlar vazgeçmezler.
elektrik faturaları bu kadar yüksekken hele hiç vazgeçmezler.
türk olsa sesi çıkmazdı yüksek faturaya, kürttür o kürttür. biz silkilmeye alışmışız öderiz, kürdün kullandığını da öderiz. götümüz kaya kovuğu gibi oldu, alıştık onu da öderiz.
Su s400’lerin birkac tanesini kacak elektrik kullanan serefsizlerin uzerinde calisip calismadigini denesek ya ?

Zorunda miyim bu amini yolunu siktigimin serefsizlerin de elektrik parasini odemeye ?
Kaçak trafo ne aq..

Nasıl bir ülkeyiz...
Şanlıurfa'da kaçak elektrik denetiminde arbede çıkıyor.
Soysuzlar Askerlerimize saldırıyor.
1 Askerimiz yaralanıyor.

https://twitter.com/TTAgr...tatus/1312033269324615680

bunlardan 20 milyon var ....
çözüm , kürt ,arap ermeni gibi gruplarla
ilişkileri , bağları tamamen kesmek .....
Hem suçlu hem güçlü deyiminin vücut bulmuş halleridir.

Kürtmüş, lazmış, çerkezmiş.vs bunlar zerre umurumda değil, takıldığım şey, Nasıl bir yürek yemektir ki, kanunsuz iş yaptığın halde, devletin memuruna kafa tutmayı, kurşun sıkmayı, tehdit etmeyi kendinde hak görürsün?
Ve Türkiye cumhuriyeti devleti Nasıl olur da, o bir avuç nüfusa sahip köye müdahale etmez, kodese tıkmaz, ağızlarının payını vermez?
Hem hırsızlık yap, elini benim cebime uzat, hem de saykolukta, hadsizlikte sınır tanıma, olacak iş değil.
Yığın, topu, tankı, askeri amk! Bakalım el mi yaman, bey mi yaman?
Hoşşşt beee...
Gün geçmiyor ki 89 iq gerçeğiyle yüzleşmeyelim. amk islamcılar gitsin kürtler gitsin diyoruz ama o zaman da geriye zaten 5-6 milyon normal vatandaş kalıyor en iyisi bavulunuzu hazırlayın vize işlemlerine falan bakın.
Kurşuna dizilmesi gereken tiplerdir.
Trafoyu götüne sokmak lazım ama akp oy kaybetmekten korkar bir şey yapmaz.

Akp için devlet araçtır, ampul amaç.
Bunlar kürt değil, urfanın aralarıdır.
ulan amklarım yaptığınız kacak sarayın aylık elektirik faturası bütün doğunun elektrik giderinden fazla. bu adamların işi yok dağ başında yaşıyorlar fabrikaları yok ne yapacaklar kışın ortasında.

devlet yatırım mi yapıyor oraya ?
"Bu adamlar dağ basında yaşıyor ne yapacaklar orda ? Devlet yatırım mi yapıyor? "

1.si; bölgeye yatırım gelmemesi bu hırsızlığa meşruluk kazandırmaz. O zaman sizi gasp eden kişi de sunu diyebilir " devlet bana sahip çıkmadı ben de gaspcilik yapiyorum"

2.si ; fakir fukara edebiyatı bayatladı. Adamlar kacak elektrikle sebze yetiştiriyor, ahır ısıtıyor. Haberlerde defalarca görüldü bunlar.
Ula hanni kabulo, ula hani panu, viyyyyy aha bu gaççah trafuuu.

Kürtlüğün doğasından mıdır ben bilmem, kaçak elektrik kullanmazsan dışlanıyorsun galiba.

Kimisi dağ kadrosunda devlete baş kaldırıyor, kimisi de devletten çalarak.
1960 lardan beri kürtler barzaniye para gönderir .
yola 500 kilo patlayıcı döşeyecek gücü var,
helikopter düşürmeği , mayın döşemeği
biliyor . kırk senedir toz işi yapıyor .
ama tirk devlatina vereceğ barası yoxxx .

heriflerin planı açık . bir de elektrikten
kazanalım diyor .

türk uyanırsa hemen ağlama numaraları ,
tövlet bize bahmiiir , biz perişan olmuşuk .

her zaman söylediğimiz gibi problem onlarda
değil uyuyan , bu ucuz numaraları yutan türklerde ...