bugün

entry'ler (195)

7 kişiye birden aşık olmak

bu hayatın heyecanı meyecanı yok.

bir işe başlamadan önce plan yapan insan

vaov kardeşim bu kadar mı seviyorsun bu hayatı?

7 kişiye birden aşık olmak

sevgi paylaştıkça çoğalır sözünün somutlaması mı demeliyiz?

güneşsiz havada güneş gözlüğü takmak

evde kutlanacak doğum gününe (doğum günü aralık ayında) güneş gözlüğü başında gelen insanların olduğu bir evrende sorgulanmaması gereken şeyler olduğunu düşünmekteyim.
not: saat 19.30daydı.

güvenmek zorunda olunmayan kimse

güvenmeseniz de hayatınızda bir şey değişmeyecek insanlardır. bu tarz ilişkiler aslında ismiyle ironik olacak şekilde toplumdaki en güvenli ilişkilerdir.

aileniz entry lerinizi görse olacaklar

"sen mi yazdın bunları!?" tepkisini verirdi sanki ne yazdıysam. ve ben gösteriyorsam eğer çaktırmadan bir kaç entry atlardım kesin.

gözünden uyku akmak

bir deyim.
özellikle durumun yaşandığı günün sabahında veya ertesi sabahında erken uyanmak-uyanacak olmakla yakından ilgilidir. tüm bunlarla birlikte gözde hafif yada şiddetli ağrıya sebep olabilmektedir. ilerleyen anlarda ise istemsiz göz kapanmaları, göz kararmaları ve vücut organlarının kontrol kaybına kadar gidebilmektedir.
gözünden uyku akan kişi veya kişilerin uyuması önerilir.
yani kimse için uykunuzdan çalmayın.

güvenmek zorunda olunmayan kimse

hayatınızdaki insanları hiçkimse statüsüne koyabilmenizi sağlar.

ayrılık en çok ne zaman koyar

ayrılmadan biraz daha öncesinde.

greengr

profil fotosu nihat doğanist gibi olan yazar.

sebahattin ali

keşke yaşasa...

mk diyen erkek iticiliği

cinsiyetçi küfürlerin en yaygın olanıdır. yaygın olmasının sebebi noktalama işaretiymişçesine, kelimeler arası boşlukmuşçasına kullanılıyor olmasıdır. düşünüldüğünde aşırı anlamsız ve bir o kadar çirkin bir küfürdür.

maavi

genel kültürü sıfır olan yazarlar yazmazsa azıcık huzur bulabilirim.

counter strike global offensive

uyuşturucu türevi bir şey olduğunu düşünmekteyim. Bence haklıyım.

maavi

bazen bir deniz bazen bir gökyüzü.
nedense her hayal edişimde bir kuş kanat çırpıyor yahut bir balık belli belirsiz gözüme çarpıveriyor.
maavi böyle anlamlı oluyor, böyle farklı.

kilo vermek isteyenlere tavsiyeler

ben kilo vermek isteyenler kısmından ileri gidemiyorum. Çünkü canım ne zaman ne yemek isterse imkanlarım doğrultusunda yemekten asla gocunmuyorum. sanırım bunu yapmamak zayıflamaya yarayacak bir tavsiye mahiyetindedir.

ben bu yazıyı sana yazdım

Senden nefret ediyorum.

istanbul

küresel kent olma yolunda ilerlemekte olan şehir.
Büyük şehir.
Gezilmesi gereken bir şehir.
Ancak boğazda bir yalınız yoksa yaşaması o kadar da zevk vermeyen şehir.

geçmişin gölgesinde

ırkçılık eleştirisi temelinde şekillenen suç ve dram filmi. izlemekten zevk alınabilecek, iç dünyanızda yer edinebilecek bir film. Oyunculuklar ve konu gerçekten iyi. Tavsiye edilir.

gece 2 de sözlükte dolaşan kızdan karı olmaz

gece üç olduğuna göre sorun yok.