bugün

entry'ler (19)

3 dünya savaşında ittifak olmak istenen devletler

Çin, Mısır, italya, Türkiye
Eski medeniyetler bir araya gelsin.

duman ın en sevilen şarkısı

ölüm gibi bişey oldu ama kimse ölmedi.

neden cuma namazına gitmiyorsunuz

Kesinlikle tembellikten, zor işler bunlar. En sevdiğim ibadet oruç. Hiçbir şey yapmadan sevap kazanıyorsun. O yüzden bir oruç tutuyorum.
" Kim de zerre ağırlığınca bir kötülük işlerse onun cezasını görecektir" diye de bir ayet var. Allah bağışlayıcıdır ama bağışlamak demek ceza vermeyecek demek değil. Trafikte bile bir sürü kul hakkı yedikten sonra cennet falan buradan pek görünmüyor. O yüzden ha cumaya gitmişim ha gitmemişim sonuç cehennem.

sosyal medyadaki kadınlar yayılıyor hareketi

evet kesinlikle yayılmamış bir kadınlar kalmıştı. arkadaş her şeyde de yarışmak zorunda mısınız?

bira içen cin kabilesi

Demek ondan çabuk bitiyor bu şişeler , evreka!

dede

Askerde terhis olacak olan devreye yeni gelen devrelerin taktıkları isimdi.

güneş tutulmasının dünya tutulması olması

insanların garip bir şekilde ayın gölgesini görünce heyecanlanmasını anlamıyorum. Oysa bak senin de gölgen var.

kedi okşamak

Kedileri sevmek iyi de çok şımarmasalar keşke.

doların 5 tl olması

Bu yıl olmayacak. Topluma pek açıklanmayan ama sır da olmayan bazı bilgiler var. Ben de bir ekonomi programında duymuştum. Bankaların stratejik olarak belirledikleri dolar tahminlerinden bahsediyordu. Sanırım 7-8 ay oldu. Ekonomistin biri yıl sonu dolar kuru için bankaların 3.80 ile 4.50 aralığını belirlediklerini söylemişlerdi. 5.00 şimdilik gerçekçi bir yaklaşım değil gibi görünüyor. Özellikle de yıl sonunda doların düşük çıkması için hükümetin baskı yapacağını hesaba katarsak 4.00 -4,15 aralığı makul görünüyor.

burhan altıntop

Game of thrones kıvamında olmuş, çok güzel.

türkiye ekonomisi amerika nın çok çok üzerindedir

Kesinlikle katılıyorum, gülmekten ama. Olsun iyimser yaklaşımlar piyasayı dengeler.

yahudilere ırkçılık yapmak

Bence en az "aşırı ırkçılığın" yapıldığı yerlerden biridir ülkemiz. Buna nazaran bilinçsiz şekilde ırkçılığın yapıldığı yerdir de. Örnek olarak "yahudiler ticarettle iyidir" demek bile aslında ırkçılıktır.

matematik

Ezberi az olan en sevdiğim derstir. Kendisinden çok memnundum, Allah da ondan razı olsun.

üniversite

Bundan sonra kendi kendinizi geliştirmek zorunda olduğunuzu anlatan kurum. Hoca bir örnek verir, sen de kitabı açıp okursun gerisini anlamak için.

cennet nasıl bir yer sorunsalı

Soruyu görene kadar hiç düşünmemiştim. Nasıl olsa göremeyeceğim.

prometheus

2012 yapımı harika bir bilim kurgu filmidir. Sanırım yönetmeni Ridley Scott.

limonataya vergi gelmesi

Değerli büyüğümüz Nuri Alço'ya atılmış bir tokattır...

naim süleymanoğlu

Dün öğle saatlerinde hayata gözlerini yuman Milli halterci Naim Süleymanoğlu, geçtiğimiz yıl verdiği bir röportajda, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) için, "Beni sohbetlerine çağırdılar. Toplantılarına gitmeyince beni hedef seçtiler." demişti. Türkiye'nin gururu Süleymanoğlu, MiT mensubu bir akrabasının da 1990'da Fethullah Gülen'e tokat attığını ifade etmişti.

Böyle de bir haber var.

yazarların uzaylılar hakkındaki düşünceleri

Eğer varsa bile, bizimle muhatap olacaklarını zannetmiyorum. Ayrıca bu kadar ışık yılı yoldan gelebilecekleri bir teknolojiye sahiplerse, mutlaka beyinlerini mekanik olarak kopyalamışlardır. Dolayısıyla kendileriyle yüz yüze bir görüşme olacağını zannetmiyorum.