entry'ler (6)

arapların sofra adabı

bir keresinde hiç unutmuyorum marmariste çalıştığım yıllarda dayım sahil işletirdi. senelerdir gelen, dayımın sürekli müşterisi olan arap bir aile bir akşam dayımın çocuğu doğduğu için bir nevi hayırlı olsuna gelmişlerdi. tabi yengem de o akşam tavuk ve pilav hazırlamış akşam yemeği için. neyse tam yemeğe başlıyoruz o da ne adam elini bir soktu tabağın içine tavuğu aldığı gibi hurra ağzına soktu. ulan bir nefes al daha elimize kaşığı almadan adam hüpletti ya la tavuğu. neyse dedim devam ettim o da ne adam bildiğin kaşığın sadece cacığı tüketmek için kullanıldığını zannediyor her halde. adam cacığı kaşıkla pilavı bildiğiniz eliyle yedi. o gün bugündür arap birisiyle aynı sofraya oturmamaya yemin etmişimdir. normal zamanda evet yeri geldiğinde pilavın kalan kırıntılarını ben de elle yiyebiliyorum fakat misafirliğe gittiğiniz bir yerde bu şekilde yemek yemek sizi dost ilişkilerinde ciddi sıkıntıya sokabilir..

maske takmanın avantajları

maske zorunluluğu olan alanlara girebiliyorum.

euro truck simulator 2

Kesinlikle promods eklentisiyle oynanması gereken simülasyon. oyunun hali hazırdaki haritası çok fazla memnun edici olmadığı için promods sayesinde hem haritanızı büyütebilir hem de hali hazırdaki şehirleri daha güzel bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. özellikle kirkenes maden yolunun bir kere havasını tatmanız yetecektir fakat bunu multiplayer'da yapacaksanız önceden bir alıştırmasını yapın ve kurallara göre hareket edin. sonuçta bütün harita dlc lerini isteyen bir mod ve banlanmanız durumunda sizi sıkıntıya sokması kuvvetle muhtemeldir.

youtube vanced

güzel uygulama fakat eski sürümlerinde hesabıma giriş yapabilmeme rağmen yeni sürümlerinde artık hesaba giriş yapabilmek için ek bir uygulama daha gerekiyor. bu ek uygulama da hali hazırdaki programın yanıt vermedi sorunu çıkarmasına neden oluyor. çözümü vardır belki ama gene de kullanmaya değer

oralet içip çocuklaşmak

o anda babayla beraber kıraathanede izlenen derbi maçları olmadan hiçbir işe yaramayacak eylem.

evrim teorisi

Türkiye'de müfredattan kaldırılmış bir konudur.