bugün

entry'ler (386)

yaşamaktan soğutan anlar

şunu söylemek istiyorum; internetten devrim falan olmaz, saçmalamayın yahu...

muhabbet kralı

sigara paketlerine yazıldığı gibi internet paketlerine de "internet genç yaşta iktidarsızlığa sebep olur" "internet öldürür" internet kullananların sperm sayılarında azalma olur" yazıları yazarlar mı onu merak ediyorum ben...

gazi maaşlarına gelen komik zam

Üni. de aile çocuğuna ayda 1000tl ye yakın para gönderiyor. Mezun olunca çocuk ayda 600tl kazanıyor. Ne garip?

muhabbet kralı

girdiğim bu entry'nin okunmasını umduğum ancak okunmazsa objektifliğinden kuşku duyacağım program. çok kısa şunu söyleyeceğim; ülkede mevcut hükümette sadece tek bir ilde 20 üzerinde fabrika kapatılıyorken, en önemli gelir getiren devlet kurumları özelleştiriliyorken, o ismini bilmediğim ve bilmeyi de istemediğim beyaz gömlekli çirkin adamın asgari yerine askeri yazılmasının "neden işsizlik var" sorusuna bir cevap olduğunu düşünmesi beni çıldırtmaktadır. o askeri yazan adam da hayatında hiçbir zaman asgari yazmayacağı ve buna gerek duyulmayacağı herhangi bir işte çalışabilir. iğrenç sakallı, beyaz gömlekli, gıcık herif...

muhabbet kralı

girdiğim bu entry'nin okunmasını umduğum ancak okunmazsa objektifliğinden kuşku duyacağım program. çok kısa şunu söyleyeceğim; ülkede mevcut hükümette sadece tek bir ilde 20 üzerinde fabrika kapatılıyorken, en önemli gelir getiren devlet kurumları özelleştiriliyorken, o ismini bilmediğim ve bilmeyi de istemediğim beyaz gömlekli çirkin adamın asgari yerine askeri yazılmasının "neden işsizlik var" sorusuna bir cevap olduğunu düşünmesi beni çıldırtmaktadır. o askeri yazan adam da hayatında hiçbir zaman asgari yazmayacağı ve buna gerek duyulmayacağı herhangi bir işte çalışabilir. iğrenç sakallı, beyaz gömlekli, gıcık herif...

gelişmiş ülkelerin dinci olmaması

"önemli olan ülke insanının değil de hükümetin dinci olması hatta o da değil de bu dinciliğini yönetim şekline karıştırması" diyeceğim yanlış tespit.

bestseller kitapları okuyup kuran ı okumamak

"nassı yaa?" sorusunu sorduran, "bütün klasik filmleri izleyip radyo dinlememek" sorusuyla aynı paralellikte olduğunu düşündüğüm absürd tespit.

üniversiteli kızların kaşarlığa olan merakı

inci mi olduk arkadaş? sorusunu tekrar tekrar sorduranlardan bir örnek daha...

pc başında oturup herkesi geri zekalı sanmak

hala dur durak bilmeden devam eden sorun.
(bkz: anadolu yu kürt ya da akp li sanan geri zekalı)
(bkz: bilim kurgu filmi izleyip gaza gelen geri zekalı)
(bkz: dünyanın en geri zekalı dansı olarak kolbastı)
(bkz: geri zekalı çaylak)
nasıl da başarılı psikanalistlerimiz var?

konu başlığını sikeydim

incisözlük mü olduk sorusunu sordurandır..

sevgili ile birlikte ideolojiyi değiştirmek

yazara "kim kızdırdı seni bu denli?" sorusunu sorduracak önerme.
(bkz: nelere de takarmış)
(bkz: eş değiştirenler vs ideoloji değiştirenler)

gossip gossip

tahminmce hala aşk acısı çeken yazar. hoşgelmiş.

beşiktaş ta futbolcuların 3 aydır para alamamaları

abartılan, en kısa sürede halledilecek durumdur..

audi q7 kullanan türbanlı bayan

(bkz: quaresma kullanan türbanlı baağyaan)

yeşil renkli adidas eşofman altı

sahte olma ihtimali kuvvetle muhtemel olandır.

adana yı köy sanan insan

gercekten ama gercekten cahil olan insan türüdür... homo saphiens olduguna kuşku duydugumdur... adanalıyım diye değil bu yorumlar, "aaaa diyarbakır da bar var mı yaaaa" diye agzını gere gere konusan gerizekalıya da tepkimiz aynıdır.

(bkz: demet akalın garrysi)

taytına bakan erkeğe kızan kız

taytına bakmak da nedir? sorusunu kendim kendime sordurandır... insan tayta mı bakar yahu bacaga desen kalcaya desen neyse de tayta bakmak da ne derim ben??

(bkz: pantola bakmak)
(bkz: strapleze bakmak)
(bkz: ne bahıyon la)

cevahir kirişçi ile erman kuzu nun kardeş olması

dizi izlemekten kafayı yemiş ya da yiyecek olan insan önergesi...

türk islam mührü yeryüzüne vurulacaktır

(bkz: dikkat et de yeryüzü sana vurmasın)
(bkz: etki tepki)

bir nesil sözlükler uğruna telef oluyor

dediklerinde doğruluk payına rastlansa da bunu yazanın yazar olmasından mütevellit yeterince ironik ve bir o kadar kafa karıştıransı açılım...