bugün

maddi durumu iyi olan bayandir.
muhtemelen kendisi herhangi bir marka otomobil sahibi olamayan insanlar tarafindan kiskanildiklari icin gundemden dusmezler.
islam dininde aşırı lüks içinde yaşamak hoş karşılanmaz, hele ki böylesine fakir bir toplum içinde. fakat başlıkta konusu geçen kişilerin dini islam olmadığı için bir sorun olmasa gerek.
müslümanın lüks kullanması haramdır sözü nerden çıktı. yazarlarımız fetva veriyor sanırım. kuranda yazıyorsa öyle bişey söyleyecek sözüm yok ama. zannetmiyorum öyle bi yasağın olduğunu. tabi benim de dikkatimi çekiyor ama o değil. sultançiftliğinde oturup porsche cayenne/q7/x6 kullanan kuro.
bir tur versin gerisi hikaye benim için dediğim bayandır, hacı araba 4500 cc ne türbanı ya hala orada mısınız?
* * *
sahabeler kendi zamanlarinda maglumunuz teknoloji pek gelismis olmadigi icin, develerle yolculuk yaparlardi. ve cok cinsli, kendi zamanlarinda oldukca pahali develere sahip olanlari vardi. cinsinin ismini de yazacaktim da aklimda degil su an.
kiyas yapacak olursak pahali otomobil kullanmak haram olmaz.
lukse duskunluk uygun olmayabilir, para, mal, mulk bir muslumanin herseyi, en degerlisi olamaz. sahabelerin de en degerlisi o sahip olduklari mallar degildi. gerektiginde feda etmesini cok iyi biliyorlardi.
budur. yargilamak, hesap sormak kimseye dusmez ama zekatini da veriyordur.
infaki da sadece kendini baglar.
PARANIN YÖNÜNÜN NERESi OLDUĞUNU GÖSTERiR.
bir 28 şubat manşeti.

daha sonra bu sözü söyleyenlerin annelerine q7 hediye edildiğinde çarşaf giydikleri görülmüştür. cümle içinde bile kullanılmıştır.

-ben q7 gördüm, annemin q7 si var.
yüksek ihtimal kocası zengindir, kendisi okumuştur fakat çalışmıyordur.

(bkz: soner yalçın)
(bkz: siz kimi kandırıyorsunuz)
ferrafi california GT kullanan türbanlının yanında kale alınmayacak insancıktır..
müslümanların zengin olamayacaklarını düşünenlerin garipsedikleri türbanlı bayandır. audi q7 kullanabilmesi için bir bok yemesine de gerek yoktur, iğrenç fikirlerinizi kendi aklınıza saklayın. converse giyen solcuyu sevdiğiniz gibi sevmelisiniz bu türbanlıyı.

103 bin euroluk araba alıyorsa, geliri muhtemelen aylık 30-40 bin eurodur. bu durumda 103 bin euroluk bir araba almak, müslümanın müslümanlığına zarar vermeyecektir. islam'ın şartları ve "yapsanız daha iyi olur eheh" dediği şeyler vardır, bunlara uyduktan sonra istediği her haltı yer. sıçtığı klozete altın döşeten insanın yaptığı islam inancına göre günah olabilir fakat iyi bir araba almak, para olduktan sonra kimse için problem değildir.

dipnot: agnostik dawkinssporluyum.
(bkz: audi q7 nin arka koltuğunu kirleten azgın kız)
audi q7 kullanan mini etekli bayan denildiginde hic bir sey ifade etmedigi gibi bu baslik da hicbirsey ifade etmiyor.
kiskanildiklarini itiraf etmek daha manidar.
türbansızların müslüman olmadığını, rahatlıkla audi q7 kullanabileceğini söyleyen kişinin saçmalığı.
(bkz: quaresma kullanan türbanlı baağyaan)
türkiyede yer kapatmaya geldiği her halinden belli olan audili arap ve 2 zevcesinden daha iyi olan durum.
her türbanlı müslümanmıdır mayk? ama müslüman sayıyorum, demek ki quattro 7 'ye binebilcek ekonomik gücü varmış biniyormuş sorun değil.