bugün

entry'ler (109)

giresun da valinin tuz uygulaması

adam genelge göndermiş her tarafa. restoranlarda, masaların üzerinde artık tuzluk bulundurmayın diye. tavsiye niteliğinde güya; ama kusura bakmasın böyle tavsiye olmaz. restoranlarda bazı yemekler neredeyse tamamen tuzsuz gelir. nasıl lezzet alacak vatandaş.
düşünsenize giresun' a gittiniz ve restoranda yemek yediğiniz esnada tuz ararken, garson size şunu diyecek:
efendim tuzlukları masadan kaldırma kararı alındı.
vali bey gitsin okulları denetlesin, kamu kurum ve kuruluşlarını denetlesin, eksiklerini gidersin, sonra sosyal konulara girişsin.

otogar esnaflarının şerefsiz olduğu gerçeği

sadece fiyat mı? menfaatleri olmadan adama su vermezler.

bdp li ölünce şehittir

bdp toprağını savunduğunu iddia ediyor, o bakımdan ölürsek şehit oluruz diyorlar. doğuda iş makinesi yakmak, yol yapımına türlü zorluklar çıkarmak da neyin nesi? halkın refahına engel neyin nesi? bazı ilçelerde nehir akıyor ama musluktan su akıtamıyor belediye. bu mudur çalışmak, vazife başında olmak? yazıktır, günahtır. ha buna da kılıfları var, memleketimiz işgal altında elimiz hizmet yapmaya gitmiyor diyorlar. tıpkı dağdakilerin ''neden namaz kılmıyorsunuz'' sorusuna: topraklarımız işgal altında namazımız kabul olmaz demeleri gibi bir şey bu. böyle başlıklara denecek tek söz var: geçiniz..

pkk yı desteklemeyen bdp li

öyle bir bdp li gösterin gidip ayakkabısından su içeyim.

bdp li ölünce şehittir

şehitliği iyice bir dilenci felsefesine çevirdiler. kolay mı şehit olmak. o zaman avrupalılar da osmanlı seferlerine engel olurken şehit oldular. maksat toprağını korumaksa al sana şehadet örneği.

bdp li ölünce şehittir

islam dinine türlü saçmalıklarla gizliden saldıran hiçbir allah kulu şehit sayılamaz..

gece yarısı 9 dan sonra sokakta sürten bayan

ak partili, dindoş dedikleriniz saat 21 de yatağa mı girerlermiş? ben 01 den evvel uyumam mesela. düz mantık bakmayı bırakın artık. ayrıca kadın da olsa istediği saatte çıkıp gezebilir. karşılaştığımız zaman dik dik gözlerinin içine bakmak yerine güven telkin etmeliyiz ki hanımlar evde sıkıldıkça gece yarısı da olsa çıkıp hava alabilsinler. ama biz dindoşuz ya güya, tahammülümüz yoktur kadının gündüz vakti bile dışarda dolaşmasına.
veyl olsun böyle düşünenlere...

can alıcı şiir dizeleri

bende yok sabrı sükun, sende yok vefadan zerre.
iki yoktan ne çıkar fikr idelim bir kere..

gecelerin vazgeçilmezi

trt belgesel takılmak.

seks sonrası uyumak

harika bir iştir.

askerlik anıları

bizim bir binbaşı vardı 50 kişilik birlikte her gün gelir, otoket bilen var mı otoket der giderdi.
inşaat mühendisi arkadaşa harç yaptırır badana yaptırırlardı. hala gülerim aklıma geldikçe.

0531 799 91 08

geçen işteyim biri geldi:
-hemşehrim buyur.
-biri beni aradı ve savcı olduğunu söyleyip 50 bin tl istedi.
-arar mısın o kişiyi, numara duruyor mu?
-arayayım abi konuş.
-alo kiminle görüşüyorum?
-ben savcı hakan, hemen bu adam vereceğim hesaba 50 bin tl yatırsın.
-ulan şerefsiz, şerefsizler ne zaman savcı oldu? gel sen buraya gel.
-bekle ulan geliyorum, savcıyla bu şekilde konuşmayı göstereceğim sana.
geliş o geliş arkadaşlar. adam hala geliyor.
vatandaş oh deyip, rahatladı ve usulca gitti.
bu durumlarda dava falan açmayın, kullandıkları numaralar açık hattır. devletin kağıt israfına neden olmayın. sadece telefonu yüzlerine kapatın. kapatmadan ne diyeceğinizi zaten biliyorsunuz..

facebook ta gördüğü her şeyi paylaşanlar

haftalık girenler, aylık girenler de vardır. adam bir geliyor toptan aylık vazifesini yapıp gidiyor vatan millet için.

türkçeyi sal a bindirip sel e verdiler

-sal, -sel eklerini inatla ve marifetmiş gibi kullananların dikkatinedir. Yavuz Bülent Bakiler -sal, -sel eklerinin türkçe olmadığını ispat ediyor. merak eden bakar.

yedi yaşındaki çocuğu kuran kursuna göndermek

çok mantıklıdır, zira hafızlık için 3 yaşından kuran a başlatılanlar var. hiç öyle gelişmemiş ülke uygulaması olarak bakmayın. osmanlı devleti nin 600 yıl nasıl ayakta kaldığını araştırınız. din demek gericilik demek olmuş. yanlışsınız. dinini hakkıyla, layıkıyla yaşayan hiçbir toplum ezilen toplum olmayacaktır, daima çığır açan toplum olacaktır. fatih çağ kapatıp, çağ açmamış mıdır?

hepinizi adam edicem olum

bıkmadan açıklama yaparak yanlış anlaşılmaları gideren beyefendi bir yazar. aynı zamanda uygar.

kızına sevgilinle aran nasıl diye soran baba

anlayışına kurban diyesim gelen baba tipidir. ama helal olsun, dünya görüşü kendince gelişmiştir, saygı duymak gerek. baba o, kız onun kime ne?

dünyada son 67 saniyen kalsa ne yapardın

geçmişin muhasebesini yapmaya çalışırdım.

ırkçı kürtlerin yahudi sevgisi

bu sevgi 80 lerde başlar, ırak işgaliyle zirve yapar.

sürekli kürtler aleyhine başlık açan tipler

uygar insanların ırk kelimesini hafızasından silmesi gerektiğini, ırkçılık yapmayacağını, aslında ırkçılığın fransa nın uydurması olduğunu, ari bir ırkın olmadığını bilemeyen kişilerin açtığı başlıklardır.