bugün

adana'nın ikinci üniversitesi olacaktır.
rektörü atanmıştır (bkz: prof dr adem ersoy)
rektörlük binası geçici olarak organize sanayi bölgesine kurulacaktır.
hayırlı uğurlu olsun Adana'ya.
dünyanın en büyük 3. narenciye gen bahçesinin olduğu alana yapılacak olan üniversitedir.

adana da yer kalmamışta.
görsel
görsel
adana'lı olmama rağmen henüz bugün varlığını öğrendiğim üniversitedir.
şimdilik sadece tartışma ve olmayan üniversiteye bürolar açmak ile gündeme gelen adana halkının merakla beklediği projedir.
Bu sene öğrenci almaya başlayacak üniversitedir.
kampüsünün nerde olduğunu it gibi merak ettiğim üniversite. aydınlatın hemşerilerim.
TBMM'de 31 Mart 2011'de kurulması için çıkan karara karşın henüz öğrenci almayan üniversitedir.
işin bokunu çıkarmak deyiminin karşılığını bulmak için bu üniversitenin yardımcı doçent kadrosu için akademisyen ilanlarına bakmamız yeter.
Turizm işletmeciliği Bölümü'ne alınacak 1 kişilik yardımcı doçent kadrosu için, "Turizm alanında yüksek lisans yapmış ve sırt çantalı turistlerin seyahat motivasyonları konusunda doktora yapmış olmak,
işletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü'nde yine yardımcı doçent kadrosunda görevlendirilecek 1 akademisyen için getirilen, "Cinsiyet eşitsizliği ve bilişim sistemleri konusunda doktora yapmış olmak",
Malzeme Mühendisliği Bölümü'nde görevlendirilecek 1 kişi için de "Filtreli vakum ark yöntemiyle üretilen çinko ve kalay oksitlerin karakterizasyonu ve üretimi alanında doktora yapmış ve optik filmler alanında 5 yıl tecrübesi olmak...

Hiç yormayın kendinizi sayın rektör Adem Ersoy... Doğrudan bu arkadaşların ismini yazıverin de bu insanlar bir an önce hiç öğrencisi olmayan okulunuzda işbaşı yapsınlar. Sayın rektör durumu tebessümle soran gazetecilere de "Türkiye'de her ilde üniversite açılınca öğretim üyesi bulmakta sıkıntı yaşanıyor. ilanda nitelikli şartlar yasal uygulamadır. Bu iş yasaldır ve teknik olarak doğrudur." Her kim ki suçlandığı konuda yaptığı açıklamada "yasal, hukuki, doğru" kelimelerini kullanıyorsa bilin ki o o haltı yemiştir. Yaşadığı o suçlu psikolojisi bu kelimeleri kullandırtır zaten... Yasalmış, yasal tabi de "doktora yapma tezleri" nedir yahu? Mal mıyız biz yahu? Aynı konuda doktora yapan kaç kişi olabilir? Ben söyleyim, sıfır... Her şeyi anladım da etik değil, etik...Etik demek ahlaki demek.
yönetim bilişim sistemleri için yazmayı düşündüğüm üniversite. aslında aydın ve sakaryayı da yazıcam ama bunun dersleri diğerlerinden farklı. çok daha dikkatimi çekti. seyhan'da yaşayan ya da oralarda bulunmuş olan yazarlarımızın beni birazcık aydınlatmasını rica edicem.
adana'da bulunan ikinci devlet üniversitesidir. adana gibi türkiye'nin beşinci büyük kentinde hiç vakıf üniversitesi olmaması ayrı bir konudur ki, bence olmalıdır.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, insan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, işletme Fakültesi, Turizm Fakültesi olmak üzere 9 fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Fen Bilimleri Enstitüsünden oluşmaktadır.
Bu sene tercih yapacak arkadaşlara tavsiye sakın ola yazmayın niye diye soracak olursanız bakınız nedenleri aşağıda sıralıdır.

1- Öncelikle kampüsü olmayan bir universitedir. Her nekadar 2 seneye kampus hazır olur denilse de hiç bir çalışma başlatılmamıştır.

2- %100 inlizce eğitim veren universite sloganıyla yola çıkmış universite olmasından dolayı hocalar egoda tavan yapmıştır.

3- Okulda az kız olmasından dolayı her 5 erkek 1kıza yazmış kızın ego tavan yapmıştır. Bu nedenden dolayı ogrencilerden geneli yalnızdır.

4- Yadyo binasının tek sosyal aktivitesi langırttır. langırt oynayanlar hep aynı kişilerdir.

5- Yadyo binasının tek elle tutulan yanı terasının bbulunmasıdır. Terasında son katta bulunması ve asansör kullanımının yasak olmasindan dolayı sınıfta oturmak daha caziptir.

6- Zaten az kişi okuyor illa bizi de erasmusla yurt dışına gönderirler hayaline sakın kapılmayın. o tür etkinliklere sadece yalakalar katılabilmektedir.

7- Yılbaşı kutlamaları vs vs gibi etkinlikler yemekhane denilen bodrum katında yapılır ve öğrenciler havasızlıktan bayılmakla burun buruna gelirler.

8- Kantinde takılan belirli gruplar vardır. Kantinin sahipleri diye adlandırılırlar. onları görüp tiplerine sövmeden günü tamamlamanız zordur.

9- Bir tokatlık canı olan yurdum insanlarımızın okulda mafya havasında takılmaları sık görülen bir durumdur.

10- 200puan ile okula yerleşen genclerimizin 500 ile yerleştim havasında olmalarına bir türlü anlam verilememiştir fakat bu konu uzerinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Benden size tavsiye universite yılları bir daha geri gelmeyecek bu nedenle gidebileceginiz en iyi universiteye gidin gerekirse bir sene daha bekleyin.

Bu yılları dolu dolu yaşayın zira yalaka degilseniz kesinlikle tavsiye etmiyorum.
yeni kurulan ve kadro ihtiyacından dolayı tercih edilmesi gereken adana üniversitesidir.

hayır yani şimdi keşke adanaya dönme fırsatım olsa. sen buraya git, notları yüksek tut hocalarla iletişimin de gerçekten iyi olursa kim bilir, sen de bir öyp'li olabilirsin...
kendini rapçi sanan bir öğrencinin saçma sapan bir okul tanıtım videosu çekerek (kendi çapında) hem kendini hem okulu rezil ettiği bir üniversite.
Siz siz olun başka seçenek varsa yazmayın . Bu ve bunun gibi öğrenciler dolu şimdiden söyleyim ..
Sabah akşam bilim ve teknoloji üniversitesi açılıyor, ama hala düz ovada trenlerimiz kanatlanıp uçuyor. ilginç bir ülkeyiz.

ilk defa duyduğum üniversite. Anlaşılan hiçbir yerde pek duyulmamış ki sözlükte bile iki üç entryle geçiştirilmiş.
Adında bilim geçince burda iyi bilim yaparlar mı acaba diye düşündüğüm üniversite. Pek sanmıyorum Neyse ki yazmadım.
Güneşi delici nükleer silahlar üretiliceğini söyleseler inanırım, bugün güneşe sıkan yarın bilim ile ilim ile teknoloji ile güneşi patlatır...
Adana bilim ve teknoloji...
Sosyal medya da paylaşılan ve Adana da meydana gelen trajikomik olaylara bakıp (Adana için bir genelleme yapılamaz ki, bırakan adanayı yurdun çoğu yerinde bu durum geçerli. Maksat latife olsun) üç kelimeyi bir arada olumlu bir cümle içinde kullanmak imkansız iken biz üniversitesini kurmuşuz.

https://youtu.be/LPb_ZR7G0wU
Çoğu üniversite ise eş amca dayı kardeş yeğen kuzen akraba aile şirketi konumunda ve peynir ekmek gibi dağıtılan akademik ünvan ve diploma cennetinde, Celal hocanın üniversite diye söze başlayanlara "aaa Türkiye de üniversite mi var" diye şaşkınlığı ile cehaletini belli ederken...
Neyse, hayırlı olsun efendim.
Bekliyoruz, mesela soğuk denizlere has somon balıklarının Adana da üretip Norveç gibi balıkçılık da pazar olmayı.
Burada biri kalkıp " teknoloji canım, cep telefonu yapar bunlar" demesin. Teknoloji ve bilim sadece yazılım değildir.
görsel
Allah'ın unuttuğu bir köşede bir kolej lise çakması binası olan üniversitecik.
Konyali bilim adamlarina rakip adanali bilim adamlari yetistirecek universite.