entry'ler (31)

patlak lastik almak

az kullanılmış ise ucuza alınıp yama yaptırıp kullanılabilir.

çocuk nasıl yapılır sorunsalı

öğrenmek isteyenler için onlarca internet sitesi açılmış olan eylem. fakat hasmetlilerimiz her birini itinayla engelliyorlar

kapıdan aniden uzaylı girse verilecek tepkiler

ben elfim, ayanı denk al.

sözlükçülerin seks yaptıkları en ilginç yer

aklım aq. hiç seks yapmadım. çok istiyom.

ösymnin katsayı puanını kaldırması

yök başkanının bu kararın geri alınmasıyla ilgili öneride bulunduğu olay.

sözlük yazarlarının favori süper kahramanları

hangisini seçsem diye düşündüm fakat seçim yapamadım ama bir tane söyleyecek olsam green arrow derdim.

1- green arrow
2- batman
3- nightwing
4- red arrow(roy harper)
5- flash(wally west)

edit; neden batman değil de green arrow ben de bilmiyom. aslında batman her şeyiyle green arrow'a bin basar ama yine de green arrow diyom.

meta sözlük

19 girimin ve 5 başlığımın olduğu sözlük. oldukça fakir garip bir sözlük. resim desteği bile yok. ama yine de güzel.

türk olmasan ne olurdun

endonezyalı olurdum ya da malezyalı, belki de çinli ya da moğol. fakat en çok istediğim amazonlarda avlanarak yaşayan kabilelerden birinin üyesi olmak olur.

kore dizi klişeleri

amerika'ya gideceğim her şey güzel olacak.
bu hastalığın tedavi edilmesi amerikaya gitmek gerek.
o çocuk x holding'in varisi sense sıradan bir korelisin!

türkiye de en sevilen azınlık halk

lazlar ve tatarlar. bir de ben varım tek elf olarak kendimi de çok seviyorum. vakti geldiğinde bu ülkede modern dünyanın ilk elf krallığını kurduğumda hepinizi azınlık yapacağım ve seveceğim.

otostopla dünyayı gezen kızın türkiye fotoğrafları

kız bildiğin eşekçi hayranıymış. ulan türkiye dediğin onlarca bölgeden oluşuyor. doğru karadenizi ayrıdır, orta karadenizi ayrıdır, batı karadenizi apayrıdır, erzurumu başkadır, vanı başka hakkarisi başka, izmiri aydını ayrı bir ülkedir mersini adanası ayrı ülkeler, istanbul başlı başına bir kültürdür, trakya başlı başına bir devlet. ama sen gel kürtleri çek kürt şehrini çek salla, böyle bir türkiye özeti olamaz. rezillik.

kız yazarların evlenirim bunla dediği erkek modeli

görüntü ya da cepte bariz üstünlüğü olan erkek modelidir. çünkü kızlar oldukça sığ düşünceli yaratıklar olmakla birlikte dünyada her şeyi maddi olarak algılamaktadırlar.

arap birliği varda turan birliği niye yok

çünkü türkler güçlü olduğu için. bugün arap devletlerine bir kemik atsan hepsi birbirini yer. aynı şeyi türklere yaptığında türkler o kemiği verenin deliğine sokar.

orta dünya

Smaug'un koskoca şehirleri ırkları yok edip sonra da tek bir insan tarafından tek bir okla öldürülmesiyle benim gözümde tüm itibarını kaybetmiş olan kurgusal evrendir. hayır yani ejderha bu kadar kolay öldürülebiliyorsa neden orklar daha öncesinde gidip ejderhayı öldürmeyip beklediler madem?

tanım; jrr tolkien tarafından kaleme alınmış, büyük kısmını bugün christoper tolkien'in derlemeleriyle birlikte okuyup izlediğimiz spekülatif kurgunun içindeki kurgusal dünyadır. bütün bu olaylar günümüzden yaklaşık 12-15 bin yıl önce yaşanmış kabul edilir.

kırmızı ayakkabı giyen erkek

farkındalık yaratmaya çalıştığını ya da moda zevk vs şeyler saçmalayarak bunun normal olduğunu savunacak olan erkektir.

kadın ve erkek arasındaki fark

kadınlar kendi mutluluklarını düşünür, bencildir, fiziksel görüntüye erkeğe göre çok daha fazla önem verir, erkeğe göre daha çok karşı cins meraklısıdır.

instela

bok gibi reklam yapan site. uludağ sözlüğü kullanmama sebebim reklamlardan başka bir şey değildi. şimdi girdiğimde gördüm ki uludağ da tasarımı değiştirmiş sadeceleştirmiş güzel olmuş. ilginç şekilde ilk açtığımda her tarafta gördüğüm reklamları görmedim giriş yaptıktan sonra. şu an bildiğin hiç reklam görmeden bu entry'yi yazıyorum. instela'daysa her yer o kadar reklam ki sitede reklama tıklayıp saçma sapan bir yere gitmemek imkansız gibi bir şey. sitede her sayfa yüklenmesinde tam sayfa reklam görüyorsun. sonra sayfanın en üstünde reklam var sonra girilerin üstünde reklamlar sonra duyuruların üstünde reklam var. her yerde bok gibi reklam var.

dün itibariyle bıraktım reklamlar yüzünden ve meta sözlüğe geçiş yaptım. orada da çaylak olduğum için buraya yazıyorum.

instela

itü sözlük'ün modern arayüzüyle kullanıcılarına sunduğu yeni sözlük. her ne kadar yeni yazarlarından şikayet ediyor olsam da çok kolay kullanımı olduğundan uludağ sözlük ya da ekşi sözlük'ten kat be kat iyi olan sözlüktür.

araba aldıktan sonra mesaj atan eski sevgili

kesinlikle net krodur, kendine alttan bakarak kendini yukarıda gören insan tiplemesidir. kahrolsun bazı şeyler tümcesindeki bazı şeylerdendir.

rasim ozan kütahyalı

bağırmaktan başka bir şey bilmeyen siyaset ve spor yorumcusudur.