bugün

entry'ler (85)

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

Prestij filminde Tesla'yı oynayan kişinin David Bowie olması.

hayatının aşkına çiğköftecide rastlamak

karşılıklı çiğköfteye limon sıkmakla devam eden olayların başlangıcıdır.

insanoğlu kaç günde bir yıkanmalı sorunsalı

yazın metrobüse binecekse dakika başı banyo yapmalıdır,çekilmiyor efendim o sıcakta o koku

anne darlaması

Dua et ki kadınsın dua et ki anamsın şeklinde insanı krizlere sokabilecek darlamaların anne tarafından gerçekleştirilenidir.

filozof sayılmak için gerekenler

Sorduğun sorulara cevap bulamamak.

sözlük yazarlarının ilişki durumu

Beni beğeneni ben beğenmem,benim beğendiğim beni beğenmez (bkz: 404 not found)

ateist görünce yapılması gerekenler

saygı göstermektir.

4 ağustos 2013 roger waters istanbul konseri

199.kez duvarın kırılacağı konser ya da gidemeyeceğim konser de denilebilir.orda olmak vardı be sözlük dertliyim çok.

size surat asıp başkalarına gülen kız

o kız sizden hoşlanan kızdır.

ersin karabulut

Keşke onun yaşı sabit kalsa,ben büyüsem sonra da evlensek dediğim yetenekli kişilik.Sandık içi mutlakda her evde bulunmalıdır ayrıca (bkz: sandık içi 2)

her namazdan sonra başbakanımıza dua etmek

Allahım sen kendilerine akıl fikir ver ile başlayıp bize de sabır ver diye bitirilen namaz sonrası duadır her namazdan sonra yapılırsa kabul olması muhtemeldir.

en yakındaki kitabın 88 ci sayfasındaki 1 ci cümle

"...isterlerse bana vurabilirler,direnç göstermem." (Vadideki Zambak)

instagram

bu aralar oldukça popüler olan fotoğraf paylaşma platformu
filtreleri hoştur bir de içinde sahilde yataken denize karşı uzattığı ayaklarını çekip paylaşan kızları bulundurur
(bkz: instagood instamood)

gezi parkı na ne yapılmalı sorunsalı

Gezi parkı park olarak kalmalı şeklinde çözümlenebilecek sorunsal.

başbakanı dinliyorum gözlerim kapalı

Dinlerken gözlerin açık veya kapalı olması durumu katlanılabilir kılmaz yine de dinlemeye mecbursanız en azından görmemek için gözlerin kapatılması faydalı olacaktır.

yıldız teknik üniversitesi

Mimarlık fakültesinin taşınıp taşınmayacagını merak ettiğim okulum olma adayı yerdir.Bilgisi olan varsa yanıtlamaktan çekinmesin.

minibüste en arka cam kenarında oturan insan

Eger zayıf biriyse her tümsekte bir metre zıplayacak olan kişidir.

shine on you crazy diamond

dinlerken sizi bir kulenin en üstüne çıkarıp ordan aşağı iten tuhaf bir şeydir,muhteşem bir şeydir.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/aslinovya

necip fazıl kısakürek

Sanattan anlayan ve anlamayan herkesin hakkında atıp tuttuğu kelime ustasıdır.
Sırf fikirleri sana uymuyor diye güzel yapılmış bir işi kötüleyebiliyorsan,ister dibine kadar sağcı ister dibine kadar solcu ya da ne halt olursan ol,dar görüşlü ve yobaz olan sen olursun.Düşüncelerine katılmadığın için Necip Fazıl kötüdür diyen kültürlü,eğitimli insan eyvallah,görüşlerini beğenmediğin için Nazım Hikmet kötüdür diyen bilgili,aydın insan sana da eyvallah,siz sanattan anlıyorum ayaklarına devam edin bozmayın hiç.