bugün

entry'ler (26)

kekemelik günlüğüm

Epey Zaman geçti şuan damlayı kullanmıyorum . Hala var ama takmıyorum iyi gibitim

kekemelik günlüğüm

Merhaba Arkadaşlar 24 yaşındayım , adımdanda anlaşılacağı gibi ben bir kekemeyim . Yıllarca kekemelikten kaçtım , insanlardan sakladım hatta kendimden bile sakladım . Bazı zamanlar azaldı bazı zamanlar çoğaldı , bu güne kadar gelebildim . Şimdi kekemeliğe savaş açtım ve bu savaşıda burada paylaşacağım hergün neler yaptığımı anlatacağım . bugün beni rahatlatması amacıyla psikiyatr ilaç yazdırmaya gittim , kekemeliğe faydası olabilir diye nörödol damla verdi bu damlayı 2 damla ile başla sonra yavaş yavaş artırarak 10 damlaya kadar çıkar sabitle dedi . Ben de tesiri çabuk olsun diye 4 damla ile başladım . Bu satırlarıı yazarken ilacın 20. dakikasındayım .
Ben kendimi denek olarak ortaya atıyorum Allah'ın izniyle ben kurtulacağım ve benimle beraber tüm kekemelere örnek olacağım . Allah Yar Ve Yardımcımız Olsun .

Damla sayısını 10 a çıkarttım , çok uykumu getirmeye başladı . Kekemelik hala devam ediyor . 2 yi söylerken , adımı söylerken sıkıntı çekiyorum . Hayırlısı bakalım inşallah kurtulacağız

şimdi anadolu üniversitesinde kurulu bulunan dilkomun başkan'ı bülent toğramın konferansına katıldım . kekemelik hakkı'nda bilgiler verecek galiba ama daha vermedi tanım yapmaktan hiçbir takdim teknik vermiyor . bugün hatay da konferans veriyor .

2. Gün . Bugün damla sayısını 6 ya çıkardım sabah kahvaltıdan sonra 1 bardak suyla beraber içtim .
Değişiklik var mı bilmiyorum daha pek etkisi yok gibi Ama dün konferansta söz aldım , geçen sene gittiğim pata tuzağı kekeme merkezleri Hakkında konuştum . 1-2 sefer takılsam da konuşacağım kelimeleri kekelemeyeceğim kelimelerden seçtim . Medeni cesaretimden beni kutladılar sonra Herkes alkışladı hava'ya girdim .Bakalım bugün Nasıl olacak yazmaya devam edeceğim .

3 diyelim ama Her gün yazamıyorum . Bugün nörödol damlayı 10 damla damlattım . Dün piknikteydik , epey güzle bir gün geçirdim . Sevdiğim kızla beraber akşama kadar takıldık herşey çok güzeldi . Ta ki çekildiğimiz fotoğrafları atarmısın diyene kadar . Fotoğrafları beğenmemiş silmiş . Daha konuşmadan yok diyor anlayacağınız . Hayırlısı olsun . Beni kaybeder , kaybeden o olur . Bu satırları derste yazıyorum . Allah var gam yok . Allah'ın izniyle kurtulacağım .

27 nisan 2016 bursa patlaması

Korkmuyoruz şehadet şerbetini içmekten korkmayacağız tüm zalimlerin canını almadan . Yaralılara Acik şifalar diliyorum .

şaka maka sözlük kızlarının çok güzel olması

Güzel demeyelim arkadaşlar sadece bakımlılar . Çirkin kız yoktur , az votka vardır ...

ivan bebek

Tanıdıktan sonra hayatımda duymadığım , görmediğim küfürleri öğreten örnek şahsiyet .

pro evolution soccer 2016

Adam 2010 da 2016 pesin entrysini giriyor bravo valla baya ileri görüşlü. Öldümü kaldı mı bilinmez .

kürt olmak benim kaderim

Kürt olmak senin kaderin ; birşey demiyoruz , kardeşiz . Ama pkk'yı meşru görmek , ona destek verip , yediğin kaba pislemek ve soysuzluk etmek : hiç kusura bakma ama orusbu çocukluğudur .

kekemeemre

Hoşbulduk kardeşim . Teşekkür ederim eyvallah .

dünyanın berbat bir gezegen olması

Dünya berbat değil . Dünya çok güzel , sadece içindekiler kirletiyor ...

9 yaşındaki kıza türban taktıran zihniyet

Yorumlara bakıyorum ; herkez muhalefet olmuş , herkes olumsuz bir durum gibi konuşmuş . Maddeler halinde soru sorarak yazarsak ;

1. 9 Yaşındaki bir kız çoçugu'nun türban takması seni ne ilgilendirir .
2. Böyle bir entry giriliyor. Neden ? 9 yaşındaki bir kız çocuğu mayo giyiyor , yada bikini giyiyor diye bir entry göremiyorum , Neden ?
3. Sizler kendi görüşünüzü başka insanlara empoze etmeye mi çalışıyorsunuz ?
4. Özgürlük var ise neden insanların kılık kıyafetine karışıyorsunuz ?
5. Küçük yaşta bir müslüman çoçuğun alışması , islam'i yaşamı öğrenmesi amacıyla yapılan bir duruma neden karşı çıkıyorsunuz ?

Diyeceğim şudur ki ; insanlar giydiklerinde özgürdür . Çarşaf da giyse bikini de giyse sanane ... Ortada yanlış bir durum yok . islami yaşamı öğrenmesi , alışması amacıyla yapılabilir . Sözlerime bir hadisi şerif ile bitiriyorum .

Değerli Kardeşimiz ;
Kız çocuğu buluğ (ergenlik) çağına girince yani adet görmeye başlayınca başını örtmesi gerekmektedir ...

Bu konuyla alakalı Aişe (r. anhe) annemiz şöyle rivayet eder :
“ Kız kardeşim Esma binti Ebu Bekir üzerinde ince bir elbise olduğu halde Rasulullah (s. a. v) ’in yanına gelmişti. Muhammed (s. a. v) ondan yüzünü başka bir tarafa çevirerek :
−‘ Ey Esma! Buluğ çağına girmiş bir kadının şu ve şunun dışından el ve yüzünü işaret eder başkasını göstermesi doğru değildir ’ buyurdu .”

Ebu Davud 4104

Hayırla Kalın ...

güç mü zeka mı

Tabiki zeka , güç olsaydı hayvanlarla insanlara yarışabilir miydi ? O yüzden zeka , gücü alaşağı eder . En güçlü hayvanlardır . Örneğin fil devasa büyüklüktedir. Filin taşıdığı yükü hangi insan taşıyabilir , ama insan o file hükmeder . Zekasıyla , aklıyla onu eğitir , hizmet ettirir.

turgut özal deyince akla gelenler

Bir konuşma sırasında 18 Haziran 1988 1989 yılları diye hatırlıyorum .Kendisini öldürmeye çalışan ve yaralayan saldırganı önce idam sonra ise 20 yıl ile cezalandırılmıştır . Cumhurbaşkanlığı dönemindede affetmiştir. Nasıl bir olaydı , hala anlam veremiyorum . Ama severdim , iyi insandı , Türkiye'yi dış sermayeye açmıştır . Serbest piyasayı ülkeye tam anlamıyla sokmuştur . Buda gelişen bir Türkiye ama köle gibi çalışan bir halk anlamına geliyor . Kanıtlanmamış bilgi olarak zehirlenerek öldürüldüğü söylenmemektedir.

timsaha tecavüz eden adam

Cesaretinden Tebrik Etmek gerek Adam doğa halinden kopmayan . En soğukkanlı hayvana ilişecek kadar korkusuz biri .

binali yıldırımın oğlunun kumarhanedeki fotoğrafı

Montaj bunlar Photoshop'lu sakın inanmayın ! .

ankara denince akla gelenler

Ankara başkent bide ulus Kızılay tbmm tobb an ka ra la.

kalp kırmadan ağzın kokuyor deme yolları

Abi yağlı yedin galiba vurmuşun sarımsağın soğanın dibine .

lionel carole

sute , gotu boka kokan ufacik bir bebe iken , dunyanin en iyi ligi olan fransa ikinci liginin gizli kalmis super yetenegini bulup getirdik. bi de 23 numara giyiyor jordan ya agam !

ilkay gündoğan

Alman milli takımını seçen bir oyuncu daha ama yolu açık olsun city de başarılar .

kıskanmayan erkek

Kıskanmayan erkek erkek değildir .Erkek kıskanır eğer kıskanmıyorsa kızı ihtiyaçları doğrultusunda kıllanıyordur sevmiyordur her gece tekme gibi niyeti vardır

komşunun yaptığı akıl almaz hayvanlıklar

Komşu Hakkı ödenmez ev alma komşu al demişler komşu komşunun külüne muhtaçtır . Acil birşey olsa komşundan yardım isteyecek Ada'm ol akıllı ol