bugün

entry'ler (68)

recep tayyip erdoğan a tayyip diyen tip

adamın adı tayyip mk neden tayyip demeyelim. hatta istersem dexer bile derim ahahah

her yazardan 1 sakinleştirici müzik tavsiyesi

five to one, the doors

rick and morty

neden böyle oldu? şak diye 10 bölüm atsalardı işte

the hateful eight

boş içerik iyi film. neden iyi? çünkü boş içeriği güzel görüntüyle izletiyor. hoş film

yazarlara whatsapp tan gelen son mesaj

ben neden burdayım amk.

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

cehennem başkalarıdır.

sartre

hem çağdaş hem dindar bir nesil yetiştireceğiz

(bkz: safsata)

sevgiliyle yapılabilecek en güzel eylem

sahilde biralarımızı yudumlarken birbirimize şiirler okumak olabilirdi. ama bilin bakalım ne yok?

türk erkeğinin en büyük sorunu

Türk erkeği olmaları olabilir.

müslümanlar modern hristiyanlardır

musevileri de katmak mümkündür bu bağlama. zira söz konusu üç inancın bir kesişme kümeleri vardır. çünkü aynı hikâyenin "update"leri olarak vardırlar. kökeni için: (bkz: mitos)

son cuma namazlarını kılmak

Yarım saat önce gerçekleştirmiş olabileceğim eylemdir. Malum ki chp (cehape) seçimi kazanırsa tüm camiler ahıra dönüştürülecektir. Ve ülke elli yıl geriye gidecektir. Hizmet veren dev projeler duracaktır. ilk on ekonomiye girmemiz hayal olacaktır. (Egonomi cogiyi yeenim) (bkz: ironi)

25 haziran 2018 ikinci osmanlı devletinin kuruluşu

ikinci son peygamberimizin önderliğinde kurulacaktır inşallah.
(bkz: ironi)

ofisine nihal atsızın resmini asan patron

önyargılı davranılmaması gereken kişidir. ihtimal, nihal atsız'ın sanatını sevmesi sebebiyle portresini ofisinde barındırıyordur. zira sanatçının romancılığındaki kalite su görürmez bir gerçektir fikrimce.

hüseyin nihal atsız

"yufka yüreklilerle uzun yollar aşılamaz.
çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağı'na"

20 bin tl bütçeyle yapılabilecek en iyi iş

cin filmi çekmek.

özgüven eksikliği olan erkeklere tavsiyeler

gözlerini kapatıp sokakta koşsunlar. ve bunu otuz gün aralıkla tekrar etsinler.

2018 turkiyesinde ne ile gurur duyuyorsunuz

gelismiş karayolu ağı ile gurur duyuyorum.

ailecek şaşkınız

ahmet kural'ın sıla'ya bakışı zorlama viralinin ardından çıkması bu ikilinin iticiliğini daha da artırdı benim gözümde.

börü dizisi

ciddi bir şekilde eleştirilmeyi hak ediyor. sırf milli temaları işliyor diye gerçek dışı biçimde övgü yapmayı zavallılık olarak görüyorum.

görsel efektler zayıf olsa da rahatsızlık verecek kadar değil. diyaloglar doğallığa yakın. çekimler kaliteli (kamera hareketleri). bazı yerli dizi klişeleri var. oyunculuklar ortalama. gereksiz uzatmalar fazla yok. konu derinleşeceğe benziyor.

mini dizi olduğu için tadında bırakacağına inanıyorum. umarım hak ettikleri desteği alabiliriler. türk dizi piyasasının geneline göre üst düzey kalıyor. ama yanındakilerin kötü olması bunu mükemmel yapmaz.

türkiye'de yaşıyorsanız yerli anlamda izlenilebilir dizi bulmak güç olduğundan da dolayı, izlenilebilir bir dizi olduğunu düşünüyorum.

vatan haini ilan edilmezsem sevinirim. yalnızca birinci bölümü izledim.

din ve pedofili

ortaya çıktığı dönemin kültürüyle alakalı olarak semavi dinlerce meşrudur.