entry'ler (17)

sözlükçülerin en iyi 10 doctor who bölümü listesi

10 ~ The Empty Child

09 ~ Amy's Choice

08 ~ The Impossible Planet

07 ~ A Good Man Goes to War

06 ~ The Pandorica Opens

05 ~ The Eleventh Hour

04 ~ Midnight

03 ~ Dalek

02 ~ The Doctor's Wife

01 ~ Blink

Sizlerin listesini de beklerim.

teknoseyir

Uzay Figürleri bölümü Favorimdir.

Levent Pekcan, Murat Gamsız ve Hamdi Kellecioğlu Başrollerde.

Bana göre Türkiye'nin (Hatta Asya Kıtasının) En iyi Resmi Youtube Kanalıdır.

Adamlar Tamamen Profesyonel ve Bu işten hiç bıkmıyorlar.

2011 yılından beri Yolları hep inişli-Çıkışlı oldu. Ama istikrarlı bir şekilde devam ediyorlar.

the twilight zone

Üç Beş Bölümünü izledim. Hiç Fena değil Rod Serling her bölümün sonunda "Ürkek Olmayın." diyor.

Ama benim gibi Ürkek biri bile korkmuyorsa insan niye Ürkek olsun ki izlerken?

Edit: Kelime Transferi.

Edit2: Kelime transferi derken Farklı bir anlam açabilecek kelimeyi uygun hâle getirdim.

zengin kız fakir oğlan

2. Sezonda ki "... Gün Önce" temalı bölümleri ile Pek çok BBC hatta NBC dizilerini sollamıştır.

inanmayan başlasın 2. Sezon 10. Bölümden itibaren.

yusuf yusuf

hiç izlemedim fragmanı berbat. Ama tuhaf bir şekilde Halit Emmiye güldüm.

NOT: bilen mesaj atsın.

Fragmanda otobüsteki çocuk bir şey diyor Halit Emmide "Benim çıktı bak. LAAAA!" diyor.

ne diyor o çocuk?

dizimax

süper bir dizi kanalı dördü birden süper.

mutlaka izlenilmesi gereken bilim kurgu dizileri

Star Trek: The Original Series.

Star Trek: Deep Space Nine.

Doctor Who.

The Quantum Leap.

peter capaldi

Kardinal karakteri ile döktürürken.

Doktor olarak çok kendini salamıyor. Listen ve Flatline bölümlerinde süperdi ama diğer bölümlerde sanki Bedava Kaşarlı Tostuna oynuyormuş gibi Heves var ama Duyguyu veremiyor.

Yine de candır. Eccleston'ı ikiye katlar, Tennant'ı geçer, Smith'in gölgesinde kalır, ama Doctor Who iptal edilmiyorsa bu adam sayesindedir.

blink

Doctor Who en sevdiğim dizi değildir. (Star Trek dizileri en sevdiğimdir.)

Ancak ironik bir şekilde en sevdiğim Dizi Bölümü budur.

DVD'sini alıp izlemeliyim.

star wars episode vii the force awakens

Ön yargı kötüdür derler ama bence Güzel olma ihtimali çok düşük. Hatta The Phantom Menace'den bile kötü olabilir.

En azından The Phantom Menace'ı Fox yapmıştı.

Edit: 'Hatta' yazacağıma 'Hattan' yazmışım kimse Jabba'yı düşünmesin diye düzelttim.

quantum leap

Süper bir dizidir. Lee Harvey Oswald bölümü efsanedir.

Blink (bknz. Doctor Who) , Trouble with Tribbles (bknz. Star Trek: The Original Series) ve Trials and Tribble-ations (bknz. Star Trek: Deep Space Nine) bölümlerinden sonra Bilim-Kurgu Dizileri tarihinin en iyi Bölümüdür.

Teknik açıdan bakarsak Bilim-Kurgu Dizileri tarihinin en iyi Cliffhanger (bknz. To Be Continued) Bölümüdür.

star wars

Bir ara sevdiğim ama acayip Kasvetli ve iki sahnesinden birinde savaş olduğu için dayanamadığım Film.

Star Trek, Doctor Who, The Quantum Leap varken bu ne ya?

star wars 6 değiştirilen sahneler

Pek hatırlamıyorum ama bir kaç Değiştirilen Sahneden ziyade Değiştirilen Ayrıntılar var.

DA1: Darth Vader, imparator'u reaktöre atmadan önce "Hayır!" diye bağırıyor.

DA2: Wicket, gözlerini kırpabiliyor.

DA3: Max Rebo Bandosu genişledi ve Sy Snootles kukla yerine CGI Animasyonu.

DA4: Yub Nub Müziği yerine başka bir müzik çalıyor.

NOT: Bunları Tamamen kafamdan yazdım. Kaynak yok o yüzden. Çok ilginç bir hafızam var.

turist ömer uzay yolunda

The Man Trap bölümünün parodisi.

Geçen bir kanalda izledim The Man Trap'ı tesadüfen 1 hafta önce internette Turist Ömer Uzay Yolunda'yı izledim.

Aslında bayağı bir benzerlik var ama tabi Turist Ömer en büyük farklılık ki bana göre bu Film Yeşilçam'ın Papatyasıdır.

Ferdi Merter yazmış Turist Ömer Uzay Yolunda'yı bir de Dr. McCoy'u oynamış. Bir baktım Dizide de Dr. McCoy'u seslendirmiş.

Adamın elinden her iş geliyor. Helâl olsun ne diyelim.

the undertaker

Edge, Shawn Michaels ve Triple H gibi isimleri devirdikten sonra Brock Lesnar tarafından serisinin bitmesi çok büyük bir trajedi.

Bray Wyatt ile maça çıkacak diyorlar. Bence otursun eski maçlarını izlesin Bray Wyatt maç yapacak birini bulur.

doctor who

Bir Yabancı Dizi Kanalında, "A Good Man Goes to War" bölümünü izleyerek tanıştığım Süper Dizi.

ilk Seri'de Christopher Eccleston döktürüyor. Billie Piper'da fena değil sonraki Seriye nazaran. Favori Bölümüm "Dalek" Bölümü.

ikinci Seri'de David Tennant hiç fena değil ama bana göre ikinci Seri pek iyi değil. Favori Bölümüm "Doomsday" Bölümü.

Üçüncü Seri'de de David Tennant döktürmeye başlıyor. Freema Agyeman çok yetenekli. Favori Bölümüm (Klişe olacak ama...) "Blink" Bölümü.

Dördüncü Seri'de ise David Tennant doruk noktasına erişiyor. (Her ne kadar en kötü Serisi olsa da.) Favori Bölümüm "Journey's End" Bölümü.

Beşinci Seri ise Harika olan Matt Smith için orta ölçekli bir Seri. Karen Gillan fena değil. Favori Bölümüm "Amy's Choice" Bölümü.

Altıncı Seri ise Matt Smith'in ve Tüm Dizinin En iyi Seri'si Bana göre Alex Kingston'a helâl olsun. Favori Bölümüm "The Doctor's Wife" Bölümü.

Yedinci Seri ise Fena değil ama 50. Yıl için daha iyisini beklerdim. Ama tabi ki Patrick Troughton döneminden (1966-1969) kalma yaratıkların (Buz Savaşçısı ve Büyük Zeka) geri dönmesi de iyi aslında. Jenna Coleman çok iyi. Favori Bölümüm "Nightmare in Silver" Bölümü. Üstelik o bölümde Return of the Jedi'da Wicket the Ewok olarak tanıdığımız Warwick Davis oynuyor.

Sekizinci Seri ise Peter Capaldi harika oynasada hikâyeler zayıf ve yeni fikirlerin bulunma güçlüğü çekildiğinden ötürü biraz eski temposunu yitiriyor. Favori Bölümüm (Pek çok kişinin Seri'de sevdiği tek bölüm olan) "Listen" Bölümü.

Tabi Klasik Seri'ye göz gezdirmiş biri olarak Pek çok eski ismin dönüş yaptığında iyi bir ivme topladığını görmek mümkün. Mesela;

---SPOILER---

School Reunion'da; 3. Doktor (Jon Pertwee) ve 4. Doktor (Tom Baker)'a Yoldaşlık etmiş olan Sarah Jane Smith rölüyle Elisabeth Sladen bölümü güzelleştiren tek şey bana göre.

Utopia'da; Pek çok Doktor'un başına bela olmuş The Master karakterine 5 yetenekli oyuncunun ardından John Simm hayat verdiğinde büyük ivme topladı. (SPOiLER NOT: Ancak şu anda canlandıran Michelle Gomez daha büyük ivme topladı.)

Journey's End; Genesis of the Daleks gibi efsane bir bölüm ile çıkışını yapmış olan Davros geri döndüğünde David Tennant'ın en büyük hayali gerçek olmuştu. Bakalım Peter Capaldi'nin de hayali gerçek olabilecek mi? Sylvester McCoy'da çok istemiş nedir bu iskoçların Davros sevgisi?

The Day of the Doctor; En Büyük Dönüş burada oldu ama Karakter olarak değilde Oyuncu olarak. Zira Tom Baker mükemmel bir görünüş yapmıştı ve Gallifrey'in düşmediğini söylemişti.

Death in Heaven; Burada ise Oyuncu olarak değil Karakter olarak bir dönüş var ama o bile tartışmalı. Tuğgeneral Letbridge Stewart bir Siberadam olarak gözükmüştü. Hiç fena değildi.

---SPOILER---

Bu konuşmaların ardından şunu söylemeliyim ki izleyin Güzel Dizi ama Bilim Kurgu hayranı olan biri izlesin daha çok çünkü orada ki olayları Mantığı ve yeri geldiğinde Saçmalıkları herkes kaldıramaz. Ama güzel dizi Klasik Seri'ye de göz gezdirin artık her yerde Türkçe Altyazılı olarak var.

Okuduysanız (ki Destan yazmışım ben bile okuyamadım.) Teşekkürler.

deep space nine

Ziyadesiyle Harika bir Dizi diyorlar. Yakın Zamanda izleyeceğim.

Pek çok kişi seviyor. Ülkemizde de ilk Sezonu yayınlanmış sadece.