bugün

entry'ler (32)

hacettepe üniversitesi

Beytepe'de okuyacaklar öğlen 12-13 arası şimdiden city-köz'de sıraya girseler iyi olur. Ben en son ayrılırken sıranın sonu görünmüyordu. Öyle işte, hoşgeldiniz.

yazarların olmak istediği çizgi film kahramanları

linus van pelt.

2014 eurovision şarkı yarışması

Sanki birinciliğe oynayan şarkıları yollamışız da birinci gelememişiz tavrı takındığımız yarışma. Ayrıca keşke önemli olan katılmaktı diyebilsek yeniden.

fizy

Şu an 90lar ve 2000ler teması ile canlı yayınına başladığım site.

http://fizy.com/live/kasetcalmazoldu

hatta her akşam 22.00 - 00.00 arası düzenli yayınımı yapmaya da çalışıyorum

kalın sesli kadınlar

(bkz: umay umay)

Çocukken korkardım. Çocuktum işte.

öss çıkışı mikrofon uzatan spikere söylenecekler

- nasıl geçti sınav?
-beyaz camda görüntüler, hepsi o kadar dürüst ki.
- efendim?
-daha mutlu olamam.

bir telefonun en çok kullanılan özelliği

Menüye gir çık, mesajlara gel, bir iki oku geri çık.
(bkz: yalnızlık)

sözlükçülerin blog adresleri

http://kasetcalmazoldu.blogspot.com/

Her gün düzenli olarak girip paylaşım yapıyorum. Kıymeti bilinmemiş, bilinse de unutulmuş şarkılara yer vermeye çalışıyorum.
Bir konsepti bile var.

Pazartesi : 80ler
Salı :90lar
Çarşamba: 2000ler
Perşembe : Bugünler
Cuma : Yarınlar
Cumartesi : Uzak Diyarlar

Pazar mı dediniz, o gün araştırma ve arşiv karıştırma günüm. Özellikle önerillerinize açığım. Benim aklıma gelmeyen şarkıları gün yüzüne çıkartmama yardımcı olursanız sevinirim.

eurovision

Son dönemde ülkeler genelde kaliteli sanatçılarını Eurovision'a gönderdiğinden şarkı ve şarkıcı keşfetmek adına mükemmel yarışma. Dil sorunu nedeniyle ingiltere ve Amerika dışında bir sanatçıyı tv'de, radyoda keşfetme şansınız çok az. Mesela yurtdışında yaşayan bir yabancı olsam ne güzel Mor ve Ötesini tanımış olacaktım bir gecede. Var mı bunun daha kısa yolu?

evlilik aşkın mezarıdır

(bkz: zorlama güzelim)
evlilik aşkı öldürüyor güzelim.

hazırlıktaki ingilizce kitaplarını satmak

Kasetleri de bu pakete dahildi.

türkiye de verilen beden eğitimi dersleri

Beni spordan soğutmuş, sporun mantığını yanlış anlamama vesile olmuş derslerdir.

burçların direniş sloganları

Koç : Bu daha başlangıç, astrolojiye devam.

geleceğin mesleği

Sosyal medya uzman yardımcılığı.

mor ve ötesi

Bugün kimin albümü çıksa koşa koşa gidip alırsın sorusuna düşünmeden cevap verdiğim gruptur kendileri. Benim için ilk albümlerinden bugüne yerleri ayrı. Albümlerini ilk aldığımda genelde hep bir önceki albümün mükemmel olmasından bir önyargı ile başlarım. Ama bu önceki albüm gibi değil diye söylenmeye başlarım. Sonra dinledikçe ama bu şarkı çok iyiymiş, bu şarkı daha iyiymiş diye diye o albümün de harika olduğu kanaatine varırım . Sonra yeni albümleri çıkar, döngü başa döner. Her albümleri farklı tatlarda olsun, Mor ve Ötesi'ni Mor ve Ötesi yapan bu düşünce bence. Ayrıca istisnalar hariç genelde klip şarkılarını albümün en iyi şarkılarına çekmezler. Öyle de yapsınlar. Sırf bu yüzden çoğu kişi Masumiyetin Ziyan Olmaz'ı kötü albüm olarak değerlendirdi. 'Yorma Kendini' ile aldandı, yormadı kendini, albümü adamakıllı dinlemedi.

köşeyi dönmek için yapılacaklar

Düz bir hayat yaşamaktansa, köşeni kendin yaratacaksın. Yarattığın köşedeki açıların küçüklüğüne büyüklüğüne bakmadan döndüğün yola devam edeceksin diğer köşeyi bulana kadar. Böyle böyle hayat çokgenini bitireceksin. Bir bakmışsın başladığın yerdesin aslında.

adana denince akla gelenler

1) Baraj yolu- balcalı
2) Bici bici
3) Kadın belediye otobüs şoförleri
4) Turgut Özal Bulvarı
5) Gökkuşağı
6) Kolcuoğlu
7) Ariplex
8) Sular.

500 days of summer

Rahatlıkla izlediğim en iyi filmler arasında sayabilirim kendisini. Müzik seçimlerine dikkat eden filmleri daha bir dikkatli izliyorum. Bu film sayesinde bir çok güzel şarkı keşfettim. Soundtrack'indeki her şarkıyı dinlemenizi tavsiye ederim. Ama bu şarkılar filmde anlam kazanıyor bunu da belirteyim.

--spoiler--

Filmin genel konseptindeki klişelere başkaldırı düşüncesini sevdim. Normalde hep erkek karakterler üzerine biçilen rol 'Summer'a biçilmişti. Ne istediğini bilmeyen, bir günü bir gününe uymayan bir roldü. Sadık aşık rolü ise genelde kadın karakterlere biçilirken yine bu filmde bu rol erkek karaktere verilmişti.

Ayrıca normalde somut işler, ünvan getiren işler kişileri mutlu etmez. Kişiler film sonunda mutlu olmadığı bu ünvanları bırakıp daha eğlenceli, yaratıcılıklarını kullanabilecekleri meslek seçerler. yine bu durumun zıttını görebiliyoruz.

Belki bunun gibi daha bir çok zıtlık vardır ama benim ilk aklıma gelenler bunlar.
--spoiler--

çanakkale

Yaz mevsimi için yaşanılabilecek en ideal şehirler seçiminde birinciliği göğüsleyecek gibi duruyor. Kış mevsimi için adaylığını koyması da sürpriz olmayacak. Fakat bu şehirde yaşayan insanlar memleketlerinin değerini bilmiyorlar.

the oc

Müzikleri aşmış bir dizi. Şimdiye kadar izlediğim hiçbir dizi, müzik seçimleri açısından henüz bu seviyeye ulaşamadı. Sahne geçişlerinde 5 saniyesini duyduğunuz şarkılar bile değerlidir. O yüzden bir daha izleyecek olanlara ya da ilk kez izleyeceklere tavsiyem: Kulaklarınızı 4 açın.

Ayrıca Seth Cohen karakterini çözümlemek bile diziyi izlemek için yeterli bir sebebtir.