bugün

bunu yapan kişi ya eziktir, ya başkalarının yanında süt çocuğudur, ya da kızların efendi erkek yerine tercih ettikleri şahıstır.

+yahu remzi, sen kapıdan geçebiliyor musun ahahaha, gücenmek yok bak.
-...
+yahu remzi şurdan yuvarlansan kar topu olup şehre iner misin acaba ahahaha, gücenmek yok bak.
-...
+yahu remzi, senin oturduğun bina nasıl yan yatmıyor ya ahahahah, gücenmek yok bak.
-...
-bak ismail , gücenme , mücenme yok senin ananı avradını sikerim.

*ama abii...

-şşş ne dedim ben.

(bkz: yiğit özgür) *
- aysel naber ? hayırdır ne bu telaş?
- otobüse yetişmeliyim mamut çekil önümden.
- yuvarlan aysel daha hızlı gidersin ahahaha!
- siktir git mamut.
- gücenme aysel ya şaka yapıyoruz.
- ananın amı mamut. al bu da şaka.
şişkolara espri yapmak ayıp karşılanır ama herkes zayıf bir insana kolaylıkla, ayyy şunun haline bak kemik torbası, ay sen rüzgarda uçmuyormusun die bık bık eder durur. alakasız oldu değil mi? bence de, neyse toparlayamadım.
kazığa oturtup 'acı yok hacı' demekle eşbir durumdur.
(bkz: güceniyoruz arkadaşım gücenmek var)
yerinde bir harekettir. şöyle ki bu şişko arkadaşlar kiloları ile yapılan espriye gücenmek yerine önce o bıngıl bıngıl yağlarından utansınlar.

(bkz: şişman olmaktan utanmak)
Görgüsüzlüktür.
insanların kusurlarıyla dalga geçmek, üstüne bir de gücenmek yok demek ayıptır en basit tanımıyla. Kaldı ki yarın ne olacağımızı kimse bilmiyor. Bir gün o dalfa geçtiğiniz.insanın yerinde olup taşak malzemesi olsanız insanların içinde,emin olun ki ayy dur gücenmeyeyim de bıngıl bıngıl yağlarımı eriteyim diyerek siz de yarılmazsınız kendinizle dalga geçenlerle beraber. Aldırmıyor görünseniz de içinize oturur o sözler.
Aldırmıyor görünüp de sonra oturup ağlayan, bunları içine dert edinen pek çok insan tanıdım.
Biraz empati biraz da insanlık ya. Çok zor şeyler değil.
ananı siktim ama o gözle bakmıyorum demekle benzerdir. şişkoysa şişko amk ne tatava yapıyon bilmiyor mu adam kilosunu ve hayatında kilosu yüzünden çektiği çileyi.
Düpedüz şerefsizliktir. O belki kilolarından kurtulabilir ama sen bu beyinsizliğin konusunda ne yapıcaksın diye sorulmalıdır.
son derece hakli bir eylemdir. hastalik vs gibi sorunlar disinda bir insan sismansa herturlu lafi, espriyi, tasaagi onceden kabul etmis demektir. bunlari istemiyorsan az yiyeceksin. az yemek istemiyormusun o halde tassak oglani oldugunda uzulmeyeceksin. bakin hastalik vs gibi problemler haric diyorum, okuz gibi yiyip camis gibi yatanlara sozum.
burda ahkam kesip kafa ütülemek istemem, ancak; psikoloji ilminin babalarının aşağılık kompleksi dedikleri şey, tam olarak budur.

birinin eksiklerini, kusurlarını ön plana çıkararak, kendini yüceltme hali. karşındaki kişi de "gücenmek yok ama sen de bamya pipilisin", ne bileyim "gücenmek yok ama senin götün de vere vere leğen gibi olmuştur" diyerek can evinden vursa seni hoşuna gider mi, gitmez. demek ki neymiş? kusura bakma demek, kusura bakmamak için yeterli değilmiş. nokta.
Karaktersizliktir.
ananı sikerim ama gücenmek yok diye cevap verilebilinir.
(bkz: toplu bir bey)
(bkz: yapılı bir hanım)
(bkz: alımlı bir hanım)