bugün

--spoiler--
şimdi kalksam ayağa mesela, bağıram abuk subuk, bakarlar da derler ki -hıh aman dikkat çekiyo artist, biri güler diğeri ağlar, ben de sanane ulan desem hani, haksız mı olurum, yok arkadaş bakın kendi işinize, can sıkılır, sonra daha çok sıkılır, şuan kalkıp I am Spartacus diye bağırmak istiyorum fakat bağıramıyorum, beni durduran ne? ağzımı kapatan, klavyey yazdıran, ben ben miyim yoksa kurallar mı? ben ben miyim yoksa zurna mı?
--spoiler--

isyana sebep olacak keşkelerden bağımsız istekler bütününün haykırma başlangıcı.
öğrencilerin tanım yapmadan önce kullandıkları iki kelimedir. öğretemedim ki tanım yapmayı.
örneksi cümleler kurarken kullanılan sözcükler bütünü.

şimdi mesela bazen bazıları bazı şeyleri çok karıştırıyor. ben bu olayı hiç sevmiyorum. bir de hem karıştırıp hem önemsemiyorlar. insanın bir tepki gösteresi geliyor, ama susuyor sonra, 'boş ver' diyor. anlamıyorum neden böyle oluyor? çok mu mantıklı bir sebep arıyorum acaba. hani bazen "aklını kullanma, kalbini zaten hiç kullanma, hiçbir şeyi miçbir şeyi kullanma direkt mal ol" derler ya. yani tam böyle demiyorlar ama anladın sen. lan nasıl olur anl... neyse ya.