bugün

Hiçbir şeyle birleşmeyen bir şeydir.
her şeyi yutan birşey.
"bir şey koptu içimden, şey, her şeyi tutan bir şey."
kelimelerin maymuncuğudur.
google aramasında cidden anlamı bu muymuş ? dediğim. ve aklıma gelmeyen her şey için ki burda olduğu gibi geniş kapsamlı kelime.
Yok edildiğindede kıymetsizlenen kıymetsiz. Hepiniz karma şeysisiniz.
Yok edildiğindede kıymetsizlenen kıymetsiz. Hepiniz karma şeysisiniz.
allah'ım, biz şey miydik? bizi neden ayrı yazdın?
basit bir imla kuralı var ''şey'' kelimesi her zaman yalnız (ayrı) yazılır. buna dikkat edelim lütfen.
Şey varolandır.
(bkz: bir kadının erkekte aradığı ilk şey)
şey öyle bir şeydir ki,hiçbir şeyle şeydilemez.
bende zamanla yerini 'ee..' veya 'mm..' gibi abuk subuk harflere bıraktığı doğrudur.
Būtūn kelimeler den bagimsiz Kendi başina cool takılan kelimedir.
tūm kelimelerin yardımcısı būtūn cūmlelerin kurtaricisidir.
Bazi cūmlelerde kendisini kullanana da kıyak yapıp konuyu dusunup toparlamasi için zaman da sağlar.

Ne oldugu hakkinda hiç kimseyin kesin bir fikri yok ama şey in olmadıgì bir konusma da duygu eksikligi olacagì kesin gibidir.
Genelde erkekler şey diye kullanirken kadınlar şeeeeeeey diye kullanir.
Kadinlarin Şeeeeey tarzi genelde alisveris başta herhangi bir istegi öncesinde mutlak görūlūr.
Iste o şeeeeeey diye uzattigi zaman arasin da ben bunu nasil ikna etsem ,nasil baglasam acaba hesaplari vardir.

( Sahsen bana bir kadın , "şeeeeeey" diye basladimi, o nasil kekleyecegini dūsūnūrken bende ayni anda , " ya... yedik yine ne isteyecek acaba amk " diye dusunuyorum )

iste bu "şey" kullanana zaman tanidigi gibi farkli vurgularin da karşi tarafa ayık ol az sonra bir supriz geliyor sende siyirmanin yolunu dusun diye yardim eder.
Adaletlidir şey hayatta adam kayırmaz
Sagolasin şey iyiki varsin.
Hemen Her yerde kullanılabilen sözcük.
O şey öyle bir şeydir ki, o şey her şeydir ve şeyden başka hiçbir şeyle açıklanamaz.
ilk okul 6. Siniftaki turkce ogrenimin tanimi;

Sey oyle bir seydir ki, sey de oyle bir seydir.
iki girip çıkmada yırtılan kondom markası. Eski bir diş fırçası olan banat firmasına aittir.

(bkz: banat)
Çok anlamlı,pratik,kullanışlı olan bir kelimedir kendileri.
her kelimenin yerine kullanılabilmesi nedeniyle dilimizde joker işlevini görür.
Mevcut olandır. Namevcut olanın Gayrısıdır.
Olmasaydı olmaZdık.

Arapçadır.

Çoğulu "eşya"dır. Yani "eşya" şeyler demektir.
günlük hayatta adını hatırlayamadigimiz nesneler icin cümle arasinda kullandigimiz bir kelimedir bazi erkek beyinler bunu sacma sacma gülerek karsilar buda bir ergenlik belirtisidir.
Hayvan gibi şey yapıyorsunuz diyen saf ve içten abimizi hatırlatır.
bir filmdir.

gerilim doludur.

saygılar sunuyorum azizim...