bugün

internette dolaşan replikleriyle bizi yıllardır güldüren komik insan...
ör:bir gün yaşlı bir amcayı gördüm elinde tan gazatesi
dedim amca nedir o elindeki
dedi,çocuklar al dedi araba çıkacakmış
dedim amca araba çıkacağına gözün çıksın,bre kafirler...
"madem eşitlikten yanasın be pezevenk adam, önce hanımını gönder de bu eşitlik sağlansın" diyen eski rize belediye baskani.ataturk e de hakaretleri sikcadir.
celal doğan'a davetiye yollayan adam.

dönemin antep belediye başkanı celal doğan genelevin açılışında kurban kesmek gibi bir gaflete düşmüş bu hareketini de "eşitlik sağlansın diye yaptık" lafıyla özetlemişti. ve de şevki yılmazdan şu daveti almıştı :

"madem eşitlikten yanasın be pezevenk adam, önce hanımını gönder de bu eşitlik sağlansın"

ardından celal doğan bu davete icab etmek yerine genelevin bulunduğu sokağa şevki yılmaz sokağı ismini vermiştir.
(bkz: be hey durzu)
bir mitingde ben deyyus değilim demesine rağmen atatürk karşıtı konuşmaları ortaya çıkınca chp milletvekilleri mecliste cevabını vermekte gecikmemiştir.*
(bkz: şevkı yılmaz caddesı)
laiklere açık ve net bir şekilde küfür eden terbiye yoksunu eski refah partisi rize milletvekili.
bunlar bir takımın iki forveti gibiydiler biri sevki yılmazdiğeri ise hasan mezarcı. ama gol atamadan kendi kalelerine gol attılar . takımları bir iki sezon sonra yeniden yapılanmaya gitti.hatta şampiyon oldular ama yavaş yavaş yeni takımdaki oyuncular kırmız kartla oyun dışı kalmaya basladılar bile. umarım hakem macları daha fazla uzatmaz da ligden hemen düşerler.
Atatürk'e hakaret etme curetini nereden buluyorsun diye yakasına sarılıp akabinde meşe odunuyla dövme hissiyatı uyandıran adi adamdır; fakat bunun ve bu gibilerin akıllarındakı vatan, Atatürk, islam bazlı fikirleri değiştirme şansım olsa, o tatlı dayak yerine bunu tercih ederdim.
(bkz: deyyus u ekber dışarı)
zamanında ''Bu ülkedeki kadınların yarısı fahişedir'',''(Celal DOğan için)Madem sen eşitlikten yanasın p.. adam,önce hanımını(geneleve)gönder de bu eşitlik sağlansın'',''(Hac sırasında)Laikliği boykot ediyoruz diye slogan attırmak''gibi siyasi skandallara imza atmış yobaz biridir.Ne yazıkki bu millet ona da bilerek veya bilmeyerek o dönemde milletvekilliği yetkisi vermiş,*üstüne Tayyip erdoğan hükümeti eski arkadaşlarına bir de 'rahşan affı'ndan yararlanarak ona vatan kapılarını önüne kırmızı halı sererek açmıştır ki bu daha da vahim bir hadisedir.
beni en çok güldüren eski siyaset adamıdır bu kişi. "p.venk lerden oluşmuş türk parlamentosu..." diye başlayan cümlelerini hatırlar gibiyim. ayrıca bu kişinin süper taklidini yapan eski bir arkadaşa da sahibim.

(bkz: hey gidi günler hey)
hakkında hatırladığım; beyazlar içindei yanında şemsiye tutan biri,ve bağırıyor

-"atam izindeyiz" diyorlar o simit atatürkün peşinden gidiyorlar,biz izinde değiliz çalışıyoruz.

(bkz: akil fikir ikilisi)
refah partisi döneminde yanlış yaptıklarını itiraf eden eski siyasetçi.
Bu ülkenin siyasi tarihinde büyük bir yanlışlık olarak kendine yer bulabilmiş ve sonradan ayıklanmış niye doğduğu şimdi nerde ne yaptığı kimin karılarını nereye gönderdiği belli olmayan siyaset özürlü insan...
gaza getirmeye çalışan çirkef konuşma tarzı, yobaz-ötesi görüşleriyle bir dönem epey gündeme gelmiş, eski kırık milletvekili.
konuşurken salyalar saçan - diğer yandaşları gibi - insanımsı.
bir hac konuşmasında gaza gelip en sonunda da,
nasıl bakıcaz muhammed in yüzüne diyerek hıçkırıklara boğularak bizi bizden almış müthiş şahsiyettir kendisi. (bkz: olsa da izlesek)
fikirlerinin çoğuna katılmasam da chp ve türevi zihniyetlere çok fena giydirdiği için sempatimi kazanmış kişidir. deniz baykal'dan daha terbiyeli olduğu kesindir en azından.
kankisi hasan mezarcı gibi delirip, şu fani dünyanın dertlerinden kurtulamamış, millete güttüğü kin içinde boğulmuştur. predator'ün yanında bile daha yaratık kalır.
vakti zamanında "çankaya çan-kaya; nedeeeeeynn ezankaya değil" diye höyküren dayıydı. sürekli titreyen çatlak zurna gibi özlenen bir sesi vardı. çokta sağlam söverdi. hac farizesi esnasındaki şovu ise ayrı bir oskarlıktı. özledik vesselam.
http://www.youtube.com/watch?v=tAdIO3vjFzE
post-modern* versiyonu için (bkz: recep tayyip erdoğan).
rte'nin dava arkadasi. tek farklari var, sevki yilmaz hala dusundugunu soyluyor.
o mikrofonu bırakıp ağlaması o yüz şekliyle "nerelere kaldın hocam" dediğimiz insan.