bugün

Yaşayan efsane. Aynı diğer yaşayan efsane şener Şen gibi zıt rolleri başarıyla canlandırıyor. Tokatçı filminde gözü açık, üç kağıtçı, dolandırıcı rolünü oynarken Perihan abla'da saf, çocuk ruhlu, mülayim adam rolünü de oynayabiliyor. süper baba dizisinden sonra oynadığı dizi apar topar yayından kaldırılması son dizisi oldu ve şimdi Muğla datça'da sakin bir yaşam sürüyor.
kemal sunal'a en iyi eşlik eden 2 oyuncudan biridir.
Ölmemiş mi?
80 yaşına girmiş.

https://www.milliyet.com....as-gunu-kutlamasi-6917436
türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biridir. süper baba ile gönülleri fethetmiştir.
Büyük usta nerelerde acaba artık sinemada kaliteli bir filmde görmek isteriz kendisini, NBC filminde izlemek hoş olabilir.
Yeteneği, duruşu ile her daim sevilen, takdirle özlenen usta oyuncu.
Beyaz atlara binip gidenlerden.

Süper baba dizisindeki fiko karakterini unutmak ne mümkün?
Gelmiş geçmiş en iyi Türk dizisinin, başrol karakteriydi, süper babaydı, Aslanlar gibi babaydı.
Onyüzmilyon kere daha izleyebilirim, hem de aynı hevesle.
Başarılı bir oyuncudur yedi bela hüsnü ve tokatçı filmindeki rolleri beni baya güldürmüştür Tabiki türkiyede Perihan abla dizisindeki şakir rolüde bana göre başarılı rollerde biridir.
görsel
(bkz: Tokatçı)
zamanın iyi sanatçılarındandır.
Perihan abla, süper baba gibi unutulmaz, naif tük dizilerinin unutulmaz ve özlenen oyuncusudur.

Bir oyuncu ancak bu kadar "süper baba" olabilirdi.
Bu kadar sevilebilirdi.
Bu denli unutulmaz olabilirdi.
kendisini ilk gördüğüm yerde 'haniko düdüko?' diyeceğim yeşilçamın devlerinden.
yaşayan efsanedir kendisi. haluk bilginer gibi uluslararası çapında bir ödül alabilecek oyuncu potansiyeli vardır. süper babanın fikosudur. röportajlarını dinlemiştim. karakter olarak çekingen birisiymiş. rahmetli kemal sunal da öyleydi aslında. ama ekranlarda ki figürleriyle resmen karakteri yaşarcasına oynamaları efsanedir. türk sinemasının, yabancıların deyimiyle underrated oyuncusudur.
Gecenlerde dizilerde neden rol almadigini aciklayan sanatci.

Kendisinin yeri hepimizde ayridir.

Kaynak: https://www.birgun.net/ha...gini-acikladi-211998.html
şaşırdım kaldım, umarım herhangi bir yapımda görmem cidden linç için hazır bekliyor olurum. o kadar saydırıp hayranlığımı kazanmışken bir yapımda görmek beni yıkar.

şevket abim sana mükemmel laflar hazırladım.
sanatçı deyince aklımda ilk beliren yerli isimlerden biri olan efsane. kendisini uzunca süredir ekranlarda göremesekte süper baba dizisindeki etkisini, tekrarlarını izlerken dahi alabiliyorsunuz. o dizide ki rolü, bir dizi rolünden fazlasıydı bence. rolünden öte, o baba figürünü yaşaması, hissetmesi. allah uzun ömürler versin.
dön artık sahnelere babaa. özledik.
Bir an için hakkın rahmetine kavuştu sandım. Allah uzun ömürler versin.

(bkz: süper baba)
Kemal sunal ile iyi bir ikilidir. Tıpkı Kemal sunal ve şener şen gibi.
Hep kaliteli işlerin içinde yer almış efsane oyunculardan.
Perihan ablanın hep itip kaktığı, ona rağmen Dünyada karı kalmamış gibi sürekli ona sırnaşan, 1987 gençliğine kötü örnek olmuş şakiri.
görsel

Vikpediden alıntı:

Şevket Altuğ (d. 13 Mart 1943, Bandırma, Balıkesir), Türk tiyatro ve sinema sanatçısı.
Doğum 13 Mart 1943 (73 yaşında)
Bandırma, Balıkesir, Türkiye
Uyruk Türkiye
Evlilik(ler)i Jale Altuğ (1971-günümüz)
Çocukları Kerem Altuğ, Kezban Şardan
Meslek(ler) Tiyatro ve sinema oyuncusu
Etkin yıllar 1962-2002

1960 yılında Galatasaray Lisesi'ni bitiren Altuğ, aynı yıl girdiği istanbul Üniversitesi Sinema ve Konservatuvar Bölümünde dört sene eğitim görmüştür. Tiyatro hayatı 1962 yılında başladı. 5 yıl süreyle AEG reklamlarında oynadı. ilk olarak Seyahatname isimli bir televizyon dizisinde rol aldı. 1975 yapımı işte Hayat Altuğ'un ilk sinema filmi olmuştur. Perihan Abla dizisindeki Şakir ve Süper Baba dizisindeki Fikret rolleri ile birçok filmde rol almıştır. 11 kez Altın Portakal Sinema Ödülü alarak Sinema Tarihine adını kazımıştır. Şevket Altuğ, son olarak 2002-2003 yayın döneminde yayınlanan "Unutma Beni" adlı dizide bir Hırsız'ı canlandırdı. 1971 yılında kendisi gibi tiyatrocu olan Jale Altuğ ile evlendi. Kezban ve Kerem adında iki çocuğu vardır. 2002 yılından beri yazlarını Datça'da geçirmektedir.

http://www.dailymotion.co...-idi-yunus-idi_shortfilms
Türkiye'nin sayılı karakter oyuncularından birisidir benim gözümde. Ve En az bir Şener Şen, bir haluk bilginer kadar yeteneklidir. Onu bu yaşlarında izleyememek büyük kayıp.
Harika bir film oyuncusudur.