bugün

her uzak şey gibi öyle yalnız hayal...

yalnız rahiya... ve renk

şarkı, şarkı halinde kal...

yaşar'ın yaptığı güzel işlerden
cahit sıtkı tarancı'ya aittir,şiirdir.

şiirin gerçek adı sende herşey gibi'dir, yaşar albüme şarkı yaptığında adını şarkı halinde kal olarak değiştirmiştir.

sözleri de yazalım tam olsun *

sen de herşey gibi yanımda iken
sen misin sen mi oluyorsun
gözlerimde diken
git git benden uzak
uzak bir yere git
ne olur içimde her zaman bir ümit
her uzak şey gibi
öyle yalnız hayal
yalnız rahiya ve renk
şarkı halinde kal
olağanüstü güzellikteki yaşar şarkısı.
hatta en iyi yaşar şarkısı.
hatta türkçe pop'un en iyi 20 şarkısından biri.
harika bir şiir, harika bir şarkıdır.

"her uzak şey gibi
öyle yalnız hayal
yalnız rahiya ve renk
şarkı halinde kal"
giden ya da hiç bir zaman tam olarak gelememiş sevgiliye söylenecek en nazik terk cümlesidir. içinde ne gittiği için nefret ne de gelmediği için sitem barındırır. sadece tek bir istek, idam mahkumunun son arzusu gibi son bir dilek vardır sevgiliden. Ne olur artık daha fazlası olma hayatımda'dır. öyle yalnız hayal yalnız rahiya, renk, şarkı halinde kaldır... fazlası değildir...
cahit sıtkı tarancının belki en sevdiğim şiiridir; fakat yaşar günaçgün'ün tartışmasız en sevdiğim ve en sevilesi şarkısıdır.
diğerlerine benziyorsun gitgide, bir önceki gün yanımdayken, sonrasındaki gün gözlerimde diken haline geliyorsun, uykusuz gece nöbetlerimde sızdığım anların rüyalarına dalıyorsun. içime batıyorsun, canımı yakıyorsun; ağlamak istiyorum, gözlerimden süzül git istiyorum; gözümden düş ve bit istiyorum, kalmasın bir ümit.
hissediyorum gittin çoktan. hiçe saydın, yoksaydın, hiç varolmamışımcasına. hiçbişeyinmişim meğer. hiçbişeyin olamamışım. zerre anlam ifade edememişim. çoktan noktalamışsın, devrik bir cümlenin sonunda. herkesin yaptığını yaptın yani. sen de yaptın bunu. herkesleştin.
ama ben sana, herkese yaptığımı yapmıycam. senden nefret etmeyeceğim, seni unutmak için inatla hatırlamıyacağım. aşkı yaşatmak için seni öldürmeyeceğim içimde gün be gün. hafızamda bana sarıldığın an'da donduracağım seni. bırakıcam, dokunabildiğin o tek an'da saklı kal.
bırakıcam, içimde kal.

"öyle yalnız hayal *
yalnız rahiya ve renk
şarkı halinde kal"

http://fizy.com/#s/1ahyg4