bugün

Yetenek nedir, sanatçı kimdir gibi soruların yanıtını bulabileceğiniz, lezzetten nirvanaya ulaştıran dizi.

Haluk bilginer diyorum ve susuyorum zira kelimeler kifayetsiz kalıyor.
Az daha aşık olmak üzereydim neyse ki dizi bitti!
Dizi nedir? Nasıl olmalıdır?

Cevapları bu dizide. Anlamsız bakışmalar, gereksiz uzayan müzikli sahnelerin olmaması çok hoş.

Haluk bilginer okullarda ders olarak okutulacak bir performans sergilemiş gerçekten.
daha yeni izleyebildim ve tek kelime ile mükemmel bir dizi olmuş.
eşimle 1 ay kadar önce başlamıştık.. ilk 2-3 gün birer bölüm derken sonra iki, en sonda ise 3 bölüm izleyerek 7-8 günde bitirdik..

ben şahsen haluk bilginer için izledim.. onu ifade edeyim..

diziye gelirsek; bizim malların hazırlayacağı türden bir yapım olmamış, ben çok beğendim, haluk bilginer de eminim öncesinde bir senaryoya göz atmıştır, zaten kendisi saçma sapan yapımlarda oynamaz, göremezsiniz..

diziyi sanki yabancılar çekmiş izlenimini diziyi izlerken hissediyorsunuz.. çok güzeldi, hiç sıkılmadan izledik.. kaliteli bir yapım olduğu çok belli.. müzikleri de çok güzeldi..

haluk bilginer'i ayrı bir yere koyuyorum; nevra'yı oynayan cansu dere'yi beğendim, gazeteci ateş arbay'ı oynayan metin akdülger'i beğendim.. oyunculukları çok iyiydi..

büyük usta haluk bilginer'e gelirsek; gerçekten muazzam, harika oynamış.. bence şu an ülkemizde şener şen'le birlikte en büyük oyuncu, tiyatrocu kendisidir..

diziye gelince belirtilecek çok anekdot var tabi ki, bi kaçını söylemeliyim..

1.si, ateş'i yani gazeteci çocuğu tehdit ettiklerinde telefon kapanınca karşı duvarda 5-6 fotoğraf vardı, bunlardan biri de uğur mumcu'ya ait.. telefon kapanınca ateş'in o iki üç saniyelik bakışı güzel olmuş.. ben çok beğendim..

2. si ise; son bölümde nevra babasını ziyarete geliyor, agah bey de orada.. babasıyla tv muhabbeti geçiyo işte niye çalışmıyo vs falan, sonrasında nevra ile agah bey'in aynı anda birbirlerine bakıp hafif sırıtmaları - yani agah beyin ben bozdum tv yi bakışı - da çok güzeldi..

örnekler çoğaltılabilir, ben bir kaç tane verdim..

şahsiyet dizisi, çok güzel, emek verilerek hazırlanmış.. haluk bilginer üstadımıza burdan saygılarımızı sunalım.. kazandığı emmy ödülü için de bir kez daha tebrik edelim.. diziyi de izlemek isteyen herkese tavsiye ediyorum..
eşimle 1 ay kadar önce başlamıştık.. ilk 2-3 gün birer bölüm derken sonra iki, en sonda ise 3 bölüm izleyerek 7-8 günde bitirdik..

ben şahsen haluk bilginer için izledim.. onu ifade edeyim..

diziye gelirsek; bizim malların hazırlayacağı türden bir yapım olmamış, ben çok beğendim, haluk bilginer de eminim öncesinde bir senaryoya göz atmıştır, zaten kendisi saçma sapan yapımlarda oynamaz, göremezsiniz..

diziyi sanki yabancılar çekmiş izlenimini diziyi izlerken hissediyorsunuz.. çok güzeldi, hiç sıkılmadan izledik.. kaliteli bir yapım olduğu çok belli.. müzikleri de çok güzeldi..

haluk bilginer'i ayrı bir yere koyuyorum; nevra'yı oynayan cansu dere'yi beğendim, gazeteci ateş arbay'ı oynayan metin akdülger'i beğendim.. oyunculukları çok iyiydi..

büyük usta haluk bilginer'e gelirsek; gerçekten muazzam, harika oynamış.. bence şu an ülkemizde şener şen'le birlikte en büyük oyuncu, tiyatrocu kendisidir..

diziye gelince belirtilecek çok anekdot var tabi ki, bi kaçını söylemeliyim..

1.si, ateş'i yani gazeteci çocuğu tehdit ettiklerinde telefon kapanınca karşı duvarda 5-6 fotoğraf vardı, bunlardan biri de uğur mumcu'ya ait.. telefon kapanınca ateş'in o iki üç saniyelik bakışı güzel olmuş.. ben çok beğendim..

2. si ise; son bölümde nevra babasını ziyarete geliyor, agah bey de orada.. babasıyla tv muhabbeti geçiyo işte niye çalışmıyo vs falan, sonrasında nevra ile agah bey'in aynı anda birbirlerine bakıp hafif sırıtmaları - yani agah beyin ben bozdum tv yi bakışı - da çok güzeldi..

örnekler çoğaltılabilir, ben bir kaç tane verdim..

şahsiyet dizisi, çok güzel, emek verilerek hazırlanmış.. haluk bilginer üstadımıza burdan saygılarımızı sunalım.. kazandığı emmy ödülü için de bir kez daha tebrik edelim.. diziyi de izlemek isteyen herkese tavsiye ediyorum..
senaryosunu Hakan Günday'ın yazdığı, başrollerinde Haluk Bilginer ve Cansu Dere'nin yer aldığı dram ve polisiye ögeler içeren on iki bölümlük yerli yapım dizidir. Ayrıca dizide yeraltı edebiyatından esinlenmeler de mevcuttur.
"Vicdan denen şey bağırsak gibidir. Sen uyurken de çalışır. Köreltsen de insaniyetini işlediğin o korkunç cinayet, çıktığın idam sehpasıdır. Sımsıkı düğüm olur boynunda, kurbanının yağlı urgan gibi elleri. Kimse katil olduğunu bilmese de, her gece kendin asarsın kabuslarında kendini. Bağırsak vicdan gibidir. Derdin boşaltmaksa içini, kendin çekersin ipini. insan dener ve yanılır."
(bkz: şahsiyet dizisi)
Replikleri kuvvetlidir, bolca görmüş geçirmiş cümleler vardır içinde. Tek sıkıntısı, en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü için belki de, bazı sahnelerin bayağı durmuş olması bana göre. Deva ve arkadaşlarının hikayesi çok kopuktu bir de. Sonradan sokuşturulmuş gibiydi senaryoya. Son bölümler hem biraz 'yalapşap' hem de çok beklenir cinstendi. Onun dışında renklere, oyunculuklara, müziklere tav oldum ben. Güzel iş, tavsiye edilir. Kendi dilinde böyle bir iş izlemek nasıl iyi geliyor anlatamam.
izlenebilecek en iyi Türk dizilerindendir. Haluk bilginer bir çoklarına oyunculuk dersi vermiştir. Diziyi tek başına götürmüş desek eğreti durmaz.
görsel
Polis kız gazeteci oğlan aşkı...
izlemekte neden bu kadar geç kaldıysam.
Sadece ilk bölümünü izledim ve beğendim bir ara mutlaka bitiricem. Tek bölüm izlediğim için fazla yorum yapamam ama müthiş bir introsu var dizinin. Americam gods dizisinin introsuyla rahat yarışır.
Haluk bilginer olmasa izlenmeyecek dizi. Evet.
(bkz: Şahsiyet)
çok güzel bir introsu da vardır.
götünü tv’ye dayayıp izleyenlerin beğenmediği dizi.
Bunca popüler televizyon dizileri ekranlarda yer alırken, bunun yanında algıları kırarak karşımıza gelmeye devam eden internet dizileri bir hayli artmaya başladı. Bu gidişle de artmaya devam edecek gibi gözüküyor. (Hakan Muhafız ve Atiye’de bunlardan bazıları.)

Özellikle Fi dizisiyle izleyicileri ekran karşısına kitleyen PuhuTv, Şahsiyet ile gündemdeki yerini korumayı başarmıştı. Hatta bu seriyle birçok takdir yazılarını da kazanmıştı.

incelememize geçmeden önce diziyi izleyeceğiniz platform ile alakalı son olarak şunları söylemek istiyoruz, Netflix gibi birçok platform ücretli üyelikler alıyor. PuhuTV’de bu olay böyle değil. Ücretsiz olarak mail veya Facebook hesabınızla bağlanabiliyorsunuz. Bu sayede de onlarca dizi ve filmi kaliteli bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Buradan da şahsiyet dizisi hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz: https://paratic.com/sahsiyet-dizisi/
Eski sevgilimin izlediği diziymiş. (onu stalklayan bir arkadaş söyledi, bana neyse bundan ameka)

Nefretimsin şahsiyet!
"atatürk'e tapıyorlar yea" diyen ve onur ünlü, sinamn çetin, mahsun kırmızıgül denen tiplerin cumhuriyet düşmanlığı barındıran filmlerinde sırf para için yer alan bir ilkesizi barındıran dizidir.
(bkz: şahsiyeti hatırla)
Abartılacak bir yanı yok. Haluk bilginer’i düğüne çağırsam oynasa izlerim halı sahaya koysanız izlerim ondan dizi abartı. Evet.
bence klasik Türk dizilerine kıyasla abartılacak bi dizi. Haluk Bilginer ve Cansu Dere var daha nolsun.
Masum da çok iyiydi blu tv beleşken izledim 2 bölüm devamını izleyemiyorum ama bu haftasonu yine beleş olursa izlicem.
Şu diziye ne zamandır başlayacağım bir türlü olmadı izlenecek şeyler birikti ama bende izleyecek kafa yok.
introsu, giriş müziği çok güzel. normalde dizilerin o kısmını atlarım ama şahsiyetin her bölümünde o introyu severek izliyorum.
hakemimsi bahattin şimşek'e izlemesini şiddetle tavsiye ettiğim dizidir.
haluk bilgiler'in başrol de oynadığı polisiye dizidir. aizaimer hastalığına yakalanan emekli polisin hafızasını tamamen kaybetmeden önce geçmişteki hatalarını görmemezlikten geldiği bir olayı cinayetle çözmesini konu alır